KULTURA

Skupina Wohnout oslaví v Zábřehu 15 let

5. listopadu 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Skupina Wohnout oslaví v Zábřehu 15 let Zábřeh - Pražská rebelská skupina Wohnout se představí v pátek 11. listopadu ve velkém sále kulturního domu v Zábřehu. V rámci turné, které připomíná patnáct let existence kapely, zde uvede kromě starších hitů i své zbrusu nové, kritikou chválené a vtipnými texty hýřící album s názvem Našim klientům, které členové skupiny prezentují v nažehlených smokinzích a s motýlky.

Kapelu Wohnout tvoří bratrská dvojice Honza a Matěj Homolovi na pozici zpěváků a kytaristů, hlavní baskytarista Jiří Zemánek a pozici bubeníka obstarává Fenek Steiner. Skupina začala hrát v roce 1996 a své první slávy se dočkala už v roce 1998, kdy dělala předkapelu na turné Lucie. Na svém kontě má již sedm oficiálních alb. Originální soubor kolem bratří Homolových sází na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a hraní si se slovy. Největší úspěch skupina zaznamenala v roce 2006, kdy získala soškou Anděla za album Polib si dědu, které bylo vyhlášeno jako nejlepší v kategorii rock.

Jako „předkapela“ zahraje další vyhledávaná česká rocková skupina Medvěd 009. Jejími zakládajícími členy jsou Pavel Měšťánek a Vašek Bláha, který založil také skupinu Divokej Bill. Po společných koncertech s Divokým Billem se Medvěd 009 dostal do širšího povědomí posluchačů. Díky klavíru a saxofonu je hudba kapely velice melodická, ale neschází jí ani svižnost a rytmika.


„Vstupenky na koncert stojí v předprodeji 120 korun, v den akce podraží o padesátikorunu. Kulturní dům otevřeme ve 20 hodin s tím, že vystoupení první kapely začne o hodinu později,“ sdělil k rockovému dvojkoncertu produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.