SPORT

Šumperské florbalistky vezou důležitou výhru z hřiště pražské Děkanky

22. října 2012, 18:16, téma FLORBAL, Michal Šíma
Praha - Velmi cenné vítězství si připsaly Asperky hrající florbalovou extraligu. Nováček soutěže se druhým tříbodovým ziskem posunul na osmé místo tabulky.
Druhé vítězství v řadě si připsaly hráčky FbC Asper COQUÍ Šumperk, když uspěly v Praze, kde porazily Tatran team Děkanka 5:4. V utkání diváci dlouho čekali na úvodní branku, nakonec přítomní viděli poměrně divokou přestřelku. Po dvou zásazích Zuzany Hubáškové a trefách Hruškové a Turkové vedly svěřenkyně Michala Maroška v úvodu posledního dějství už 4:1. Domácím se však podařilo tři minuty před koncem srovnat krok a vyrovnat na 4:4. Prodloužení však odmítla Štěrbová, která necelou minutu před závěrečnou sirénou rozhodla o tom, že všechny body putují do Šumperka. Asperky se díky výhře posunuly na 8. místo tabulky.

„Vysoké tempo hry soupeřek jsme dokázali srovnat na konci první třetiny. Vstřelit branku se nám podařilo ve druhé a ve třetí třetině, kdy jsme se dostali na pěkný rozdíl tří gólů. Avšak během posledních osmi minut jsme to poněkud zdramatizovali, naštěstí utkání skončilo dobře pro nás. Soupeřkám děkujeme za pěkný zápas," uvedl trenér Šumperka Michal Marošek.


Tatran FbC Magna Děkanka Praha - FbC COQUI Asper Šumperk  4:5
Branky a asistence: 31:54 Beranová (Nemravová), 44:18 Mašková, 46:07 Zehrerová (Denková), 57:19 Zabavská - 21:11 Turková (Hubáčková Z.), 25:07 Hubáčková Z. (Rektoříková), 40:28 Hrušková (Zacpálková), 43:43 Hubáčková Z., 59:06 Štěrbová (Hubáčková Z.).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.10.2012 12:32
Titulek: překvapení
Autor: Yagr
171
Šumperské florbalistky hrají extraligu, soutěž o které se může hokejistům jen zdát. Jaké finanční podpory od města se jim dostává? Že by nic?
Reagovat
Datum: 23.10.2012 17:01
Titulek: Re: překvapení
Autor: Šaman z Hlucháku
74
nic, jak velí proslulá Brožova slušnost, rozum a schopnosti
Reagovat
Datum: 24.10.2012 05:51
Titulek: Re: překvapení
Autor: Valda
105
Holky sice hrají extraligu, což je chválihodné, ale kolik diváků chodí na jejich zápasy? Jaký je zájem o jejich hru?
Reagovat
Datum: 24.10.2012 13:19
Titulek: Re: překvapení
Autor: Šaman z Hlucháku
65
Florbal je mladý sport, nemá tradici 100 let jako hokej. Zájem "novinářů" je o florbal jaký? Pořád všude čtu Draci, Draci. Přitom se jedná o družinu žoldáků, kteří nemají k městu žádné vazby, jen si vydělat pár mizerných papírků a pak, nazdar. Florbal se ve městě ujal. Finanční náklady jsou v porovnání s hokejem minimální.
Pohled na pěkný holky na palubovce je milejší, než pozorovat na ledě chlapy obalené jako pumpa v zimě, nebo jak plivou na střídačce mezi zuby.
Reagovat
Datum: 24.10.2012 16:51
Titulek: Re: překvapení
Autor: Valda
77
Proti gustu, žádný disputát.
Novináři píši to co lidé čtou, jinak by se neuživili.
Reagovat
Datum: 24.10.2012 09:36
Titulek: Re: překvapení
Autor: aNONYM
68
Dle údajů na webu města dostal klub FBC Asper pro rok 2012 dotaci 25.000 Kč.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).