ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk se inspiroval Rychlebskými stezkami 

13. února 2018, 10:00, hap
Šumperk - Takzvané singletraily chce v příměstském rekreačním parku vybudovat šumperská radnice. Celkem mají vzniknout tři tratě, každá s délkou jeden kilometr.  Projekt se inspiroval populárními Rychlebskými stezkami, které do Jeseníků lákají tisíce sportovních i rekreačních fanoušků horských kol z celého Česka.  

 „Už máme stanovené trasy. Na jejich vytyčení pracovali odborníci, kteří dělali Rychlebské stezky. Trasy budou na lesní straně za Sanatorkou. Vyjedete příjemnou trasou pozvolnými serpentinami nahoru a v jednom bodě se rozhodnete, kterou stezkou se vydat dolů,“ přibližuje projekt místostarosta Tomáš Spurný. 

Město na záměr vyčlenilo milión korun, práce mají začít v létě. „Jedna z plánovaných tratí by měla uspokojit i náročnější cyklisty, naopak na další by se mohly vydat klidně i děti na odrážedlech. Cílem je, aby se tu setkávaly generace,“ doplnil šumperský zastupitel Martin Janíček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.2.2018 11:52
Titulek: ZPRAVODAJSTVÍ Šumperk se inspiroval Rychlebskými stezkami 
Autor: Zdeněk
11
Super Na vybudované stezce co nejméně úrazů a vandalů přeji...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 11:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
13
Na vybudované stezce co nejméně úrazů a vandalů přeji
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).