KULTURA

Šumperkem zazní slavičí hlas

1. února 2017, 10:00, Ondřej Polák
Šumperkem zazní slavičí hlas Šumperk - Dlouhých sedm let vynechávala ze svého koncertního fermanu město Šumperk jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček a několikanásobná vítězka ankety Český slavík Lucie Bílá. Její šumperský comeback se odehraje ve středu 8. února.

 Ve velkém sále Domu kultury uvede zpěvačka komponovaný pořad ze svých nejznámějších hitů, a to v komornější úpravě za doprovodu špičkového klavíristy Petra Maláska. Bez něho si, jak zpěvačka často říká, nedovede představit žádné ze svých vystoupení, ať už jde o komorní recitál či megakoncert.
„Není nikdo, s kým se cítím na jevišti tak opravdově jako právě s Petrem. Od prvního do posledního tónu jsme jedna bytost, jedna umělecká duše a jen s ním můžu lidem říci, co cítím, co mě trápí, co mě dělá šťastnou. Už proto naše společné koncerty zbožňuji," vysekla Maláskovi poklonu.
Lucie Bílá dominuje české pěvecké scéně dlouhé roky. Za svou kariéru vydala přes dvě desítky alb. Za osudové považuje Lucie Bílá setkání a dlouholetou spolupráci s autorskou dvojicí Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová nebo právě s Petrem Maláskem. Hity jako Ave Maria, Láska je láska, Jsi můj pán a další zná celá Česká republika. Bílá excelovala také v řadě muzikálů jako Láska je láska, Excalibur nebo Carmen. Zahrála si však nejen v divadelních rolích, ale ztvárnila také řadu filmových postav. Televizní diváci ji mohli vidět například v pohádce Princezna ze mlejna nebo ve filmech V peřině a Král Ubu.

Speciálním hostem bude kněz

„Aby toho nebylo málo, máme pro návštěvníky připravenou jednu zajímavost navíc. Koncert Lucie Bílé uvede pohodový, zábavný a především pozoruhodný kněz Zbigniew Czendlik. Na místě proběhne i autogramiáda jeho zbrusu nové knihy Postel, hospoda, kostel,“ oznámila naší redakci s radostí v hlase produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Koncertní recitál Lucie Bílé s Petrem Maláskem a hostem Zbigniewem Czendlikem se uskuteční příští týden ve středu od sedmi hodin večer.
Vstupenky k sezení jsou k mání za 590, 690 a 790 korun.


Foto: archiv

Zpěvačka Lucie Bílá a klavírista Petr Malásek tvoří nerozlučný koncertní tandem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.2.2017 11:43
Titulek: haha
Autor: aNONYM
97
To pindání „umělců“ o jejich extra citlivých dušičkách mě vždy pobaví. Zvlášť proto, že tyto lokální vypelichané opice tomu samy věří :)
Reagovat
Datum: 1.2.2017 16:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
66
Sorry jako,jsem zvědavej kolik jim přijde za to vstupný lidí,tady nejste v Praze !!!!!
Reagovat
Datum: 1.2.2017 17:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomáš
74
Původně jsem tam chtěl i za ty prachy jít. Když jsem se ale dozvěděl, že tam bude pindat ten farář, tak ani omylem.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 18:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
80
No vidíte a přitom paní produkční DK Horáková si z něj uču.ává blahem.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 19:21
Titulek: a hotovo!
Autor: Nanosekunda ®
101
jednou se koupil barák kulturák, tak se bude hoblovat !
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).