ZPRAVODAJSTVÍ

Střelba v Šumperku. Lidé mají strach

31. října 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zatím bezvýsledně pátrá policie po střelci, který ve čtvrtek 24. října zranil tři školačky v Šumperku. Zasáhl je dosud nezjištěnou zbraní – patrně použil airsoftovou pušku nebo vzduchovku. K události došlo v Jeremenkově ulici. Děti se teď bojí chodit do nedaleké základní školy. Vyšetřovatelé prosí svědky o pomoc.

„Dívky utrpěly lehká zranění. K incidentu došlo v prostoru za budovou firmy CBA,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Jednu z obětí střelec poranil na ruce, zranění dalších dvou školaček byla naštěstí lehčího charakteru. Střílelo se kolem druhé hodiny odpoledne v prostoru parku. Pachatel byl na místě ve stejný den patrně už dřív. Redakce týdeníku Týden na severu má totiž k dispozici výpověď muže, který tvrdí, že kolem něj proletěl vypálený projektil.

„Bylo to ráno. Slyšel jsem výstřel a pak něco narazilo vedle mě do stromu. Když si to zpětně uvědomím, musel střílet z parkoviště za CBA,“ tvrdí svědek P. A.

Rodiče: Nikdo nás neinformoval

Rodiče školáků, kteří chodí do základní školy 8. května poblíž místa činu, se bojí děti pouštět samotné. Vedení základky navíc vyčítají, že je o incidentu nikdo neinformoval.

„Některé maminky se o tom, že někdo střílel na dívky, dozvěděly až z médií. Ve škole žáky podle mých informací nikdo neupozornil ani v den události ani den poté,“
řekla naší redakci matka jedné ze školaček.

Svědci události nebo další osoby, které o střelbě mají jakékoli informace, mohou s objasněním případu pomoci. Policie je jim k dispozici na telefonním čísle 974 779 651 nebo na lince 158. Dostavit se mohou také osobně na šumperské obvodní oddělení v Havlíčkově ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.