KULTURA

Šumperkem zazní slavičí hlas

1. února 2017, 10:00, Ondřej Polák
Šumperkem zazní slavičí hlas Šumperk - Dlouhých sedm let vynechávala ze svého koncertního fermanu město Šumperk jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček a několikanásobná vítězka ankety Český slavík Lucie Bílá. Její šumperský comeback se odehraje ve středu 8. února.

 Ve velkém sále Domu kultury uvede zpěvačka komponovaný pořad ze svých nejznámějších hitů, a to v komornější úpravě za doprovodu špičkového klavíristy Petra Maláska. Bez něho si, jak zpěvačka často říká, nedovede představit žádné ze svých vystoupení, ať už jde o komorní recitál či megakoncert.
„Není nikdo, s kým se cítím na jevišti tak opravdově jako právě s Petrem. Od prvního do posledního tónu jsme jedna bytost, jedna umělecká duše a jen s ním můžu lidem říci, co cítím, co mě trápí, co mě dělá šťastnou. Už proto naše společné koncerty zbožňuji," vysekla Maláskovi poklonu.
Lucie Bílá dominuje české pěvecké scéně dlouhé roky. Za svou kariéru vydala přes dvě desítky alb. Za osudové považuje Lucie Bílá setkání a dlouholetou spolupráci s autorskou dvojicí Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová nebo právě s Petrem Maláskem. Hity jako Ave Maria, Láska je láska, Jsi můj pán a další zná celá Česká republika. Bílá excelovala také v řadě muzikálů jako Láska je láska, Excalibur nebo Carmen. Zahrála si však nejen v divadelních rolích, ale ztvárnila také řadu filmových postav. Televizní diváci ji mohli vidět například v pohádce Princezna ze mlejna nebo ve filmech V peřině a Král Ubu.

Speciálním hostem bude kněz

„Aby toho nebylo málo, máme pro návštěvníky připravenou jednu zajímavost navíc. Koncert Lucie Bílé uvede pohodový, zábavný a především pozoruhodný kněz Zbigniew Czendlik. Na místě proběhne i autogramiáda jeho zbrusu nové knihy Postel, hospoda, kostel,“ oznámila naší redakci s radostí v hlase produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Koncertní recitál Lucie Bílé s Petrem Maláskem a hostem Zbigniewem Czendlikem se uskuteční příští týden ve středu od sedmi hodin večer.
Vstupenky k sezení jsou k mání za 590, 690 a 790 korun.


Foto: archiv

Zpěvačka Lucie Bílá a klavírista Petr Malásek tvoří nerozlučný koncertní tandem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.2.2017 11:43
Titulek: haha
Autor: aNONYM
86
To pindání „umělců“ o jejich extra citlivých dušičkách mě vždy pobaví. Zvlášť proto, že tyto lokální vypelichané opice tomu samy věří :)
Reagovat
Datum: 1.2.2017 16:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
52
Sorry jako,jsem zvědavej kolik jim přijde za to vstupný lidí,tady nejste v Praze !!!!!
Reagovat
Datum: 1.2.2017 17:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomáš
60
Původně jsem tam chtěl i za ty prachy jít. Když jsem se ale dozvěděl, že tam bude pindat ten farář, tak ani omylem.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 18:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
50
No vidíte a přitom paní produkční DK Horáková si z něj uču.ává blahem.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 19:21
Titulek: a hotovo!
Autor: Nanosekunda ®
53
jednou se koupil barák kulturák, tak se bude hoblovat !
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.