SPORT

Stanislav Vrtek obsadil 6. místo na Mistrovství České republiky v jezdecké všestrannosti

15. srpna 2012, 18:00, redakce
Stanislav Vrtek obsadil 6. místo na Mistrovství České republiky v jezdecké všestrannosti Okres, Humpolec – Nečekaným a zaslouženým úspěchem skončila účast šumperského jezdce Stanislava Vrtka s anglickým plnokrevníkem Action Boyem na Mistrovství České republiky ve všestrannosti. Mistrovský přebor se konal od 13. do 15. července na závodišti školního statku v Humpolci-Dusilově.

Dvojice na začátku sezóny s účastí na mistrovství vůbec nepočítala. První naděje se vyskytla až po velmi dobrých výsledcích na jarních závodech v Pardubicích a na Zlaté podkově v Brně na Panské Líše. Zde kůň absolvoval terénní zkoušku pod vedením zkušeného jezdce a dvojice startující za Sportovní stáj Vrtkovi obsadila 7. místo.

Kůň s jezdcem se kvalifikovali na MČR na Zlaté podkově v Lošticích. Zde Action Boy poprvé absolvoval nejtěžší stupeň národní soutěže všestrannosti, která se v České republice jezdí. Odtud si dvojice po bezchybné terénní zkoušce a jedné chybě na parkuru odvezla skvělé 3. místo. První červencový týden se Stanislav Vrtek s Action Boyem ještě tréninkově zúčastnili Mistrovství ČR v družstvech v Kolesách, kde startovali spolu s Lubomírem Vrtkem a jeho synem Antonínem za družstvo Severní Moravy. Kvůli zdravotní indispozici jednoho z koní však soutěž nedokončili.


foto: Jiří Bělohlav

Na Mistrovství ČR se během tří závodních dnů představilo celkem 149. Ze 14 startujících v nejtěžší mistrovské soutěži obsadili Standa Vrtek s Action Boyem po prvním soutěžním dnu 11. místo v drezúře. Druhý den následovala terénní zkouška, kdy trať dlouhou 3,5 km se 32 skoky absolvovala jako jedna ze dvou dvojic bez bodové penalizace a v časovém limitu. V závěrečném parkuru o výšce 120 cm se po dvou chybách posunula dopředu na konečné 6. místo. Stejné umístění dvojice současně získala i v otevřené soutěži.

„S výsledkem jsem velice spokojen. S tímto koněm startuji na takto vysoké úrovni prvním rokem," říká Stanislav Vrtek. „V současné době kůň ještě odpočívá a pomalu se začínáme připravovat na finále Zlaté podkovy, které proběhne na konci srpna v Humpolci. Dále pomýšlím na účast na mezinárodních závodech v Maďarsku, které se budou konat na přelomu září a října, ale vše bude samozřejmě záviset na zdravotním stavu koně a na dalších okolnostech,“ dodává jezdec.

Na loňské úspěchy letos navázala i jeho dcera Adéla s klisnou Fontaine, které se do Šumperka vrátily s řadou úspěchů. Například s prvním místem ze soutěže ZL v Brně na Panské Líše a se druhým místem z všestrannosti Z v Lošticích.


foto: Lucie Vrtková

Všestrannost je nejnáročnější disciplína jezdeckého sportu. Svě místo má i na olympijských hrách. Jezdec a kůň absolvují postupně drezúru, zkoušku v terénu (cross-country) a skokový test na kolbišti (parkur).

Stanislav a Adéla Vrtkovi startují od letošního roku pod nově založenou Sportovní stájí Vrtkovi. Od loňského roku buduje Stanislav Vrtek nedaleko Šumperka vlastní jezdecký areál.
Pro více informací navštivte profil Sportovní stáje Vrtkovi: www.facebook.com/sportovni.staj.vrtkovi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.