SPORT

STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku

12. září 2018, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku Šumperk – Nejprve natěšený nováček a potom domácí premiéra s rozjetou Opavou. Přípravné období skončilo, další ročník druhé ligy je za dveřmi. Hokejisté Šumperka jsou všeobecně považovaní za jednoho z největších favoritů východní skupiny. Podaří se jim naplnit papírové předpoklady?

 Hráčský kádr prošel oproti minulé sezóně výraznou obměnou. Jestli bodově uspěje hned na první pokus, o tom se rozhodne už ve středu večer v Orlové. Trenérský tandem nic nepodcenil a staronovou součást soutěžního pelotonu se snažil zmapovat co možná nejdůkladněji. „Byli jsme se na ně podívat. I když hráli dost chaoticky, musíme to brát s rezervou. Z jednoho zápasu se moc kloudných závěrů vyvodit nedá. Věřím, že to zvládneme, pouť základní částí zahájíme vítězně a všechno bude dobré. Každopádně nechci nic zakřiknout. Teď můžu říkat cokoliv a přijde samotné utkání, my ho nedejbože o gól prohrajeme a mně nezbude nic jiného, než se zastřelit,“ vtipkoval hlavní kouč Jozef Zavadil.
Jednoduchou záležitost neočekává ani od sobotního střetnutí s Opavou. Slezané v přátelských duelech sbírali jednu výhru za druhou, a to včetně dvou skalpů prvoligového Přerova. „Musíme se nachystat na nepříjemného soupeře. Je silově založený a v sestavě má spoustu vysokých a urostlých chlapů. Nebude to žádná sranda,“ varoval před víkendovou výzvou.
Velezkušený kormidelník využil svých kontaktů a před generálkou s Moravskou Třebovou (9:2) pozval do dračího království dalšího hokejového válečníka z Ruska. Už třetího. Na pravém křídle druhého útoku operoval třiadvacetiletý univerzál Dmitri Vorobjov. „Troufám si tvrdit, že je to hokejista jako kráva. V Novosibirsku a Popradu si zahrál nejvyšší ruskou a slovenskou ligu, což se nepodaří každému. I když o něj stály dobře zajištěné Michalovce, upřednostnil naši nabídku. Jsme za to moc rádi,“ liboval si Zavadil.
Po nedotažených námluvách s krajanem Romanem Tománkem a nepříjemném zranění, které si přivodila potenciální posila ze Zlína Michal Gago, bere ruského forvarda všemi deseti. A to i přes menší raritu, že nově vytvořenou druhou pětici tvoří čtyři borci hrající na pravou stranu. „I tak jsem přesvědčený, že to může fungovat. Jen se spolu potřebují důkladněji seznámit a sehrát,“ tvrdil optimisticky lodivod Šumperka.

SOUPISKA ŠUMPERKA

BRANKÁŘI: Ondřej Haloda (22 let), Matej Kristín (28), Dalibor Venouš (18).
OBRÁNCI: Tomáš Drtil (28), Petr Gewiese (25), Jakub Habrman (18), Marek Haloda (26), Jakub Kužílek (22), Jakub Řezáč (24), Tomáš Sedlák (34), Nikolaj Tolokonnikov (20).
ÚTOČNÍCI: Vladimir Antonov (19), Denis Blecha (19), David Haluza (17), Michal Horký (20), Daniel Hroch (23), Lukáš Králík (25), Milan Ostřanský (24), Karel Plášek (44), Dominik Pokorný (23), Michal Romančík (25), Libor Šíp (18), Martin Urban (19), Daniel Vachutka (25), Dmitri Vorobjov (23).

LOS DRUHÉ LIGY

STŘEDA 12. ZÁŘÍ: 18.00 Orlová – Šumperk. SOBOTA 15. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Opava. STŘEDA 19. ZÁŘÍ: 18.00 Nový Jičín – Šumperk. SOBOTA 22. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Valašské Meziříčí. STŘEDA 26. ZÁŘÍ: 18.00 Kopřivnice – Šumperk. STŘEDA 3. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Hodonín. SOBOTA 6. ŘÍJNA: 17.00 Písek – Šumperk. SOBOTA 13. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk – Orlová.Foto: Petr Fišer

Dmitri Vorobjov se stal už třetím ruským hokejistou figurujícím na šumperské soupisce.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.