ZPRÁVY

Sedm piv a jeden originální zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn

3. června 2015, 21:00, BH
Sedm piv a jeden originální zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn Branná - Nový mok a nový zážitek nabízí Minipivovar Kolštejn v Branné. Svrchně kvašená desítka Wiess se přiřadila k šesti stávajícím produktům. Návštěvníci historického městečka mohou ochutnávat jak typicky česká spodně kvašená piva, tak moky, které jsou v tuzemsku méně obvyklé. A kdo se rád vrací do historie, může zapátrat v knize Historie pivovarnictví v Kolštejně – Branné, která bude slavnostně pokřtěná 4. července v rámci oslav 690 let tradice pivovarnictví a budovy zdejší restaurace.

 „Pivo Wiess je nefiltrovanou verzí piva typu Kölsch, které se tradičně vaří v okolí německého Kolína nad Rýnem. Vyznačuje se na první pohled silným zákalem a hustou krémovou pěnou. Ve vůni pak dominuje citrónová kůra. Po napití je pak Wiess velice osvěžujícím pivem s lehkým tělem, nižší hořkostí a jemným řízem,“ popsal sládek Vojtěch Slivoň. Ten se také od května ocitnul v nové roli průvodce zážitku nazvaného Kolštejnský pivní znalec, který získal značku JESENÍKY originální produkt. Zájemci o znalosti zlatavého moku se mohou objednávat ke komentovaným a degustačním prohlídkám prostřednictvím nového webu www.kolstejn.cz.
Příležitost ochutnávat nejen kolštejnská piva budou mít lidé na oslavách pivovarnictví 4. července, kde se představí i další regionální pivovary. V duchu místních výrobků se uskuteční i jarmark značky JESENÍKY originální produkt, doplněný stejně jako v loňském roce o regionální výrobky z Hané. „Letošní program nabídne atrakce pro děti, šermířské souboje a divadelní představení pro děti. Přijedou sokolníci s dravými ptáky, takže je na co se těšit,“ láká na první červencovou sobotu do Branné Tomáš Drápal, ředitel Relax centra Kolštejn a iniciátor vznikající historické knihy, kterou vydá regionální vydavatelství Veduta Štíty. Autorem publikace je historik Drahomír Polách.
Minipivovar nabízí od 1. června ještě zajímavý bonus. „Připravujeme zajímavé slevy pro držitele Jeseníky RegionCard při rezervaci prohlídek minipivovaru i na wellness pobyty,“ doplnil Drápal.


Foto: archiv

Sládek Mnipivovaru Kolštejn se ocitnul v nové roli průvodce zážitku nazvaného Kolštejnský pivní znalec.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.6.2015 08:25
Titulek: paráda
Autor: Tomáš 2
144
Pivo z Branné patří k tomu nejlepšímu, co zdejší pivovarnictví produkuje. Kam se na Bran hrabe např. (pří)Šerák...
Reagovat
Datum: 12.6.2015 13:58
Titulek: Co dědina-to pivovar.
Autor: Svak
16
Za staršich časů si vařil doma pivo každý hospodář. Poslední modely zážitkových televisorů mají zabudovaný minipivovar Kdo má pořád běhat do lednice pro lahváč .?
Reagovat
Datum: 5.6.2015 11:37
Titulek: žijící z ruky do huby
Autor: Občan
48
Na takové radovánky nemá. A je nás čím dál víc.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).