KULTURA

Slavná Joan Osborne zazpívá na Blues Alive písně Dylana i svůj vlastní megahit One of Us

30. května 2018, 13:00, Ondřej Polák
Slavná Joan Osborne zazpívá na Blues Alive písně Dylana i svůj vlastní megahit One of Us Šumperk – V listopadu přijedou do Šumperka světové hudební hvězdy. Mezinárodní festival Blues Alive představil program a jeho hlavním lákadlem je americká písničkářka Joan Osborne, která se proslavila hitem One of Us a která přijede s programem písní Boba Dylana. Dalším z velkých taháků bude uznávaná americká kytaristka Ana Popovic.

 Zveřejněný program letošního ročníku Blues Alive ale slibuje mnohem víc. V Šumperku zahraje americký kytarista a držitel Grammy Joe Louis Walker; vítěz loňské Grammy v kategorii moderního blues Fantastic Negrito, baptistický reverend a společenský aktivista Rev Sekou; Lilly Hiatt - dcera slavného amerického písničkáře Johna Hiatta; americký blues-rockový kytarista Rick Derringer a formace North Mississippi Blues Project.

Největší počet hudebníků

„Jak je vidět hned z úvodního výčtu, letošní ročník se ponese ve znamení amerického blues. Všechny hlavní hvězdy přijíždějí z USA,” poznamenal ředitel Blues Alive Vladimír Rybička. „Zároveň se letos na pódiu v Šumperku sejde historicky největší počet hudebníků, kteří získali nebo byli nominováni na Grammy nebo na prestižní ocenění Blues Music Awards,” dodává dramaturg Ondřej Bezr.
Na šumperském festivalu vystoupí s kapelou Energit také náš přední kytarista Luboš Andršt, který zde oslaví sedmdesátiny a pokřtí knižní životopisný rozhovor s Ondřejem Bezrem, nebo mladá soul-bluesová kapela z Memphisu Southern Avenue, jež za debutové album vydané na legendární značce Stax získala letos Blues Music Awards v kategorii Album roku.

Speciální program pro Šumperk

Na Blues Alive se stanou návštěvníci svědky několika výjimečných vystoupení: speciálně pro Šumperk vznikl projekt North Mississippi Blues Project Feat. Kenny Brown, Robert Kimbrough and RL Boyce, složený ze tří hudebníků pocházejících z poslední americké oblasti, kde ještě blues žije v původním folklorním stylu. Mimochodem, třetí jmenovaný RL Boyce byl letos nominován na Grammy i na Blues Music Awards.

Foto: archiv

Program festivalu Blues Alive ozdobí uznávaná americká kytaristka Ana Popovic.

Po jedenácti letech se na Blues Alive vrací držitel Grammy Joe Louis Walker. Kytarista s kořeny v 60. letech patří k žijícím legendám, jako mladík se přátelil s Jimim Hendrixem či Michaelem Bloomfieldem, od nichž pochytil první hráčské „triky“.


Plejáda držitelů Grammy

Další držitelé Blues Music Awards nebo Grammy, kteří letos na Blues Alive zahrají, budou Monster Mike Welch, písničkářka Lilly Hiatt, blues-rockový kytarista Rick Derringer a zpěvák Fantastic Negrito.
Hlavní program v Domě kultury tradičně doplní koncerty v H-clubu, projekce hudebního filmu v kině Oko, noční jam sessiony a samozřejmě i oblíbené tematické odpoledne, tentokrát s podtitulem Jak je neznáte (Mikoláš Chadima & Inrou, Svatopluk & Sváťa Karásek, ZVA 12-28 Band Feat. Tomasz Kruk).
Vstupenky jsou již v prodeji na www.bluesalive.cz, kde najdou zájemci také kompletní program a více informací.
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.