ZPRÁVY

Sedm piv a jeden originální zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn

3. června 2015, 21:00, BH
Sedm piv a jeden originální zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn Branná - Nový mok a nový zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn v Branné. Svrchně kvašená desítka Wiess se přiřadila k šesti stávajícím produktům. Návštěvníci historického městečka mohou ochutnávat jak typicky česká spodně kvašená piva, tak moky, které jsou v tuzemsku méně obvyklé. A kdo se rád vrací do historie, může zapátrat v knize Historie pivovarnictví v Kolštejně – Branné, která bude slavnostně pokřtěná 4. července v rámci oslav 690 let tradice pivovarnictví a budovy zdejší restaurace.

 „Pivo Wiess je nefiltrovanou verzí piva typu Kölsch, které se tradičně vaří v okolí německého Kolína nad Rýnem. Vyznačuje se na první pohled silným zákalem a hustou krémovou pěnou. Ve vůni pak dominuje citrónová kůra. Po napití je pak Wiess velice osvěžujícím pivem s lehkým tělem, nižší hořkostí a jemným řízem,“ popsal sládek Vojtěch Slivoň. Ten se také od května ocitnul v nové roli průvodce zážitku nazvaného Kolštejnský pivní znalec, který získal značku JESENÍKY originální produkt. Zájemci o znalosti zlatavého moku se mohou objednávat ke komentovaným a degustačním prohlídkám prostřednictvím nového webu www.kolstejn.cz.
Příležitost ochutnávat nejen kolštejnská piva budou mít lidé na oslavách pivovarnictví 4. července, kde se představí i další regionální pivovary. V duchu místních výrobků se uskuteční i jarmark značky JESENÍKY originální produkt, doplněný stejně jako v loňském roce o regionální výrobky z Hané. „Letošní program nabídne atrakce pro děti, šermířské souboje a divadelní představení pro děti. Přijedou sokolníci s dravými ptáky, takže je na co se těšit,“ láká na první červencovou sobotu do Branné Tomáš Drápal, ředitel Relax centra Kolštejn a iniciátor vznikající historické knihy, kterou vydá regionální vydavatelství Veduta Štíty. Autorem publikace je historik Drahomír Polách.
Minipivovar nabízí od 1. června ještě zajímavý bonus. „Připravujeme zajímavé slevy pro držitele Jeseníky RegionCard při rezervaci prohlídek minipivovaru i na wellness pobyty,“ doplnil Drápal.


Foto: archiv

Sládek Mnipivovaru Kolštejn se ocitnul v nové roli průvodce zážitku nazvaného Kolštejnský pivní znalec.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.6.2015 08:25
Titulek: paráda
Autor: Tomáš 2
140
Pivo z Branné patří k tomu nejlepšímu, co zdejší pivovarnictví produkuje. Kam se na Bran hrabe např. (pří)Šerák...
Reagovat
Datum: 12.6.2015 13:58
Titulek: Co dědina-to pivovar.
Autor: Svak
16
Za staršich časů si vařil doma pivo každý hospodář. Poslední modely zážitkových televisorů mají zabudovaný minipivovar Kdo má pořád běhat do lednice pro lahváč .?
Reagovat
Datum: 5.6.2015 11:37
Titulek: žijící z ruky do huby
Autor: Občan
48
Na takové radovánky nemá. A je nás čím dál víc.
Reagovat