SPORT

Sportovní kariéra psaná pohádkovým písmem

6. listopadu 2013, 08:39, téma CYKLO, Petr Fišer
Sportovní kariéra psaná pohádkovým písmem Česko - Světový pohár v jihočeském Táboře. A hned potom mistrovství Evropy žen v juniorské kategorii do 23 let. Věřte nebo ne, to všechno během první cyklokrosové sezony v životě! Martina Kukulová, rodačka z Nového Malína, si užívá pohádkovým písmem psaný sportovní sen.

Náročné cyklistické disciplíně se přitom věnuje jen několik měsíců. Systematicky se začala připravovat až pod vedením nového trenéra Emila Hekeleho. "Je na ní vidět obrovský talent a cit pro techniku. Kdysi jako atletka běhávala 800 metrů a jiné střední až dlouhé tratě. Proto je na tom velmi dobře po fyzické stránce," odhalil po pár týdnech Hekele. "Víkendová účast na evropském šampionátu v Mladé Boleslavi by pro ni měla být jakýmsi nastartováním cyklistické kariéry. Teď jde především o to, aby nasbírala potřebné zkušenosti."

Studentka gymnázia patřila do září pod křídla šumperského Oknoplastu. "Rád bych tímto poděkoval Jiřímu Blahovi za to, že ji podpořil v jejím sportovním růstu," vzkázal na dálku Emil Hekele, sám cyklokrosař s reprezentační minulostí. S Kukulovou má velké plány. "Ve dvou mezinárodních závodech nasbírala 40 bodů, což jí ve světovém žebříčku řadí na průběžné 155. místo. Věřím, že se ještě o pár příček posune dopředu a v blízké budoucnosti budeme mít na čem stavět. V příští sezoně už budou naše plány a cíle daleko větší," prohlásil optimisticky. "Pokud bychom se ještě dostali na další Světové poháry, byli bychom moc rádi. Prioritní je ale Český pohár, kde se chceme pravidelně pohybovat do pátého místa. Na prosincovém mistrovství republiky ve Slaném pak hodláme bojovat o medaili. Kdyby to klaplo, může se povést i start na světovém šampionátu koncem ledna v holandském Hoogerheide."


LETOŠNÍ VÝSLEDKY MARTINY KUKULOVÉ


ROHOV - 2. místo (veřejný závod). UNIČOV - 6. (Český pohár). NÁMĚŠŤ NA HANÉ - 6. (Český pohár). UDIČA (Slovensko) - 5. (UCI 2. kategorie, 10 UCI bodů). UDIČA - 4. (1. kategorie, 30 bodů). MILOVICE - 7. (Český pohár). LOUNY - 3. (Český pohár). Ve všech případech se jedná o kategorii žen bez rozdílu věku.


Foto: Petr Fišer
Martina Kukulová patří mezi největší cyklokrosové naděje v republice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).