KULTURA

„Šumperk kdysi“ objektivem amatérského fotografa Josefa Pavlíčka

5. února 2020, 18:00, Vladimíra Bartoňová
„Šumperk kdysi“ objektivem amatérského fotografa Josefa Pavlíčka Šumperk – Vídávali jsme ho s fotoaparátem neúnavně procházel šumperskými ulicemi a čočkou svého objektivu zachycovat kouzlo starých uliček i s jejich malebnými zákoutími. Fotograf Josef Pavlíček miloval zdejší kraj i „své“ město, kterému se ve vlastní tvorbě velmi intenzívně věnoval. A tak postupně vznikl rozsáhlý a dnes cenný archív historických snímků. Ve výběru je od února formou autorské výstavy představí Vlastivědné muzeum v Šumperku.

„Nejedná se o úplnou a systematickou dokumentaci všech šumperských domů a ulic. Přesto se autorovi během desetiletí podařilo pořídit tolik zajímavých fotografií, že vydají na obsáhlou obrazovou knihu,“ říká k obsahu nové výstavy, která do května obsadí prostory výstavní síně šumperského muzea Eva Šebestíkova z oddělení služeb veřejnosti. Kniha je podle ní již v přípravě a měla by vyjít letos na jaře.

„Stovky fotografií našly uplatnění na výstavě i v knize“

„Více než 400 černobílých snímků, včetně mnoha fotografií velkoformátových, z druhé poloviny 20.
století umožní připomenout nejen některé události, ale především jak vypadala mnohá místa v Šumperku nebo také i domy, které již neexistují, protože musely ustoupit nové výstavbě,“
zve nejen pamětníky ke vzpomínání Šebestíková.
Výstava zahajuje vernisáží v úterý 18. února se začátkem v 17 hodin a potrvá až do 3. května.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.