SPORT

Šumperk jde na postup, prorokoval po vzájemném utkání trenér Orlové

25. září 2019, 19:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Šumperk jde na postup, prorokoval po vzájemném utkání trenér Orlové Šumperk – Byl to teprve druhý zápas v novém divizním ročníku. Přesto si trenér orlovských florbalistů Lukáš Louda zahrál na proroka. „Šumperk jde letos na postup,“ prohlásil přesvědčeně po skončení vzájemného utkání. Domácí Asper přemohl obávaného soupeře ze severu Moravy gólovou smrští, kterou spustil v závěrečných dvou minutách.

 Mimo jiné to měla být odveta za minulou sezónu. Stejní kohouti se prali na jednom smetišti do poslední možné chvíle o druhé místo zaručující účast v baráži o národní ligu. Méně zkušené šumperské mužstvo se tehdy s nelehkou výzvou nevypořádalo zrovna optimálně a zůstalo zklamaně trčet pod čarou vyvolených.
Do nedělního střetnutí vtrhlo jako tlupa hladových tygrů. Žlutomodří mezi 12. a 17. minutou čtyřikrát skórovali a nejlepším možným způsobem odpověděli na vedoucí branku Orlové. „Zápas ovlivnila děsivá úvodní třetina. Sice jsme se částečně zvedli, ale všechno mi z naší strany připadalo až moc vydřené. Navíc jsme dělali chyby, za které jsme většinou tvrdě pykali,“ procedil mezi zuby nespokojený kouč Louda.

Naděje hostujícího týmu pohřbil faul Krmáška. Rozhodčí ocenili jeho hrubé počínání vyšším trestem na pět minut a Asper darovanou přesilovku použil k tomu, aby rozhodl o pozdním vítězství. „Nebylo to od nás špatné. Zároveň si troufám tvrdit, že jsme schopni předvádět ještě lepší florbal. Musím ocenit výkon druhé lajny. Víkendové duely jí sedly,“ prohlásil hrající kormidelník Asperu Ondřej Mrázek.
Šumperská posádka v sobotním odpoledni doplula pohodlně do tříbodového přístavu i přes zbytečné komplikace, které si sama natropila. Hostitelé promrhali tříbrankové vedení a zlínské Lvy nechali vyrovnat. „Až na jednu hluchou pasáž jsme odehráli dobré utkání. Od stavu 3:3 jsme měli další vývoj pod kontrolou,“ ohlédl se za prvním soubojem dlouhé sezóny vytáhlý útočník Jiří Trávníček.

DIVIZE E

ŠUMPERK – ZLÍN 10:4 (3:2, 4:1, 3:1). Branky: 3., 34. a 56. Mannl, 5. a 38. P. Matěj, 39. a 45. Trávníček, 4. Kamler, 32. M. Šíma, 56. D. Venouš – 7. a 12. Vořechovský, 23. Pospíšil, 60. Žáček.
ŠUMPERK – ORLOVÁ 9:6 (4:1, 1:3, 4:2). Góly: 12., 13., 43. a 60. Trávníček, 12. Maixner, 17. P. Matěj, 31. Mrázek, 59. M. Šíma, 59. Mannl – 22. a 42. A. Kučera, 11. Závoda, 23. Tököly, 33. Milerský, 54. Malínek. Vyloučení 7:6, využití 3:0, střely na branku 20:23.
ASPER ŠUMPERK: Malínek, Byvan – M. Šíma, Mannl, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Jeřábek, Patsch, Maixner, P. Matěj, Dohnal, Vařeka, Venouš.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 28. ZÁŘÍ: 17.00 Uničov – Šumperk. SOBOTA 5. ŘÍJNA: 16.00 Šumperk – Třinec.
Foto: Petr Fišer

Vítězný gól proti orlovským Orlům obstaral Michal Šíma. Šikovný univerzál zamířil přesně do horní poloviny branky. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.