SPORT

Soupeř přehrál šumperačky vyzrálejším výkonem podkošových hráček

22. února 2012, 17:18, rejdakce
Soupeř přehrál šumperačky vyzrálejším výkonem podkošových hráček Šumperk - První utkání v oblastním přeboru šumperské minižačky prohrály zbytečně vysokým rozdílem, protože neproměnily dobré pozice a vyprodukovaly hodně ztrát. Soupeř hrál vytaženou agresivní obranu po celém hřišti. Na to byla děvčata připravena a dokázala tuto obrannou bariéru vcelku úspěšně překonat. Co se týče šumperských rozehrávaček, byly na úrovni domácího družstva, ale soupeř nás jednoznačně přehrál přes podkošové hráčky.
"Tam máme velké slabiny na doskocích a dohrát přes ně akce se míjí účinkem," sdělil trenér.
Druhé utkání bylo již daleko vyrovnanější a soupeř  přehrál Šumperačky opět lepší hrou podkošových hráček. "Pochvalu zaslouží Eliška Hegrová, která se v druhém utkání zdravě naštvala a odehrála výborné utkání jak v obraně, tak v útoku. Šárka Plhalová dobře bránila, spolehlivě vyvážela míče do útočné poloviny a byla úspěšná i v zakončení. Lucka Nečasová je velmi spolehlivá a pracovitá hráčka, která plní přesně pokyny trenéra. Byla jedna z nejlepších našich hráček v obraně. Bohužel se nechytla střelecky a to byla pro nás v utkání velká ztráta. Veronika Skoupilová také odehrála druhé utkání s velkým nasazením a odměnou jí bylo 9 bodů. Veronika Hanáková se na hřišti také neztratila. Úspěšně a nebojácně bránila fyzicky vyspělejší soupeřky a v útoku se dostala do dobrých pozic na zakončení. Bohužel proměnila z šesti tutovek jen dvě. Obě utkání nám odhalila naše slabiny ve hře. Trénink musíme zaměřit na zlepšení výkonnosti našich podkošových hráček," dodal trenér.


 

Oblastní přebor starší minižačkyneděle 18.2.2012


1. utkání v 10,00

BK Havířov - TJ Šumperk 1. ZŠ
65 : 28

Výsledek po čtvrtinách: 15:6, 31:9, 43:17,
Střelci: Plhalová Šárka 8 ( TH 2/2), Hegrová Eliška 6, Skoupilová Veronika 4, Nečasová Lucie 3 (TH 8/1), Hauserová Katka 3 (TH 1/1), Hanáková Veronika 2, Svítilová Eliška 2.
Trestné hody: 9/3 - 33 %

2. utkání ve 12,00 hod

BK Havířov - TJ Šumperk
59 : 45


Výsledek po čtvrtinách: 20:8, 32:18, 49:28,
Střelci: Hegrová Eliška 16, Plhalová Šárka 12, Skoupilová Veronika 9 ( TH 2/1), Hanáková Veronika 4, Hauserová Katka 2, Čadilová Dominika 2.
Trestné hody: 2/1 t.j. 50 %


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).