SPORT

Šumperáci vyplavali na krajských pohárech 24 titulů

1. června 2012, 17:38, téma PLAVÁNÍ, BH
Šumperk – Celkově čtyřicet šest umístění na stupních vítězů – taková je nejúspěšnější výsledková bilance šumperského plaveckého oddílu za poslední roky. O úspěšnost se postarali svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové na krajských pohárech, které současně představují kvalifikaci na mistrovství České republiky. Mladší žactvo soutěžilo ve Zlíně, starší o týden později v Prostějově.
V kategorii desetiletých a mladších plavců se ziskem čtyř zlatých a dvou stříbrných medailí výborně předvedl Karel Vlk. Teprve devítiletý Marek Halama potrápil o rok starší závodníky a odvezl si po jedné stříbrné a bronzové medaili. Josef Seidenglanz se třikrát prosadil do první desítky.

Mezi jedenáctiletými si suverénně vedla Leona Lysáková, která nenašla ve Zlíně přemožitelku a šestkrát s velkým náskokem dosáhla na první pozici. Viktor Šedivý a Petra Štěpánková získali několik pěkných umístění v první polovině výsledkové listiny.

Starší žactvo závodilo v Prostějově. V kategorii dvanáctiletých si ze šestice šumperských plavců odnesl cenný stříbrný kov Štěpán Hoffman a dvakrát bronzový Jan Baslar. Tomáš Halama a Patrik Minář se v početné konkurenci několikrát proplavali mezi deset nejlepších, Matěj Kaňa a Daniel Talafa teprve sbírají závodní zkušenosti.

Třináctiletý Přemysl Pospíšil předvedl velký výkonnostní skok a vybojoval sedm medailí (tři zlaté, tři stříbrné a bronzovou), Lýdie Müllerová ve stejné věkové kategorii závodí krátce a výrazněji se zatím neprosadila.

Mezi čtrnáctiletými plavci si většinu medailí rozdělili Michal Müller (čyři zlaté a čtyři tříbrné) a jeho oddílový rival Jaromír Laštovička (dvě zlaté, tři stříbrné, dvě bronzové). Tradičně největší opora Michaela Šímová stačila vyplavat „pouze“ pět prvních míst, pak musela z důvodu svalového zranění ze závodů odstoupit. Medailová žeň byla dovršena ziskem stříbrné a bronzové medaile ze závodů štafet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).