ZPRAVODAJSTVÍ

Šílený řidič zničil novou silnici přes Sedlo

30. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šílený řidič zničil novou silnici přes Sedlo Červenohorské sedlo - Už příští týden se má řidičům otevřít nově opravená silnice přes Červenohorské sedlo. Není ovšem vůbec jisté, že se termín dokončení prací podaří stihnout. Minulou středu totiž vjel na dočasně uzavřenou silnici řidič polského kamiónu a nechal za sebou několikamiliónovou škodu. Část čerstvě položeného asfaltu úplně zničil a z místa činu se snažil zmizet. Zastavila ho až policie.

 „Pětatřicetiletý řidič nákladního vozidla nerespektoval dopravní značení, kterým je označena uzávěra Sedla a přijel až do míst, kde probíhala pokládka nového povrchu vozovky. V těchto místech se začal otáčet. Při tom narazil do svodidel a pracovního stroje, kterému poškodil dveře a rám. Na kamiónu byla při střetu s pracovním strojem poškozena kabina, návěs a palivová nádrž, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Tereza Neubauerová.
Překvapení dělníci se snažili řidiče náklaďáku zastavit, ale marně. S vozem a proděravělou nádrží přejel až do Bělé pod Pradědem, kde ho zadržela policejní hlídka. Vytékající nafta poškodila čerstvě položený asfalt, cestáři odhadli škodu na šest miliónů korun.

Ohrožené životní prostředí


Uniklá nafta se částečně dostala do kanalizace, do řeky Bělá se ale naštěstí nevlila. Odstraňováním ropného produktu strávili přivolaní hasiči několik hodin práce. „Hasiči ihned provizorně přehradili tekoucí naftu, zabezpečili kanalizaci a unikající naftu jímali. Postupně ucpali všechny kanály a preventivně je posypali sorbentem,“ uvedla jejich mluvčí Vladimíra Hacsiková.
Šofér vyvázl z nehody s blokovou pokutou. Způsobenou škodu má podle dostupných informací uhradit pojišťovna.


Foto: hzs

Řidič kamiónu s polskou poznávací značkou nerespektoval zákaz vjezdu a přejel po nově vyasfaltované silnici na Červenohorském sedle. Část z nové vozovky tak zničil a způsobil celkovou škodu za šest miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2017 09:57
Titulek: Blbec za volantem
Autor: Občan
71
Hlavně že uzávěra sedla je značená už od Olomouce, ale přesto se najdou jedinci, kteří si myslí, že jsou něco víc a značky pro ně neplatí. Sebrat papíry, nechat zaplatit škodu.
Reagovat
Datum: 30.5.2017 16:19
Titulek: Re: Blbec za volantem
Autor: Anonym
53
Imbecil Polák, ještě mohl zaparkovat na železničním přejezdu.
Reagovat
Datum: 30.5.2017 16:11
Titulek: transitní kamion a polský řidič
Autor: Josef H.
40
Kamiony se šinou přes sedlo
Reagovat
Datum: 30.5.2017 16:17
Titulek: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: Josef H.
43
Tahle divná země má (údajně) nejhustší železniční síť v Evropě, přesto transitní kamiony jezdí přes Bělou pod Pradědem. Tady je chráněná krajinná oblast, mohl tu být Národní park Jeseníky, kdyby se obce nepostavily proti.
Reagovat
Datum: 30.5.2017 17:55
Titulek: Re: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: Jenda Benda
43
Můžete vysvětlit, kudy by, měla vést tranzitní železniční doprava z Polska do ČR.
http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=zeleznicni-mapa-ceske-republiky-2016
Reagovat
Datum: 31.5.2017 15:47
Titulek: Re: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: MV
53
Přes Bohumín, případně Lichkov, kudy jezdí i mezinárodní rychlíky?
Reagovat
Datum: 31.5.2017 17:33
Titulek: Re: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: Jenda Benda
42
Myslíte že, dva žel. přechody dokážou zvládnout to množství zboží, které se dnes přes hranice vozí? Jen obchody mezi Polskem a ČR (bez tranzitu do ostatních zemí) jsou ročně za více než 400 mld.Kč.
Reagovat
Datum: 31.5.2017 22:40
Titulek: Re: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: +++
63
Tranzitní doprava přes jesenické hory, to nenapadlo ani Adolfa Hitlera.

Mapa:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Panevropsk%C3%A9_koridory#/media/File:Paneuropetransport.png

Čeští daňoví poplatníci zaplatili jak výstavbu železničního koridoru z Brna do Ostravy, Bohumína a k polské hranici (II. tranzitní železniční koridor jako součást 6. panevropského koridoru) , tak i dálnici ve stejném směru.

Tady žádný židolidovec Vykydal Ivo nebude kamiónama prznit Jeseníky nebo pak byl ještě návrh na hlavní tranzitní tah na Polsko z Mohelnice do Postřelmova přes Červenou Vodu a Dolní Lipku do polského Klodska, proboha. Naštěstí polská vláda má rozum a tranzit přes Kladsko nedovolí.
Reagovat
Datum: 1.6.2017 08:13
Titulek: Re: Kde je ZÁKAZ VJEZDU
Autor: Jenda Benda
45
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.