SPORT

STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku

12. září 2018, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku Šumperk – Nejprve natěšený nováček a potom domácí premiéra s rozjetou Opavou. Přípravné období skončilo, další ročník druhé ligy je za dveřmi. Hokejisté Šumperka jsou všeobecně považovaní za jednoho z největších favoritů východní skupiny. Podaří se jim naplnit papírové předpoklady?

 Hráčský kádr prošel oproti minulé sezóně výraznou obměnou. Jestli bodově uspěje hned na první pokus, o tom se rozhodne už ve středu večer v Orlové. Trenérský tandem nic nepodcenil a staronovou součást soutěžního pelotonu se snažil zmapovat co možná nejdůkladněji. „Byli jsme se na ně podívat. I když hráli dost chaoticky, musíme to brát s rezervou. Z jednoho zápasu se moc kloudných závěrů vyvodit nedá. Věřím, že to zvládneme, pouť základní částí zahájíme vítězně a všechno bude dobré. Každopádně nechci nic zakřiknout. Teď můžu říkat cokoliv a přijde samotné utkání, my ho nedejbože o gól prohrajeme a mně nezbude nic jiného, než se zastřelit,“ vtipkoval hlavní kouč Jozef Zavadil.
Jednoduchou záležitost neočekává ani od sobotního střetnutí s Opavou. Slezané v přátelských duelech sbírali jednu výhru za druhou, a to včetně dvou skalpů prvoligového Přerova. „Musíme se nachystat na nepříjemného soupeře. Je silově založený a v sestavě má spoustu vysokých a urostlých chlapů. Nebude to žádná sranda,“ varoval před víkendovou výzvou.
Velezkušený kormidelník využil svých kontaktů a před generálkou s Moravskou Třebovou (9:2) pozval do dračího království dalšího hokejového válečníka z Ruska. Už třetího. Na pravém křídle druhého útoku operoval třiadvacetiletý univerzál Dmitri Vorobjov. „Troufám si tvrdit, že je to hokejista jako kráva. V Novosibirsku a Popradu si zahrál nejvyšší ruskou a slovenskou ligu, což se nepodaří každému. I když o něj stály dobře zajištěné Michalovce, upřednostnil naši nabídku. Jsme za to moc rádi,“ liboval si Zavadil.
Po nedotažených námluvách s krajanem Romanem Tománkem a nepříjemném zranění, které si přivodila potenciální posila ze Zlína Michal Gago, bere ruského forvarda všemi deseti. A to i přes menší raritu, že nově vytvořenou druhou pětici tvoří čtyři borci hrající na pravou stranu. „I tak jsem přesvědčený, že to může fungovat. Jen se spolu potřebují důkladněji seznámit a sehrát,“ tvrdil optimisticky lodivod Šumperka.

SOUPISKA ŠUMPERKA

BRANKÁŘI: Ondřej Haloda (22 let), Matej Kristín (28), Dalibor Venouš (18).
OBRÁNCI: Tomáš Drtil (28), Petr Gewiese (25), Jakub Habrman (18), Marek Haloda (26), Jakub Kužílek (22), Jakub Řezáč (24), Tomáš Sedlák (34), Nikolaj Tolokonnikov (20).
ÚTOČNÍCI: Vladimir Antonov (19), Denis Blecha (19), David Haluza (17), Michal Horký (20), Daniel Hroch (23), Lukáš Králík (25), Milan Ostřanský (24), Karel Plášek (44), Dominik Pokorný (23), Michal Romančík (25), Libor Šíp (18), Martin Urban (19), Daniel Vachutka (25), Dmitri Vorobjov (23).

LOS DRUHÉ LIGY

STŘEDA 12. ZÁŘÍ: 18.00 Orlová – Šumperk. SOBOTA 15. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Opava. STŘEDA 19. ZÁŘÍ: 18.00 Nový Jičín – Šumperk. SOBOTA 22. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Valašské Meziříčí. STŘEDA 26. ZÁŘÍ: 18.00 Kopřivnice – Šumperk. STŘEDA 3. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Hodonín. SOBOTA 6. ŘÍJNA: 17.00 Písek – Šumperk. SOBOTA 13. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk – Orlová.Foto: Petr Fišer

Dmitri Vorobjov se stal už třetím ruským hokejistou figurujícím na šumperské soupisce.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.