SPORT

Šance k reparátu, na Vsetín se půjde zadarmo. „Letošní ročník nebude o hvězdách, ale o partě lidí a o srdíčku,“ tvrdí šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský

14. září 2016, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šance k reparátu, na Vsetín se půjde zadarmo. „Letošní ročník nebude o hvězdách, ale o partě lidí a o srdíčku,“ tvrdí šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský Šumperk - Nové soutěžní období, nový tým, nový trenér, nová klubová éra. Hokejový Šumperk nakročí sobotním zápasem do nevyzpytatelného druholigového dobrodružství, jako první prověří vydatně omlazené mužstvo jeden z největších postupových favoritů. Od výběru Jiřího Dopity obdrželo ve dvou přípravných zápasech hrozivých patnáct gólů. Teď má šanci na reparát. Vstup na atraktivní víkendové střetnutí bude pro všechny příchozí diváky zdarma.

 „Jdeme dál trnitou cestou. Museli jsme se vypořádat s rozpadem téměř celého kádru, z aktuální sestavy za nás hrálo první ligu zhruba jen šest hráčů. Odešla i spousta partnerů, už jen z tohoto důvodu se pád do nižší soutěže neměl stát. Situaci se naštěstí podařilo stabilizovat tak, že jsme mohli začít podepisovat hráče,“ rozpovídal se ředitel klubu Vladimír Velčovský. „Letošní ročník nebude o hvězdách, ale o partě lidí a o srdíčku. Budujeme úplně nové družstvo, které má perspektivu a které není stresované tím, že musí postoupit. Cílem je zůstat v horní polovině tabulky. Přál bych si, abychom čtvrtfinále začínali na domácím ledě. Právě v této fázi se bude měřit úspěšnost celé sezóny,“ dodal s výhledem do budoucna. „Nečekejme zázraky. Je potřeba velká dávka trpělivosti a podpory. Kluci mají po všech stránkách velmi dobré zázemí i finanční podmínky a jsou si toho vědomi,“ ujišťoval Velčovský.
Na přelomu srpna a září byla ukončena jeho dlouhodobá spolupráce s Radkem Kučerou. „Rozhodl se dát výpověď ze dne na den. Musím říct, že mě jeho ztráta mrzí, ale nikoho přesvědčovat nebudu. Spekulace jsou zbytečné, nebyly v tom žádné emoce. Chtěl bych mu poděkovat za to, co pro náš klub udělal. Bylo toho hodně,“ prohlásil na adresu dnes už odříznuté „pravé ruky“.
Místo Kučery si vybral Aleše Flašara. Tomu stačilo jen pár dní v novém prostředí k tomu, aby odhalil aktuální náladu šumperských příznivců. „Připadají mi docela přísní a nedočkaví. Trochu mě to mrzí. Chtěl bych je poprosit o shovívavost, s případnou kritikou počkejme až na konec sezóny. Myslivci taky nepočítají ulovené zajíce po první hodině. Hráči o chybách ví a snaha jim nechybí,“ hájil své svěřence bývalý hokejista Vítkovic.
„Každý z nás si dobře uvědomuje, za koho hraje. Musíme předvádět takové výkony, jaké si fanoušci zaslouží,“ burcoval týmový kapitán Jan Matějka. „Naše chuť je obrovská. Uděláme maximum, abychom potěšili nejen diváky, ale i vedení klubu. Díky němu je o nás parádně postaráno,“ tvrdil natěšeně.

LOS DRUHÉ LIGY

1. KOLO – středa 14. září: Šumperk – volno. 2. KOLO – sobota 17. září: 17.00 Šumperk – Vsetín (vstup zdarma!). 3. KOLO – středa 21. září: 18.00 Technika Brno – Šumperk. 4. KOLO – sobota 24. září: 17.00 Šumperk – Poruba. 5. KOLO – středa 28. září: 18.00 Hodonín – Šumperk. 6. KOLO – 1. října: 17.00 Šumperk – Nový Jičín. 7. KOLO – středa 5. října: 18.00 Kopřivnice – Šumperk. 8. KOLO – sobota 8. října: 17.00 Šumperk – Opava. 9. KOLO – středa 12. října: 18.00 Valašské Meziříčí – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Jako kapitán povede důkladně obměněnou posádku do nelehkého boje Jan Matějka, jeden z několika šumperských navrátilců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2016 18:08
Titulek: haha
Autor: aNONYM
187
184
Velčovského tipuju spíš na zlaťáčky než na srdíčko :)
Reagovat
Datum: 15.9.2016 00:01
Titulek: Re: haha
Autor: Anonym
160
157
Konečně je nás víc, co jednoznačně vidí, že Velčovský je tam hlavně od toho aby si nahrabal zlaťáčky.
Reagovat
Datum: 15.9.2016 13:06
Titulek: Re: haha
Autor: Tomáš 2
170
161
To vidí asi všichni kromě vedení města, které tam ty peníze sype a sype a sype...
Reagovat
Datum: 18.9.2016 10:01
Titulek: neskutečné
Autor: aNONYM
135
158
„Zápas Šumperka se Vsetínem, zůstal hned zkraje nedohrán, a to z důvodu husté mlhy nad kluzištěm.“ Tihle neuvěřitelní komedianti předčili ve svých průse.ech mé očekávání. Jak už jsem psal, vyhoďte z divadla tu dotovanou partu lokálních umělců, udělejte tam tržnici a na divadlo se bude chodit na Tyršák.
Reagovat
Datum: 18.9.2016 17:29
Titulek: Re: neskutečné
Autor: Coco
179
138
Předpokládám, že součástí rekonstrukce zimního stadionu byla i výměna čtyř starých ventilátorů umístěných nad rohy kluziště za výkonnější. Nebo snad ne !!??
Reagovat
Datum: 22.9.2016 07:34
Titulek: Re: neskutečné
Autor: X
141
198
Proč by to dělali, počkejte až do toho nasypou další hrachy pak možná.
A až budou dělat bazén, tak tam ani nehledejte vodu naco ještě by se lidi chtěli koupat :-)))
Reagovat
Datum: 22.9.2016 10:12
Titulek: Re: neskutečné
Autor: Jenda Benda
134
163
Původně tam byly jen dva ventilátory. Ty byly, v rámci úspor, vyměněny za jeden méně výkonný :-(
Reagovat
Datum: 22.9.2016 11:29
Titulek: Re: neskutečné
Autor: aNONYM
133
121
...který stál pětinásobek těch původních :)
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).