SPORT

Šlágr kola pro Šlapanice, šumperští basketbalisté rozjetého lídra nezastavili

12. března 2014, 08:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Šlágr kola pro Šlapanice, šumperští basketbalisté rozjetého lídra nezastavili Šumperk - Suverénní jízda šlapanických basketbalistů druhou ligou pokračuje. Vítěznou šňůru týmu z jihu Moravy, který v dosavadním průběhu soutěže prohrál pouze jednou, nepřestřihli ani hráči Šumperka. V domácím prostředí se tabulkového lídra pokoušeli skalpovat marně. Šlapanice se na Tyršově stadionu ušlapat nenechaly.
SOBOTA:
ŠUMPERK - ŠLAPANICE 67:81 (36:44)

Domácí trenér Radim Šíma se musel znovu obejít bez nejdelšího muže Josefa Kresty, který kvůli pracovním povinnostem pobýval v zahraničí. Aby toho nebylo málo, v průběhu zápasu se zranil další podkošový hráč Kuchtík. "I když měl bolavý výron kotníku, utkání obětavě dohrál. Zaslouží za to obdiv. Můj i diváků," prohlásil Šíma.

Ve šlágru kola mezi druhým a prvním celkem tabulky to dlouho zavánělo velkým dramatem. Šumperk se po vyhrané třetí čtvrtině přiblížil na pět bodů a mohl střádat nejodvážnější plány. "Bohužel nám nevyšel začátek poslední čtvrtky. Dostali jsme dva koše za sebou a sami se na útočné polovině neprosazovali ze hry. Body jsme přidávali už téměř výhradně pouze z trestných hodů. Po všech stránkách to bylo náročné střetnutí. Při těsných obranách stálo každé uvolnění spoustu sil," vrátil se do víru dění Radim Šíma.

Šlapanice táhly za výhrou dva "pendly" z vyšších soutěží. Dobře hrající Semerád a Pavlíček dohromady nastříleli 45 bodů. Jejich přítomnost byla znát.
BODY: M. Müller 15, Z. Wiesner 14, Gonda 14, Vláčel 8, M. Kuchtík 8, Václavek 5, Pajer 3, Plhák. Po čtvrtinách - 20:20, 36:44, 54:59.

NEDĚLE:
ŠUMPERK - KYJOV 86:51 (44:15)

Šumperští košíkáři na nic nečekali a o všem podstatném rozhodli už do poločasové přestávky. V první periodě nepovolili svému soupeři téměř nic a v podobném duchu se odehrávala i druhá část. Kyjov nastřílel za dvacet minut pouhých patnáct bodů, což je v mužském basketbalu extrémně nízké číslo. "Do zápasu jsme doslova vletěli. Dařila se nám střelba ze všech pozic, včetně těch trojkových. Vycházely nám i kombinace až pod koš. Celé mužstvo bylo ve velké pohodě," pochvaloval si hladký průběh Radim Šíma. "Ve třetí čtvrtině jsme trochu usnuli na vavřínech, ale moc velká komplikace z toho nebyla. Zbytek utkání jsme měli pevně pod kontrolou. Splnili jsme tím horší variantu našeho víkendového plánu. Chtěli jsme vyhrát minimálně jeden zápas, což se podařilo. Všichni věříme, že letos už do play-off konečně postoupíme. Uděláme pro to maximum," sliboval kormidelník Šumperka.

BODY: Z. Wiesner 26, M. Müller 16, Gonda 15, Vláčel 10, Plhák 10, Václavek 9, Pajer. Po čtvrtinách - 20:5, 44:15, 61:39.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 15. BŘEZNA: 16.00 KK Valašské Meziříčí - Šumperk (předehrávka).
NEDĚLE 23. BŘEZNA: 11.00 Šumperk - Olomouc.


Foto: Petr Fišer
Martin Vláčel (vlevo) chce do druholigového play-off. A s ním celé mužstvo.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).