SPORT

Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány

9. ledna 2019, 14:30, Petr Fišer
Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány Loštice – Otravný déšť, nevyzpytatelné bláto, vlezlý mráz, klouzavý sníh. Jen málokdy provází závody v cyklokrosu podmínky, které by se zamlouvaly běžným „smrtelníkům“. Jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani v sobotu 12. ledna v Holých Vrších. Na jeden z vrcholů sezóny v podobě republikového šampionátu se pečlivě chystá i Emil Hekele.
 

Je obdivuhodné, do jaké formy se dokáže dostat ve čtyřiceti letech. V Českém poháru se pravidelně pohybuje v nejlepší desítce, ze zahraničních závodů vozí jeden medailový výsledek za druhým a poprvé v kariéře se dostal do elitní padesátky v žebříčku elitních světových jezdců. A to ani zdaleka neobjíždí všechny mezinárodní akce, v opačném případě by mohl pomýšlet na ještě vyšší mety.

Od třetího Čecha Tomáše Paprstky, který se nesetkal s optimální formou, jej dělilo něco málo přes třicet bodů. „Nejde o věk, ale o to, že mě zatěžuje práce. Mám rodinu a čas potřebuju investovat někam jinam než do ježdění závodů. Je to opravdu náročné, a kdo si nezkusil dělat do pěti, tak neví, co absolvuji za kolotoč. Chodím spát v jednu v noci a vstávám v šest ráno,“ popisoval loštický veterán, jenž první lednový den skončil druhý v Lucembursku. Ve finišujícím závodním období dosáhl na tři cenná prvenství.

„Trénuji až po večerech. Cyklistikou si nevydělávám a už pro mě postrádá smysl, abych se honil s lidmi, kteří jsou za to placení, zatímco já mám na této úrovni jezdit pro zábavu. To nejde. Proto to vypadá na poslední sezónu, asi není na co čekat. Podmínky v České republice nejsou a nebudou, vždycky to tu bylo žalostné. Navíc mám jiné priority,
“ naznačil, že by ve víkendovém mistrovství republiky mohl napsat definitivní tečku za bohatou kariérou.

V Holých Vrších se dá očekávat jeho reálný útok na premiérovou medaili z nejdůležitějšího domácího podniku. Trať nahrává stylu závodění, které je mu vlastní. Znalci ji označují za nejtěžší a nejspravedlivější u nás. Dokázal na ní vyhrát Český pohár v letech 1999 a 2000, předloni byl i přes technické obtíže čtvrtý. Společně s ním budou mezi největší favority patřit Boroš, Nesvadba a Paprstka. Překvapit může mladá puška Jelínek či zkušenější Škanitzl.

Emil Hekele může počítat s podporou věrných příznivců. Z Loštic a okolí se vydá přímo do místa konání fanklub čítající až padesát hlav.Foto: Jan Brychra

Není vyloučeno, že lednové mistrovství republiky bude posledním závodem Emila Hekeleho v bohaté kariéře.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2019 16:07
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
11
Podobný článek, kde si pan Hekele stěžuje na nespravedlivý svět tu nedávno byl. Ale chci se zeptat, proč teda on nejezdí profesionálně, když si to jiní můžou dovolit? Přece pokud je ve špičce, neměl by to být problém.
Reagovat
Datum: 11.1.2019 22:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
21
aNONYMe... na to jak se vyznáš je tvůj dotaz docela diletantský.
Emile, klobouk dolů a jdi do teho :).
Reagovat
Datum: 12.1.2019 10:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
16
A ani na takový dotaz nedokážeš odpovědět? Já myslím, že ano, jen se ti nelíbí, že bys musel napsat pravdu.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 18:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
24
Z toho co píšeš se zdá, že znáš nějakou tajemnou pravdu.
Taky mám pocit, že ti asi sport moc neříká.
Ve vytrvalostních disciplínách jsou někteří jedinci, kteří stále, pro někoho za nepředstavitelných podmínek a úsilí, dokážou konkurovat mladým špičkovým profesionálům… . Sportují srdcem. V tomto sportu to je zajisté EH.
Ale že by za to dostal takovou profesionální nabídku, aby pokryl své náklady, v tomto seniorském věku je utopie. Tak jsem to myslel já.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 19:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
15
Sám pořádám celoroční sportovní klání, sám jsem hrál (kdysi) v nejvyšší soutěž v republice, takže z nás dvou seš teoretik spíš ty. Pokud mám výsledky, tak seženu sponzora, pokud neumím ani pravidla a udělám ze sebe v přímém přenosu lamu kecama o sportovní mafii jako Emilio, považoval bych se za tragéda. Vy, teoretici, to holt vidíte trošku šejdrem. Nic proti němu, ale tohle kňourání mu prostě na ničem nepřidá.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 21:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
23
Milý Anonyme, pomalinku u mě ztrácíš kredit. Pěknou pafku jsem od tebe dostal, dovol, abych se teoreticky zvedl ze země.
Jako sportovní teoretik jsem bohužel přímý přenos s kecy o sportovní mafii neviděl. Dobře si dovedu představit zklamání EH na závodě avizovaném jako životní rozlučku s vrcholovým sportem, když si přetrhl řetěz a porušil pravidlo s výměnou kola a byl disk (tak jsem to někde četl) a v cíli porazil o 10 let mladší legendu Štybara. A samozřejmě byl i před dalšími o 20 let mladšími repro – profesionály.
Takže jenom mohu říct, klobouk dolů Emile. Holt smůla.
aNONYME, můžeš nás tady pozvat na své celoroční sportovní klání? Jestli bych jej teoreticky mohl zvládnout.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 22:30
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
22
Záznam na ČT, abych viděl tu lamu není k dispozici, tak jen citaci z článku, který je na českém svazu cyklistiky:
"Boroš po nepříliš vydařeném startu se stačil rychle posunout dopředu a na prvním místě vydržel prakticky celý závod až do cíle. Nejdéle s ním držel krok již třiačtyřicetiletý Emil Hekele, ale prožil si sportovní tragédii. V předposledním kole, když jezdil bezpečně na druhém místě, vjel do depa a vyměnil kolo, ale vzápětí při výjezdu přetrhl řetěz. Návrat zpět k mechanikům a druhou výměnu kola v depu rozhodčí vyhodnotili jako porušení pravidel a diskvalifikovali ho."
Reagovat
Datum: 13.1.2019 22:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
19
...a pravidla holt platí i pro zdejší lokální hvězdy :-(
Reagovat
Datum: 13.1.2019 22:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
18
Já přece celoživotní výkony EH nepomenšuju. Jen mi vadí ta jeho neustálá ubrečenost, jak jsou všichni proti němu. Tak to přece není. Popravdě ho obdivuju, že může dělat sport, kde mu stále všichni ubližují. Já si jel vždy za svoje a nikdy jsem neměl potřebu počítat, kdo a kdy něco, narozdíl ode mě, dostal. Dnes ti mladí, ale očividně i ti starší, pořád potřebují něco přepočítávat na peníze, ale kde je ten sport???
Reagovat
Datum: 13.1.2019 23:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
22
Hmm... neznám jeho neustálou ubrečenost. Peníze bohužel hrají svoji roli.
Prosím o pozvání na Tvé celoroční sportovní klání. Každý pořadatel vítá nové adepty. Možná i teoretiky,
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.