KULTURA

Špek prodávají v akci za 200 Kč

29. dubna 2009, 09:00, rejdakce, info@rej.cz
Šumperk - Na lidovou cenu vstupenky láká Dům kultury Šumperk na svou vlajkovou letní akci ŠPeK Fest. Lístek na open air festival s hvězdným obsazením stojí do konce května dvě stovky.
ŠPeK Fest je nový název pro šumperský festival Pavlínin dvůr, který v centru města proběhl už třikrát. Letos začíná psát novou historii pod kratším názvem a s razantně atraktivnějším programem.

Dvoudenní akce se uskuteční v prostorách Pavlínina dvora ve dnech 18. a 19. června. „Posluchači uslyší samé hudební delikatesy, jak my říkáme „špeky“. Snažili jsme se do programu zařadit zajímavé koncerty napříč žánry. Po mnoha letech v Šumperku vystoupí Meky Žbirka a speciálně pro náš festival secvičí akustický koncert Aneta Langerová,“ prozradil ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

„Název Špek Fest připomíná slangový výraz Šumperka „špek“ a také avizuje programové „špeky“, které chceme každý rok vymyslet,“ vysvětluje změnu názvu Rybička.
„Letos bude takovou lahůdkou třeba koncert J.A.R s Danem Bártou a Romanem Holým, stejně tak jako show skupiny Prince Alfredo, jejímž frontmanem je skutečný prvorozený syn královské rodiny v Kongu,“ zdůraznil šéf kulturáku.

Úvodní festivalový večer se odehraje už ve čtvrtek 18. června a nabídne posluchačům netradiční fúzi cimbálové muziky a divokých rytmů. Hradišťan s Jiřím Pavlicou totiž odehraje speciální společné vystoupení s orchestrem bubeníků Jumping Drums.

Vstupenky za zaváděcí cenu 200 korun prodává pokladna DK Šumperk v pracovní dny od 14 do 18 hodin.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.