SPORT

Spartakovci z Loučné mají kulaté výročí, v rámci oslav přijede slavný BANÍK OSTRAVA

19. července 2017, 13:00, Petr Fišer
Spartakovci z Loučné mají kulaté výročí, v rámci oslav přijede slavný BANÍK OSTRAVA Loučná nad Desnou - Tradiční sportovní klub má kulaté narozeniny. Je to už sedmdesát let, co byl v obci nedaleko Velkých Losin založen fotbalový oddíl Spartak Loučná. Pádný důvod k oslavě, co říkáte? Dlouhá éra trvá od roku 1947 a zdaleka nekončí.

 V sobotu 22. července bude na loučenském stadiónu pořádně rušno i veselo. Sváteční den uspořádaný k jubilejnímu výročí odstartuje v 9 hodin ráno turnajem přípravek. Zapojí se do něj osm týmů a natáhne se přes obědové poledne. „Na půl jedné plánujeme setkání bývalých hráčů, funkcionářů a pozvaných hostů. Všichni dohromady posedí u malého občerstvení a společně zavzpomínají na staré časy,“ odtajnil druhý bod připravovaného programu Martin Kopecký, předseda Tělovýchovné jednoty.
Vrcholem sobotních oslav se stane nevšední utkání, jehož výkop je stanoven na 15.30 h. Stará garda Loučné v něm vyzve slavného soupeře. Přijede z Ostravy a bude jím výběr legendárního Baníku! „V dresech domácího týmu se představí známé tváře jako Jirka Mika, Miloš Malý, Pepa Šabršula, Viktor Svorník a mnoho dalších. Baníkovskou sestavu dávají dohromady trenér Jaroslav Gurtler a manažer Petr Zajaroš. Jsem přesvědčený o tom, že si diváci přijdou na své,“ prohlásil natěšeně Kopecký.
Baníkovci nehodlají nic ponechat náhodě a dorazí ve velmi silném složení s několika bývalými reprezentanty v čele s René Bolfem, Václavem Svěrkošem nebo hokejovým hostem a olympijským vítězem z Nagana Davidem Moravcem.
Fotbalový svátek skvěle zapadá do akce s názvem Letní dny Loučné, která od pátku do soboty nabídne v příjemném prostředí zámeckého parku spoustu lákadel včetně nabité koncertní scény.

SESTAVY

BANÍK OSTRAVA: Tomáš Bernardy, Michal Šlachta, Petr Drozd, Aleš Neuwirt, Ivo Staš, René Bolf, Dušan Vrťo, Rostislav Kiša, Radek Korytář, Karel Kula, Vladimír Čáp, Jan Baránek, Václav Svěrkoš, Petr Zajaroš ml., Benjamin Vomáčka, David Moravec.
SPARTAK LOUČNÁ: Michal Kulhánek, Jaroslav Glogar, Michal Hobler, Miloš Malý, Petr Strnad, Rostislav Hanulík, Josef Šabršula, Milan Kopecký, Martin Čeloud, Tomáš Dirgas, Lukáš Šefraný, Radim Bureš, Václav Pěček ml., Jiří Charvát, Libor Zbořil, Stanislav Gereš, Viktor Svorník, Jiří Mika, Karel Slončík, Tomáš Strnad. Trenér: Milan Hobler.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.