ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk se inspiroval Rychlebskými stezkami 

13. února 2018, 10:00, hap
Šumperk - Takzvané singletraily chce v příměstském rekreačním parku vybudovat šumperská radnice. Celkem mají vzniknout tři tratě, každá s délkou jeden kilometr.  Projekt se inspiroval populárními Rychlebskými stezkami, které do Jeseníků lákají tisíce sportovních i rekreačních fanoušků horských kol z celého Česka.  

 „Už máme stanovené trasy. Na jejich vytyčení pracovali odborníci, kteří dělali Rychlebské stezky. Trasy budou na lesní straně za Sanatorkou. Vyjedete příjemnou trasou pozvolnými serpentinami nahoru a v jednom bodě se rozhodnete, kterou stezkou se vydat dolů,“ přibližuje projekt místostarosta Tomáš Spurný. 

Město na záměr vyčlenilo milión korun, práce mají začít v létě. „Jedna z plánovaných tratí by měla uspokojit i náročnější cyklisty, naopak na další by se mohly vydat klidně i děti na odrážedlech. Cílem je, aby se tu setkávaly generace,“ doplnil šumperský zastupitel Martin Janíček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.2.2018 11:52
Titulek: ZPRAVODAJSTVÍ Šumperk se inspiroval Rychlebskými stezkami 
Autor: Zdeněk
44
102
Super Na vybudované stezce co nejméně úrazů a vandalů přeji...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 11:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
106
Na vybudované stezce co nejméně úrazů a vandalů přeji
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.