SPORT

Šumperáci vyplavali na krajských pohárech 24 titulů

1. června 2012, 17:38, téma PLAVÁNÍ, BH
Šumperk – Celkově čtyřicet šest umístění na stupních vítězů – taková je nejúspěšnější výsledková bilance šumperského plaveckého oddílu za poslední roky. O úspěšnost se postarali svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové na krajských pohárech, které současně představují kvalifikaci na mistrovství České republiky. Mladší žactvo soutěžilo ve Zlíně, starší o týden později v Prostějově.
V kategorii desetiletých a mladších plavců se ziskem čtyř zlatých a dvou stříbrných medailí výborně předvedl Karel Vlk. Teprve devítiletý Marek Halama potrápil o rok starší závodníky a odvezl si po jedné stříbrné a bronzové medaili. Josef Seidenglanz se třikrát prosadil do první desítky.

Mezi jedenáctiletými si suverénně vedla Leona Lysáková, která nenašla ve Zlíně přemožitelku a šestkrát s velkým náskokem dosáhla na první pozici. Viktor Šedivý a Petra Štěpánková získali několik pěkných umístění v první polovině výsledkové listiny.

Starší žactvo závodilo v Prostějově. V kategorii dvanáctiletých si ze šestice šumperských plavců odnesl cenný stříbrný kov Štěpán Hoffman a dvakrát bronzový Jan Baslar. Tomáš Halama a Patrik Minář se v početné konkurenci několikrát proplavali mezi deset nejlepších, Matěj Kaňa a Daniel Talafa teprve sbírají závodní zkušenosti.

Třináctiletý Přemysl Pospíšil předvedl velký výkonnostní skok a vybojoval sedm medailí (tři zlaté, tři stříbrné a bronzovou), Lýdie Müllerová ve stejné věkové kategorii závodí krátce a výrazněji se zatím neprosadila.

Mezi čtrnáctiletými plavci si většinu medailí rozdělili Michal Müller (čyři zlaté a čtyři tříbrné) a jeho oddílový rival Jaromír Laštovička (dvě zlaté, tři stříbrné, dvě bronzové). Tradičně největší opora Michaela Šímová stačila vyplavat „pouze“ pět prvních míst, pak musela z důvodu svalového zranění ze závodů odstoupit. Medailová žeň byla dovršena ziskem stříbrné a bronzové medaile ze závodů štafet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).