SPORT

ŠPATNÉ ZPRÁVY: (Cyklomaraton) Rampušák je na přístrojích! Hrozí mu, že už se neprobere

19. dubna 2017, 13:00, Petr Fišer
ŠPATNÉ ZPRÁVY: (Cyklomaraton) Rampušák je na přístrojích! Hrozí mu, že už se neprobere Štíty - Za normálních okolností by přijímali přihlášky, registrační proces by byl v plném proudu. Jenže ve Štítech panuje neobvyklý klid a rozhodně se nejedná o nepříjemné dusno před hrozící bouří. Populární Cyklomaraton Rampušák zmizel z mapy cyklistických podniků. „Bohužel, je to tak,“ potvrdil neradostnou novinu zklamaný organizátorský tým.

 Okresní scéna přišla o další sportovní akci, která se každoročně těšila velkému zájmu. Pravidelně se na ni sjížděly stovky cyklistů a bikerů z celého Česka, Slovenska a okolních států. „Se slzou v oku oznamujeme, že jsme se rozhodli skončit. Vyjádření od policejního prezidia k pořádání našeho silničního závodu se i přes ústní domluvu opět lišilo od verze, pod niž bychom se nebáli podepsat. Energii, kterou jsme věnovali marnému boji s úředním šimlem, hodláme nadále věnovat našim rodinám. Ustupujeme i od organizování závodu horských kol. Děkujeme za podporu všem, kteří za námi stáli i v těžkých časech,“ odůvodňovali svůj verdikt zarmoucení činovníci, kteří za Rampušáka orodovali do posledního dechu.
Historie dlouhého příběhu se smutným vyvrcholením sahá až do roku 1996, kdy se parta kamarádů se „stejnou krevní skupinou“ rozhodla, že pod hlavičkou tehdy úspěšného amatérského cyklistického spolku Elektro Rýznar uspořádá závod o pohár starosty Horních Studének. Proběhl koncem září a tehdy poprvé a naposledy v jeho průběhu sněžilo. Pro nepřízeň počasí bylo ochotných šlapat do pedálů jen patnáct odvážlivců. Jedno je jisté - vítězem se stal Daniel Kouřil z Olomouce, jenž měl od té doby pokaždé přednostní právo stát na startu takříkajíc o krok napřed.
Před druhým ročníkem přišel Václav Vepřek s originálním nápadem pojmenovat závod po králi Orlických hor, kam sice Štíty oficiálně geograficky nespadají (jsou součástí Zábřežské pahorkatiny), ale vedla jimi převážná část trasy. Dnes Rampušák dýchá jen díky přístrojům a akutně mu hrozí, že se z klinické smrti už nikdy neprobere. „Byla to se štíteckým cyklomaratonem krásná léta. Rozhodnutí organizátorů chápu. Po nikom nelze žádat, aby jako don Quijote bojoval s větrnými mlýny věčně. A za těch uplynulých dvacet roků práce patří nejen hlavním pořadatelům, ale i stovkám pomocníků na trasách i v zázemí velké poděkování,“ vzkazoval jeden z pravidelných účastníků Jiří Matějček. „Přátelé, díky, že jsem s vámi mohl sdílet drtivou většinu ročníků,“ připojil se Pavel Kovář.
„Pěkně mě to štve a hlavně mrzí. Taková krásná trať. Ani nemám slov. V našem státě se musí vždycky zničit to, co je dobré,“ posteskl si další z věrných návštěvníků Pavel Kaďousek.
„Rampušák má nejen krásnou trasu, ale i duši. Toto je obrovská škoda,“ reprodukoval názor většiny Milan Rusina ze Slovenska. Uhodil tím hřebík na hlavičku…
 

 

Znamená to definitivní sbohem? Cyklomaraton Rampušák se letos ve Štítech nepojede.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2017 13:31
Titulek: A kdo za to může?
Autor: Sedlo
77
Podle aNONYMa určitě jako vždy komunisti.
Reagovat
Datum: 19.4.2017 14:03
Titulek: Re: A kdo za to může?
Autor: X
109
Sedlo ty jsi ale blb
Reagovat
Datum: 20.4.2017 05:42
Titulek: Úředníci
Autor: MP
66
Tak k čemu ty úředníky vůbec máme? Aby nám házeli klacky pod nohy? Pro výplatu z našich daní stojí v první řadě, ale zodpovědnost nechtějí nést žádnou. Nejlépe by bylo odebrat jim razítka a zrušit jejich místo. Stejně je těchto darmožroutů více jak dost.
Reagovat
Datum: 20.4.2017 08:28
Titulek: Re: Úředníci
Autor: Karel
51
Tohle má všechny aspkety klasického burana na internetu.

... výplata z našich daní ...
... vyhoďte je všechny ...

Nezapoměl jste do toho textu ještě dát uprchlíky a Kalouska ? Pak by to bylo dokonalý.
Reagovat
Datum: 20.4.2017 12:40
Titulek: důvody jsou tajné
Autor: aNONYM
59
Proč v tom článku není popsán konkrétně ten problém, který pořádání závodu brání? To fakt nechápu, člověk pak čte a slyší různé spekulace. Z čeho mají organizátoři strach? Co konkrétně bylo na vyjádření policistů pro pořadatele nepřekonatelným problémem?
Reagovat
Datum: 21.4.2017 23:22
Titulek: Můj typ
Autor: Sázkař
55
Asi problém s uzavřením náměstí + dva starty,asistence Policie,parkování aut "závodníků"...stovky aut....
Reagovat
Datum: 22.4.2017 12:04
Titulek: Re: Můj typ
Autor: Ješte dodám
52
Je tam zastávka Bus,odstavené autobusy,po revitalizaci náměstí,již není kam postavit tribunu.....a noční párty na náměstí....to taky není to pravé ořechové.....a ještě taky EET.
Reagovat
Datum: 23.4.2017 11:26
Titulek: Re: Můj typ
Autor: vojta
68
To jsou problémy, které musí řešit každý pořadatel...Rampušák byl fajn závod, ale sám páchal sebevraždu nechutným startovným...
Reagovat
Datum: 5.5.2017 12:07
Titulek: Re: Odpověď
Autor: Zdenek
51
Dobrý den, je vidět,že člověk s takovým názorem nikdy pro nikoho druhého nikdy nic nedělal, pokud ovšem mu to někdo nezafinancoval.Nevěřím tomu, že by jste celý den vydržel stát zadarmo na křižovatce. Vše něco stojí a někdo to musí zaplatit. Zdenek
Reagovat
Datum: 6.5.2017 15:30
Titulek: Re: Odpověď
Autor: vojta
72
Milý pane, jste vedle, mám za sebou pořádání cyklistických závodů (i maratonů) bez dotací a příspěvků kraje či obce, proto vím, o čem píšu. Je to - při vší úctě - jiná zkušenost než stát na křižovatce...byť zadarmo. A to i při startovném 400-600 Kč?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.