ZPRÁVY

Shodli se na tom, že se neshodnou

2. září 2014, 00:00, téma MOHELNICE, Martina Buchtová
Mohelnice - Vzájemné útoky, porušování vlastního jednacího řádu a odchod na protest proti programu zasedání. Tak by se ve stručnosti dala popsat pětihodinová schůze mohelnického zastupitelstva ve středu 27. srpna.

 Dvaačtyřicáté zasedání zastupitelského sboru, které mělo původně na programu téměř čtyřicet jednacích bodů, skončilo až po desáté hodině večerní. Z devatenácti zastupitelů přítomných na začátku schůze vydrželo do konce pouze čtrnáct. Pětice, v níž nechyběla bývalá starostka Jana Zwyrtek Hamplová, avizovala svůj dřívější odchod po té, co byl schválen návrh zastupitele Antonína Navrátila vyřadit z jednání bod týkající se problematické revitalizace náměstí Svobody.

Urážky padaly z obou stran

Bývalé a současné vedení mohelnické radnice se do sebe pustilo už od začátku. „Děkuji panu Kubovi, že mi vyhrál sázku. Říkala jsem si, že do dvaceti minut se obuje do mě nebo do pana Mikety. Stihl to do obou najednou, takže budeme mít co pít v září na oslavě mé svatby,“ uvedla po devatenácti minutách jednání Hamplová. Kritika a urážky padaly z obou stran. Zastupitelé se hádali o pojmech i správných procesních postupech při plánování investičních akcí města.
Pouze jeden z důležitých bodů jednání, který měl opravit datum na ručitelské smlouvě s Vodohospodářskými zařízeními Šumperk, a umožnit tak čerpání stamiliónové dotace na dokončení a rekonstrukci kanalizační sítě na Mohelnicku, vyvolal širší konsensus. Schválilo ho sedmnáct zastupitelů.
Mohelnické čeká ještě jedno setkání zastupitelů před říjnovými komunálními volbami. Jakožto závěrečná schůze by se už měla nést ve slavnostnějším duchu, ovšem v případě mohelnického zastupitelstva není vůbec jisté, zda znesvářené tábory jsou schopné alespoň na chvíli na sebe přestat útočit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 6.9.2014 11:27
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
To o těch investicích jsou jen takové kecy. Vždyť Kubovi akce jsou převážně chodníky a parkoviště. Náměstí až do hotového projektu bylo z minulého volebního období, takže zásluhy jsou jen za dokončení, tedy realizaci, a tam to vypadá na průšvih smrdící vracením dotací.
Navrátil je leklá ryba. Neumí se rozhodnout, neumí dělat závažná rozhodnutí. Důvod k jeho odvolání snad byl ten, že se hoši na radnici tak hádali, že to bylo naprosto neúnosné. Vždyť to bylo vidět i z přenosů zastupitelstva. Starosta s místostarosty se nebyli schopni mezi sebou kultivovaně dohodnout. A Navrátil s Kubou s těmi, co je drží, se nedokážou pořádně dohodnout ani teď, jinak by Mohelnice měla starostu a aspoň jednoho místostarostu. Rozpoutávají jen nenávist a Kuba to ještě okořeňuje urážkami a vulgaritami. Kavřík když nevěděl kudy kam, taky z toho dělal problém v osobní rovině, ale k něčemu, co vyvádí Kuba na každém zasedání, se nesnížil.
Jedno mi ale nejde do hlavy. Kdyby Hamplová tak chorobně toužila po moci, proč by dobrovolně odstoupila. To by přece nikdo chorobně toužící po moci nedokázal. A město na holičkách přece být nemůže. Má Pavla Kubu, ten spasí všechno. Takže o těch holičkách jsou to taky jen kecy.
Ono, tvrdit, že ten, kdo nechal někoho na holičkách, vlastně není potřeba, potvrzuje, že ani předtím nebyl potřeba, a tedy jeho absence nemohla způsobit žádné negativní následky. Pokud byl potřeba tak, že bez něj je to průšvih, tak jakákoli výzva, že již nemá být puštěn zpět, je naprostý masochizmus.

A k tomu nespornému, co je třeba vidět:

V MINULÉM VOLEBNÍM OBDOBÍ PŘIPRAVENÁ REKONSTRUKCE NÁMĚSTÍ + PRÁCE PAVLA KUBY = VÁŽNÁ HROZBA VRÁCENÍ MNOHA MILIONŮ Z DOTACÍ
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.