KULTURA

Skupina Wohnout oslaví v Zábřehu 15 let

5. listopadu 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Skupina Wohnout oslaví v Zábřehu 15 let Zábřeh - Pražská rebelská skupina Wohnout se představí v pátek 11. listopadu ve velkém sále kulturního domu v Zábřehu. V rámci turné, které připomíná patnáct let existence kapely, zde uvede kromě starších hitů i své zbrusu nové, kritikou chválené a vtipnými texty hýřící album s názvem Našim klientům, které členové skupiny prezentují v nažehlených smokinzích a s motýlky.

Kapelu Wohnout tvoří bratrská dvojice Honza a Matěj Homolovi na pozici zpěváků a kytaristů, hlavní baskytarista Jiří Zemánek a pozici bubeníka obstarává Fenek Steiner. Skupina začala hrát v roce 1996 a své první slávy se dočkala už v roce 1998, kdy dělala předkapelu na turné Lucie. Na svém kontě má již sedm oficiálních alb. Originální soubor kolem bratří Homolových sází na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a hraní si se slovy. Největší úspěch skupina zaznamenala v roce 2006, kdy získala soškou Anděla za album Polib si dědu, které bylo vyhlášeno jako nejlepší v kategorii rock.

Jako „předkapela“ zahraje další vyhledávaná česká rocková skupina Medvěd 009. Jejími zakládajícími členy jsou Pavel Měšťánek a Vašek Bláha, který založil také skupinu Divokej Bill. Po společných koncertech s Divokým Billem se Medvěd 009 dostal do širšího povědomí posluchačů. Díky klavíru a saxofonu je hudba kapely velice melodická, ale neschází jí ani svižnost a rytmika.


„Vstupenky na koncert stojí v předprodeji 120 korun, v den akce podraží o padesátikorunu. Kulturní dům otevřeme ve 20 hodin s tím, že vystoupení první kapely začne o hodinu později,“ sdělil k rockovému dvojkoncertu produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.