SPORT

Šéf druholigových hokejistů Vladimír Velčovský: „Byl bych rád, kdybychom se dostali do finále.“

13. září 2017, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šéf druholigových hokejistů Vladimír Velčovský: „Byl bych rád, kdybychom se dostali do finále.“ Šumperk - Znovu vyhlížejí stupně vítězů. Jen s tím rozdílem, že by je bronzový post z uplynulé sezóny ani zdaleka neuspokojil tolik jako před rokem. V hokejovém Šumperku prahnou po finálové metě. Druholigový kolotoč se prostřednictvím zahajovacího kola roztočil minulý víkend a Draci do něj nakročili hodně nevalně. V Kopřivnici prohráli 5:8.

 „Naším cílem je hrát do druhého místa. Pokud jde o play off, byl bych rád, kdybychom se dostali do finále,“ prohlásil ředitel Vladimír Velčovský. „Mužstvo má svoji sílu a mou důvěru. Chceme do něj zapojovat co nejvíce hráčů, kteří pochází přímo ze Šumperka. A také talenty z Mladých Draků. Mohli by ukázat, co v nich je a případně doplnit soupisku mužského týmu. S vedením mládeže velmi často komunikuji a vzájemné vztahy jdou pozitivně dopředu. Platí, že chceme úzce spolupracovat. Na druhou stranu to nesměřuje k tomu, že bychom se spojili v jeden subjekt,“ nastínil bez okolků.
Po ztrátě Matějky a čerstvých příchodech útočníka Kovaříka a obránce Schejbala se s dalšími změnami v kádru nepočítá. Alespoň prozatím. „Šanci dostanou hráči, kteří figurují na aktuální soupisce. Střídavé starty nemají cenu, pokud mančaftu něco nepřinesou. Sázíme na vztah ke klubu a na stálost mužstva. Hokejista nesmí přemýšlet nad tím, že za dva dny bude nastupovat někde jinde,“ stál si za svým Velčovský.
S výraznou pomocí štědrého sponzora, který nasypal do oddílové pokladny nemalé finanční prostředky, se mu podařilo klub smluvně zajistit až do konce dubnových termínů. Momentálně největšímu zádrhelu se tak rovnají komplikace spojené s opravou střechy. Draci by měli první utkání před vlastním publikem odehrát až 8. listopadu proti Hodonínu. „Do harmonogramu prací vstupuje mnoho vlivů, ale termín by měl být dodržen. Pokud ne, výměny pořadatelství nelze provádět donekonečna. Kdyby potíže pokračovaly, může se stát, že některá domácí utkání sehrajeme jinde než v Šumperku. Stálo by to stovky tisíc navíc,“ obával se nejčernějšího scénáře Vladimír Velčovský.
Nekonečný příběh nevoní ani samotným hokejistům. Neustálé dojíždění jim na pohodě nepřidává. „Nikdo si nedokáže představit, jak je těžké absolvovat každý trénink a všechny zápasy mimo šumperský stadión. Opravdu je to hodně náročné. I proto chci fanoušky poprosit, aby byli trpěliví,“ vzkazoval nový kapitán Tomáš Sedlák. „Snad novou roli zvládnu a udržím emoce na uzdě. Dávám si předsevzetí, že chceme být jako tým lepší než v uplynulé sezóně. Mužstvo každopádně není o kapitánovi. Že má někdo na rukávu céčko, z něj ještě nedělá boha,“ uvědomoval si produktivní bek.


Foto: Petr Fišer
Jan Matějka už není šumperským Drakem. Kvůli pracovní nabídce a nedávné svatbě si zvolil za nové působiště destinaci v blízkosti Zlína, kde bydlí. Do svých řad ho získalo Valašské Meziříčí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2017 15:23
Titulek: do finále?
Autor: Janča
122
129
V tom případě tady pan Velčovský nemusí být a nemusí dostávat miliony od města na tuto groteskní soutěž. Máme i jiné sportovní týmy které živoří nebo už dokonce zanikly.
Reagovat
Datum: 14.9.2017 17:47
Titulek: Re: do finále?
Autor: X
143
135
Třeba čeká na zbytek staďáku (jistě bude za levno) teda co zbyde po prodeji Sportu
Reagovat
Datum: 15.9.2017 11:33
Titulek: hokej
Autor: Mgr. et Bc Zdeněk Tchoř
117
Když měl pan Velčovský zdůvodnit na zastupitelstvu důvod dotace na hokej, ani se neráčil dostavil. Stejně ji dostal.
Ve všech sportech je běžný přechod dorostenců, mláděžníků, do týmu dospěch. Principem výchovy mládeže je postupné doplňování týmu dospělých. V šumperském hokeji je tomu jinak. Družina mužského hokeje je samostatná a prakticky nemá s juniorskýmí týmy co do činění, že je to nelogický nesmysl? Ale na to jsme už v Šumperku zvyklí.
Reagovat
Datum: 17.9.2017 08:27
Titulek: ZASTUPITELSTVO ???
Autor: george
130
119
Kdy konečně šumperští politici pochopí,že tzv. hokejový(pardubický)boss přišel vydělat peníze na úkor města.Když s ním člověk vede debatu,teprve si uvědomuje,že to jsou jen kecy kolem dokola.Ale hokeji tento člověk a jeho vedení vůbec nerozumí.Tak si říkám,kdo ho pořád drží tam,kde je.Už se na té radnici konečně proberte,ty miliony dejte raději mládeži a ne nějakému vyžírkovy,který si z nich šetří na důchod.
Reagovat
Datum: 18.9.2017 15:48
Titulek: Re: ZASTUPITELSTVO ???
Autor: Luko
118
103
Mesto dava do hokeje ucelove dotace a ty musi byt radne vyuctovane. Ucelem vetsinou byva sportovni cinnost, to znamena naklady na vybaveni a vse, co souvisi se sportem. Urcite ne Velcakuv duchod.

Konec koncu, jestli tusite nepravost, neni nic jednodussiho, nez podle zakona 106/1999 podat zadost o informace a vyuctovani si nechat poslat. Az objevite nesrovnalosti, pak je vase povinnost jednat a oznamit vse na policii.

Ale to je jednodussi o tom kecat na netu, co? :-)
Reagovat
Datum: 18.9.2017 19:19
Titulek: Re: ZASTUPITELSTVO ???
Autor: špk
120
113
Takto může reagovat člověk, který je buď naprosto neznalý věci, nebo rodinný příslušník Velčovského. Nebo přímo on sám. Slyšel jsem, že mívá pravidelné záchvaty. Záchvaty smíchu. Protože už 10let se musí smát, jak za málo peněz dělá"profi"sport v našem městě. Za málo myšleno co se dá hokejistům a realizačnímu týmu a za hodně co si vyplatí jako odměnu pro sebe za své neocenitelné služby při obkličování městských zakázek a jiných šméček, kterými se pak financuje ten cirkus. Hraje se naprosto směšná soutěž o 7 týmech na krajské úrovni a hokej dostane stejné a neadekvátní peníze již podruhé jako v 1.lize??? Byť bylo avizováno, že se tato částka bude snižovat. Je to prostě hnus!!!
Reagovat
Datum: 18.9.2017 17:06
Titulek: aaa
Autor: Fuk
113
Vladimírovi věrní konečně objevili tento článeček a pustili se do boje
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.