ZPRAVODAJSTVÍ

Stanovisko představenstva PMŠ a zástupců mužského a mládežnického hokeje k článku Petra Fišera, zveřejněného v „Týdnu na Severu č. 21 ze dne 23. 5. 2017“

5. června 2017, 12:00, redakce, placená reklama
Petr Fišer zveřejnil pod bombastickým názvem „BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy se NESTIHNE včas“ svůj článek a vyšperkoval jej fotografií, kde „zhodnotil a zredukoval“ I. etapu rekonstrukce na tzv. „uličku smrti“. Nemělo by být u sportovců obvyklé chtít svého soupeře zesměšnit a plivnout si na něj. Nečekali bychom to proto ani u sportovního komentátora. Nevíme, co vedlo Petra Fišera k takto pojatému článku, zda to byla touha kopnout si do těch nahoře, nebo díky bombastickému titulku prodat o pár výtisků více.

 Každopádně to mrzí a trochu i bolí, když člověk zná pozadí celé problematiky a úsilí lidí do projektu zapojených. Pokusíme se o krátké vysvětlení. Stávající vedení Podniků města Šumperka bylo postaveno před několik nelehkých úkolů, jako je například zrekonstruovat dosluhující plavecký bazén, nebo stařičkou dosluhující hokejovou halu. Nečekali jsme na to, až budou tato zařízení zavřena, protože nesplňují normy na takovéto zařízení požadované v dnešní době, vyhrnuli jsme si rukávy a pustili se do práce, oprášili jsme projekty staršího data, protože se zadáním nových by se vše zpozdilo o několik let a zahájili jsme s krásnou vizí příjemného zrekonstruovaného stadionku a s dobrým zázemím práce na jeho rekonstrukci (souběžně s tím i na rekonstrukci plaveckého bazénu). Projekty bylo nutné revidovat a aktualizovat na současný stav, což nám způsobilo zdržení cca jeden měsíc, který nám nyní chybí jako časová rezerva pro zamýšlenou opravu. V loňském roce byla dokončena I. etapa rekonstrukce zimního stadionu, která přinesla novou technologii, dle hokejistů velmi kvalitní led, mantinely, střídačky, plexiskla a novou rolbovnu. Navíc se podařilo pro tuto etapu získat dotaci a celá byla zrealizována za skvělou cenu, kdy se podařilo ještě 2 mil. Kč ušetřit. Toto úsilí je Petrem Fišerem shrnuto do fotografie a poznámky o „uličce smrti“, aniž by znal návaznosti na další etapy modernizace zimáku.
Protože není dobré odejít od rozdělané práce, pustili jsme se do přípravy II. etapy, a to technologicky velmi náročné rekonstrukce střechy spojené s novým osvětlením, audio zařízením elektronickou požární signalizací a oproti původním plánům i s vysoce kvalitní vzduchotechnikou, která by měla do budoucna zajistit bezproblémový provoz ZS i při komplikovaných klimatických podmínkách. Než byla zahájena tato II. etapa, uskutečnilo se velmi korektní a gentlemansky vedené jednání, a to mezi zástupci PMŠ a hokejistů, kdy se hrálo naprosto otevřeně a narovinu. Otázka zněla, pustíme se do této náročné 25 milionové etapy s šibeničním termínem čtyř měsíců, které na takovou akci mezi sezónami máme, a nebo ji budeme dále připravovat a posuneme ji do příštího roku. Zazněla jasná odpověď: „Na nic nečekejme a pojďme stadion zrekonstruovat, byť jsme si vědomi, že to může přinést obtíže, pozdější nástup na led, ale zrekonstruovaný stadion nám za to stojí.“ Tolik tedy k bombastickému titulku „BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy se NESTIHNE včas“.
Panu Fišerovi opakovaně nabízíme, aby dříve než bude psát své tendenční články, navštívil kohokoli ze zástupců PMŠ, budeme se mu rádi věnovat a vysvětlíme mu třeba, že ona inkriminovaná „ulička smrti“ má být vyřešena v rámci rekonstrukce tribuny za střídačkami, a že bylo nesmyslné v I. etapě vyhazovat peníze za její rozšíření. Čestně mu také ale řekneme, že při této II. etapě rekonstrukce jdeme s kůží na trh, může nám propršet léto, mohou být zjištěny drobné závady na stávajících vaznících ocelové konstrukce střechy, které nemohly být odhaleny předchozím provedením defektoskopie a bude to vyžadovat vícepráce a tudíž i prodloužení termínu a desítky dalších důvodů, proč bude tato stavba zpožděna. S tímto do této akce společně s hokejisty jdeme a pana Fišera ujišťujeme, že nám všechny tyto problémy přináší bezesné noci a velmi nás trápí, a to jak vlastníka objektu, tak i jeho provozovatele a koncové uživatele. Složitost takovéto stavby by možná pochopil, kdyby se zúčastnil byť jediného kontrolního dne stavby, který takovou stavbu provází, a kde si několik zkušených inženýrů láme hlavu a zabývá se vyřešením technických problémů spojených s rekonstrukcí staršího objektu stavěného v „akci Z“. Tomu všemu jsme se mohli jednoduše vyhnout, kdybychom podali na město Šumperk žádost o vyčlenění financí na výstavbu zcela nového hokejového stánku, tak jak tomu bylo v jiných městech, a to za cenu, že by nový zimák stál 350 mil. Kč a všichni hokejisté od těch nejmenších by celou sezónu odehráli mimo Šumperk včetně pravidelného dojíždění na tréninky.
Závěrem bychom chtěli všechny fanoušky ujistit, že naší vizí je útulný zateplený ZS s důstojným zázemím v ubytovně Sport, které by mohlo sloužit všem sportovcům v Tyršově areálu. Vynaložíme veškeré úsilí, které lze od nás očekávat, abychom rekonstrukci i přes její obtížnost dokončili v době, která bude akceptovatelná i pro oba hokejové kluby. Panu Fišerovi pak opakovaně nabízíme konzultace a vysvětlení všech postupů, které nás při rekonstrukci stadionu čekají, za odměnu pak od něj očekáváme zasvěcené a objektivní informování veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).