ZPRÁVY

Špatný komín vznítil oheň na střeše

23. února 2014, 15:13, BH
Potůčník - V bytovém domě v  Potůčníku na Hanušovicku krátce před půlnocí začala hořer střecha. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku se dvěma cisternami a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a Starého Města.

„Hasiči po příjezdu průzkumem zjistili, že hoří střecha samostatně stojícího bytového domu se šesti bytovými jednotkami. V dýchací technice natáhli hadicové vedení budovou a začali s plameny bojovat. Požár zasáhl střechu o rozměrech asi 5 krát 2 metry,“ popsala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková s tím, že v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní konstrukce a dohašovali ohniska. „Plameny dostali hasiči pod kontrolu dvě minuty po půlnoci, likvidaci hlásil velitel zásahu v 1:27 hodin v neděli,“ doplnila.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun, příčinou vzniku požáru bylo vadné komínové těleso. Při požáru nebyl nikdo zraněn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.