SPORT

Sbohem! Opory jsou fuč, Šumperku zamávali Holík, Fořt, Milfait a Vrdlovec

11. května 2016, 14:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Sbohem! Opory jsou fuč, Šumperku zamávali Holík, Fořt, Milfait a Vrdlovec Šumperk - Sbohem! Šumperku v uplynulých dnech zamávali hokejisté, kteří patřili k tomu nejlepšímu, co sestupem poznamenaný výběr v nepovedené sezóně nabízel a produkoval. Nové sportovní domovy mají Aleš Holík, Tomáš Fořt, Jan Milfait či Daniel Vrdlovec.
 
Minulý víkend dospěl k dohodě matador Holík, konstruktivní bek s tvrdou střelou, jenž byl u dvou šumperských postupů do vyšší soutěže. Zkušeného zadáka podepsali na jeden rok prostějovští Jestřábi. „Jsme rádi, že se nám Aleše podařilo získat. S první ligou má hodně zkušeností a věříme, že je předá do našeho týmu. Protože je to starší hráč, měl by fungovat jako taková spojka mezi kabinou a trenéry,“ nastínil představy jihomoravského klubu prostějovský manažer Jiří Vykoukal.
Zlínský odchovanec začal minulou sezónu na stadiónu Luďka Čajky, kde hokejovou kariéru odstartoval. Jenže se v extraligovém kádru Beranů neudržel a zamířil zpátky mezi Draky. Zažil s nimi něco, o co jednoznačně nestál. „Sestup mě potkal poprvé v kariéře. Byla to pro mě premiérová zkušenost a musím říct, že na skousávání a trávení hodně těžká. Když jsme Most dotáhli a následně si před ním vybudovali docela slušný náskok, věřil jsem, že to zvládneme. Větší hráčská kvalita ale byla na jeho straně, což se mimo jiné projevovalo ve vzájemných zápasech,“ uznal po smolném konci Holík. V Šumperku by zůstal jen v případě, že by žlutomodří měli postupové ambice. Jak se ale zdá, prezident Velčovský se nikam nepohrne za každou cenu a zvolí běh na delší trať.
Se stoprocentní jistotou u toho nebude Tomáš Fořt. Kmenový útočník Zlína zamířil po skončení jednoroční šumperské anabáze na další hostování, tentokrát do nejvybranější republikové společnosti. Ostrý hrot, který v 57 zápasech nasbíral 54 kanadských bodů, se upsal Olomouci. „Měl vydařenou sezónu, patřil k nejlepším hráčům v první lize,“ pochvaloval si nákup produktivního forvarda generální manažer Kohoutů Erik Fürst.
Prostředí změnili i Daniel Vrdlovec (nově člen měnícího se kádru ústeckých Lvů) a Jan Milfait (domluvil se s Třebíčí). A také dva odchovanci, co první sportovní krůčky dělali v Šumperku. Jakub Orsava naskočil do letní přípravy Mladé Boleslavi, kde zakotvil i Tomáš Pospíšil. Matěj Pekr, jenž v dračí „aréně“ rovněž působil, si bude navlékat hokejové brnění kladenských Rytířů. Do klubu Jaromíra Jágra ho vyměnila olomoucká Mora.
Vedení Draků nabídlo nové smlouvy dvěma mladíkům Ostřanskému a Hrochovi. Zájem má o brankáře Zelenku a dva „domácí“ hokejisty Daniela Vachutku a Jana Matějku. Oba v předešlém ročníku objížděli druholigové haly a v barvách Vrchlabí a Břeclavi se řadili k nejproduktivnějším týmovým postavám.
Vladimír Velčovský uplatil opce na tři opory. Jestli ale kapitán Haas a obránci Sedlák a Drtil na šumperském území skutečně setrvají a běžící smlouvy budou ochotni dodržet, je značně nejisté. Podle informací Týdne dělají všechny kroky k tomu, aby mohli odejít. Otevřená je i další budoucnost veterána Karla Pláška, jenž by si závěr kariéry mohl zpříjemnit v Přerově, kde dlouhodobě bydlí. V dresu Zubrů se žene za zajímavou hokejovou kariérou jeho patnáctiletý syn.


Foto: Petr Fišer
Tomáš Fořt si povedeným šumperským angažmá vysloužil možná životní extraligovou šanci. Jeho ofenzivní řádění neuniklo pozornosti olomouckých Kohoutů.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.