SPORT

Šumperáci vyplavali na krajských pohárech 24 titulů

1. června 2012, 17:38, téma PLAVÁNÍ, BH
Šumperk – Celkově čtyřicet šest umístění na stupních vítězů – taková je nejúspěšnější výsledková bilance šumperského plaveckého oddílu za poslední roky. O úspěšnost se postarali svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové na krajských pohárech, které současně představují kvalifikaci na mistrovství České republiky. Mladší žactvo soutěžilo ve Zlíně, starší o týden později v Prostějově.
V kategorii desetiletých a mladších plavců se ziskem čtyř zlatých a dvou stříbrných medailí výborně předvedl Karel Vlk. Teprve devítiletý Marek Halama potrápil o rok starší závodníky a odvezl si po jedné stříbrné a bronzové medaili. Josef Seidenglanz se třikrát prosadil do první desítky.

Mezi jedenáctiletými si suverénně vedla Leona Lysáková, která nenašla ve Zlíně přemožitelku a šestkrát s velkým náskokem dosáhla na první pozici. Viktor Šedivý a Petra Štěpánková získali několik pěkných umístění v první polovině výsledkové listiny.

Starší žactvo závodilo v Prostějově. V kategorii dvanáctiletých si ze šestice šumperských plavců odnesl cenný stříbrný kov Štěpán Hoffman a dvakrát bronzový Jan Baslar. Tomáš Halama a Patrik Minář se v početné konkurenci několikrát proplavali mezi deset nejlepších, Matěj Kaňa a Daniel Talafa teprve sbírají závodní zkušenosti.

Třináctiletý Přemysl Pospíšil předvedl velký výkonnostní skok a vybojoval sedm medailí (tři zlaté, tři stříbrné a bronzovou), Lýdie Müllerová ve stejné věkové kategorii závodí krátce a výrazněji se zatím neprosadila.

Mezi čtrnáctiletými plavci si většinu medailí rozdělili Michal Müller (čyři zlaté a čtyři tříbrné) a jeho oddílový rival Jaromír Laštovička (dvě zlaté, tři stříbrné, dvě bronzové). Tradičně největší opora Michaela Šímová stačila vyplavat „pouze“ pět prvních míst, pak musela z důvodu svalového zranění ze závodů odstoupit. Medailová žeň byla dovršena ziskem stříbrné a bronzové medaile ze závodů štafet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.