ZPRAVODAJSTVÍ

Starosta rezignuje: Nestojí to za to

4. června 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Jindřichov – Napjaté vztahy mezi zastupiteli v Jindřichově vyústily v rozhodnutí starosty ve středu 5. června rezignovat. Kromě něj mají svoje funkce opustit i někteří další radní. Odejít chtějí v průběhu jednání zastupitelstva obce.

 „Cokoli jsme pro obec udělali, všechno bylo podle opozice špatně. Posílali na mě udání a kontroly a kriminalizovali moji osobu. Několikrát jsem musel vypovídat na hospodářské kriminálce. Takhle se nedá pracovat, nestojí to za to,“ řekl Týdnu na severu starosta Jindřichova Josef Langer.

Langer vloni začal v obci svoje druhé funkční období. Napjatá atmosféra a rozepře mezi zastupiteli mohou zkomplikovat některé už rozjeté nebo připravované investiční projekty. Z vývoje na obecním úřadu nemají radost ani obyvatelé vesnice.

„Je smutný, když se nedokážou lidi na vesnici domluvit. Chovají se jak malý děcka. Ať se pak nediví, že k volbám nikdo nechce chodit,“ svěřil se Týdnu na severu jeden z obyvatel Jindřichova, který si však do novin nepřál uvést svoje jméno. „Nechci mít zle,“ dodal na vysvětlenou.

Podobná situace jako v Jindřichově nastala před časem také v Loučné nad Desnou, kde zastupitelé nečekaně vyměnili starostku. Už tak napjaté vztahy mezi Loučenskými se tím ještě více vyhrotily.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 5.6.2019 09:35
Titulek: Bez titulku
Autor: nestranný pozorovatel
Zdravím všechny zúčastněné této diskuze, nejdřív jsem se nechtěl do této diskuze zapojovat, ale po některých výrocích paní Soni mi to prostě nedá. Musím předeslat, že nejsem obyvatel Jindřichova, tudíž ani volič jedné nebo druhé strany. Nejsem zatížený kamarádstvím ,nebo rodinnými vztahy, natož osobní nenávistí ke komukoliv.

Teď trochu faktických informací....pokud pan starosta není schopen po několika letech dohlédnout na zdárné ukončení a likvidaci společnosti které je hlavním jednatelem a i po několika upozorněních ať už od opozice, nebo i ekonomického oddělení obecního úřadu si v den auditu v klidu odjede na dovolenou s tím, že ho výsledek nezajímá je minimálně k zamyšlení.

Jako další minimálně podivnou akcí se dá nazvat budování chodníků a okolností kolem této stavby, kdy i zástupce firmy která stavbu provádí nebyl schopen na zastupitelstvu obce osvětlit okolnosti prapodivného financování, záměnu materiálu atd.

Jako další věc kterou paní Soňa tak nějak zapomněla zmínit je ta, že kvůli liknavosti pana starosty ať už záměrné, nebo nevědomé bude muset obec vracet finance z dotačního plánu a jedná se o skutečně vysokou částku v řádu milionů korun.

No a v poslední řadě se můžeme zmínit o smlouvách které si pan starosta schválil a podepsal tak nějak sám, bez projednání a schválení zastupitelstva.

Jen pro informaci šťouralům, kteří tuto událost směřují k ekonomickému oddělení obce...ve stejném termínu proběhl i audit obecního financování a ten byl uzavřen bez jakéhokoliv problému.

Závěrem chci říct, že tímto komentářem nechci snižovat nesporné lidské kvality pana starosty, ale pokud nebude schopen na dnešním mimořádném zastupitelstvu vysvětlit okolnosti za kterých byl podle jeho slov donucen rezignovat a osvětlit problém v auditu je jeho rezignace zcela v pořádku. Doufejme tedy, že se na mimořádné zastupitelstvo obce dostaví a objasní okolnosti a fámy které se kolem něj šíří.

Vzkaz pro paní Soňu....nikdo na Vás neútočí, nechce se vyšplhat po Vašich zádech do výšin komunální politiky, ale tohle jsou prostě fakta...ať už Vám byly doma, nebo od vašeho zdroje na obecním úřade podány jakýmkoliv způsobem. Nezbývá než se k celé věci postavit čelem a přijít na dnešní zastupitelstvo a vyslechnou vysvětlení nezávislé paní auditorky....ať už si o ní myslíte cokoliv....
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.