KULTURA

Šumperská ošklivka

15. února 2009, 10:00, -dark - foto Internet
Pozorní diváci si jí všimli před lety v televizi, když v jedenácti hrála dceru hlavní hrdinky Dagmar Veškrnové v  tehdy hitovém seriálu Když se slunci nedaří. Ti pozornější si jí pak všimli na TV Prima, kde zůstala dodnes.
Mladá herečka, která letos v květnu oslaví své pětadvacáté narozeniny, není sice před kamerou žádným nováčkem, ale do skutečného diváckého povědomí se dostala až svou rolí v mírně řečeno ztřeštěném seriálu Ošklivka Katka. A najednou je jí všude plno. Nejen že plní pondělní večer na TV Prima, nově ji diváci zaregistrovali i na veřejnoprávní televizi ČT1, kde se objevila coby bodrá moravská dívka v novém seriálu Proč bychom se netopili. A občas ji zaregistrují pozorní diváci i v seriálu Velmi křehké vztahy, kde hraje opět moravskou dívku, sestru Olina a Marcely Líbalových. Krom toho ji pražští diváci mohou znát z jejích zkoušek v Rock Café Maraton, z Divadla bez zábradlí nebo z jejího hostování v Pardubicích. Je členkou divadla Na Zábradlí, kde hraje v inscenacích "Tango" a "Jakub a jeho pán".

Kateřina Janečková se poprvé objevila na televizní obrazovce, když jí bylo 11 let, v seriálu "Když se slunci nedaří". Do diváckého povědomí ale vstoupila spíše rolí Marie v povídce Štědrý večer, která je součástí filmu "Kytice" (r. 2000). V roce 2003 si zahrála ve dvoudílném filmu "Kobova garáž", o rok později hrála Petru v seriálu "Rodinná pouta". V roce 2005 hrála v pohádce "Restaurace U Prince" princeznu Rózu a v seriálu "Náves". V roce 2007 si zahrála v dramatu "Všichni do jednoho" a v krátkometrážním filmu "Miluješ mě?" .
 

Datum narození: 7. 05. 1984
Znamení: Býk
Miluje cestování. Má ráda ping pong, stolní fotbálek, plavání, lyžování nebo jízdu na kole.

Kateřinu možná mnozí z vás znáte, aniž byste o tom věděli. Své dětství totiž prožila vedle vás. Každý milovník a návštěvník Severomoravského divadla v Šumperku, dnes Divadla Šumperk, si jistě stále ještě pamatuje na její maminku herečku Annu Bazgerovou a tatínka režiséra Jaromíra Janečka. Sama Kateřina Janečková v jednom rozhovoru vzpomínala: "Nejvíc mi rodiče dali tím, že měli oba angažmá v Šumperku a já se na ně od malinka chodila dívat. Od peřinky jsem se pohybovala v divadle. A tam byla úžasná banda lidí, taková rodina, která spolu žila a pracovala. To mi dneska chybí."

V roli ošklivky Katky jí stačí 15 minut v maskérně a z krásné mladé dámy vyleze ošklivka. Přesto, že ji tato role vynesla v současné době na přední místa mezi oblíbenými televizními postavami, původně roli přijmout nechtěla. Nakonec se však rozhodla jinak, snad i proto, že jí rodiče domluvili? "Byli šťastní, že jsem tu roli vzala, protože před tím jsem nekonečné seriály odmítala. Vždycky se mi snažili vysvětlit, že je to součást mojí práce. Táta říkal, že mu přijdu málo ošklivá. Brácha se smál. Máma Ošklivku občas sleduje, i když se jinak na seriály nedívá. Nemám tolik času za ní jezdit, tak je ráda, že mě vidí alespoň na obrazovce. A přítel je z branže. Vidí výhodu v tom, že se v médiích musím ukazovat jen v kostýmu. Bavíme se tím oba," zavzpomínala při natáčení prvních dílů. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.2.2009 01:43
Titulek: Katka je fajn
Autor: Alena
116
115
Já mám Katku moc ráda, i když na ten seriál se moc nedívám. Ale pamatuju si, že jednou hrála taky v Šumperku. Myslím, že to bylo na Hrádku. Nevzpomínáte si někdo, jak se to jmenovalo?
Reagovat