Šumperk zdolal Havířov a upevnil si první příčku

12. prosince 2010, 21:32, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté zdolali v souboji prvního s druhým Havířov a zvýšili tak svůj náskok v čele druhé ligy na osm bodů.
 Pikantní zápas hned pro několik účastníků jen podtrhoval důležitost dohrávky 24. kola východní skupiny druhé hokejové ligy. Lukáš Daneček v brance havířovského AZ hájil předchozí dvě sezóny branku Draků, naopak kvartet Velecký, Haas, Červenka a Tesařík zamířili v letním přestupovém období opačným směrem.
Samotný zápas začal za tradičně bouřlivé atmosféry, přičemž domácí Šumperk zahájil tradičně náporem. Z úvodního tlaku vytěžil první gól nejproduktivnější obránce soutěže Holík, jenž se vydal na ofenzivní výlet a střelou z pravého mantinelu zaskočil Danečka. Následně však odešel pykat na trestnou lavici domácí Brunec a AZ vyrovnal. Najdek využil skvělý pas od Maruny a bylo vyrovnáno. Po krátké hlušší pasáži se však opět prosadili Draci, tentokrát zásluhou dalšího produktivního beka Sedláka, kterému ideálně připravil pozici Červenka, a domácí znovu vedli. Zbytek první třetiny se nesl již v poklidnějším duchu, avšak v samém závěru měl na holi vyrovnání Říčka, jenž tváří v tvář Štůralovi neuspěl.
Druhá třetina začala velmi nervózně z obou stran. Množství nedorozumění a zakázaných uvolnění přerušil až ve 26. minutě Holík svou druhou trefou v utkání. Šumperský ostrostřelec napřáhl od modré čáry a Danečkovi nedal nejmenší šanci zasáhnout - 3:1. Domácí uklidněni dvoubrankovým vedením začali Havířov přehrávat a Tesařík mohl přidat další gól, leč z ideální pozice přestřelil. V největším tlaku Šumperka však ujel ve vlastním oslabení Potočný a hrající manažer havířovského klubu se v samostatném úniku nemýlil. Další přesilová hra již Drakům vyšla podle představ. Tesařík netradičně připravil palebnou pozici pro útočníka Červenku a ten od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:2. Euforie v řadách domácích však netrvala znovu dlouho, jelikož po další chybě obrany ujel hostující Balčík, jenž byl v nájezdu faulován a následovat muselo trestné střílení. Sám postižený však svoji příležitost neproměnil, a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Šumperka.
Při dohrávání druhé třetiny z důvodu rozbitého plexiskla u střídačky hostů se znovu prosadili domácí Draci. Brunec zužitkoval veliký tlak druh formace a doslova dotlačil kotouč za Danečkova záda. Vedení o tři branky se zdálo být bezpečné, avšak AZ se nevzdal a v 55. minutě kontroval díky zásahu Krisla v početní převaze. Povzbuzení hosté vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim bylo další snížení, když se nenápadnou akcí prosadil Říčka. Poslední dvě minuty však hráči Šumperka odehráli velice zkušeně v útočném pásmu Havířova a avizovaný závěrečný nápor se tak nekonal. V poslední vteřině mohl navíc přidat šestý gól domácích Hulva, ale šumperský útočník trefil jen tyč.
Draci tak potvrdili roli papírového favorita a získali díky dalšímu domácímu vítězství již luxusní osmibodový náskok v čele tabulky. Havířov i přes dnešní porážku drží s přehledem druhou příčku.

Salith Šumperk - AZ Havířov  5:4

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.