ZPRÁVY

Šumperská radnice vydá nové mapy

24. srpna 2012, 06:00, Kamil Navrátil
Šumperk – Nové mapy pro letní a zimní turistiku vyjdou v září v rámci česko-polského projektu Společně za zdravím na Šumpersko. Novinkou v cestovním ruchu bude půjčovna Nordic walking holí. Pro polské a české turisty se připravuje společný pochod Po šumperském psaníčku s několika variantami obtížnosti pro pěší i pro cyklisty.

V nových mapách budou zakresleny nejen túry pro pěší, trasy pro běžecké lyžování, cyklisty, vyznavače in-line bruslení či chůze s holemi nordic walking, ale také trasy vhodné pro maminky s dětmi nebo pro seniory. „Mapy budou obsahovat doprovodné informace jako je náročnost tras, jejich délku, profil, sjízdnost, dobu trvání či zajímavé body,” vysvětluje Helena Miterková, vedoucí odboru školství šumperské radnice. „Materiály budou vydány dvojjazyčně, abychom je mohli nabízet i na polské straně hranic. Z Polska je to do Šumperka blízko, takže mohly přilákat více návštěvníků z Polska,” dodává.

V rámci projektu proběhne pochod Po šumperském psaníčku, na níž se potkají polští a čeští turisté. Akce se uskuteční v sobotu 6. října, kdy bude možné vyrazit na cestu od 7 do 10 hodin od Vily Doris. Účastníci mohou dorazit do cíle u hotelu Grand v Šumperku do 18 hodin. Na akci se společně podílí Klub českých turistů odbor Šumperk, Značkaři Šumperk, Polskie towarzystwo turystyczno-krajoznawcze Nysa, Dům dětí a mládeže Vila Doris Šumperk, Powiat Nysa a město Šumperk. V příští sezóně budou turistům nabízeny k zapůjčení i hole pro nordic walking.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionání rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. „Pro účastníky akce bude připravena mapka projektu Společně za zdravím na Šumpersko s popisem tras, pamětní list a občerstvení,” doplnila Miterková.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.8.2012 15:32
Titulek: ?
Autor: aNONYM
71
108
A budou tam i trasy pro leváky nebo třeba pro chlapy v krizi středního věku?
Reagovat
Datum: 24.8.2012 22:52
Titulek: Re: ?
Autor: Nechci slevu zadarmo
24
Když to zafinacuje EU tak i projekt trasy "Kamikaze" pro tchýně po přechodu anebo co takhle asfaltová trasa: "Po stopách Skrbkova tanku"?
Reagovat
Datum: 25.8.2012 07:54
Titulek: Re: ?
Autor: aNONYM
34
107
:-))) ale chtělo by to speciální dotaci na nástěnky...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).