ZPRAVODAJSTVÍ

Střelba v Šumperku. Lidé mají strach

31. října 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zatím bezvýsledně pátrá policie po střelci, který ve čtvrtek 24. října zranil tři školačky v Šumperku. Zasáhl je dosud nezjištěnou zbraní – patrně použil airsoftovou pušku nebo vzduchovku. K události došlo v Jeremenkově ulici. Děti se teď bojí chodit do nedaleké základní školy. Vyšetřovatelé prosí svědky o pomoc.

„Dívky utrpěly lehká zranění. K incidentu došlo v prostoru za budovou firmy CBA,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Jednu z obětí střelec poranil na ruce, zranění dalších dvou školaček byla naštěstí lehčího charakteru. Střílelo se kolem druhé hodiny odpoledne v prostoru parku. Pachatel byl na místě ve stejný den patrně už dřív. Redakce týdeníku Týden na severu má totiž k dispozici výpověď muže, který tvrdí, že kolem něj proletěl vypálený projektil.

„Bylo to ráno. Slyšel jsem výstřel a pak něco narazilo vedle mě do stromu. Když si to zpětně uvědomím, musel střílet z parkoviště za CBA,“ tvrdí svědek P. A.

Rodiče: Nikdo nás neinformoval

Rodiče školáků, kteří chodí do základní školy 8. května poblíž místa činu, se bojí děti pouštět samotné. Vedení základky navíc vyčítají, že je o incidentu nikdo neinformoval.

„Některé maminky se o tom, že někdo střílel na dívky, dozvěděly až z médií. Ve škole žáky podle mých informací nikdo neupozornil ani v den události ani den poté,“
řekla naší redakci matka jedné ze školaček.

Svědci události nebo další osoby, které o střelbě mají jakékoli informace, mohou s objasněním případu pomoci. Policie je jim k dispozici na telefonním čísle 974 779 651 nebo na lince 158. Dostavit se mohou také osobně na šumperské obvodní oddělení v Havlíčkově ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.