ZPRÁVY

Šachisté z Losin slaví úspěchy

5. prosince 2012, 13:13, téma ŠACHY, LL, mošo
Šachisté z Losin slaví úspěchy Velké Losiny – První vítězství ve druhé lize zakusili šachisté Velkých Losin v Pardubicích, kde s převahou porazili tamější tým. Z Mistrovství ČR juniorek a polofinále juniorů si bronzové medaile odvezli Marek Malý a Standa Stárek. Nicola Lužíková reprezentovala Losiny na Mistrovství světa ve Slovinsku, kam se podívala jako vůbec první šachistka ze Šumperska.
Standa Stárek remizoval po velkém boji, záhy své kombinační umění uplatnil Svaťa Hastík, který nedal Sergeji Petuchovovi šanci. Aleš Jedlička  a Marek Malý využili dostatek času a lépe se orientovali na šachovnicích. Jejich soupeři v časovkách zahráli nepřesně a postupně zkolabovali. Kuba Vaculík byl silně aktivní, ale Oldřich Kastner se ubránil a s Kubasem plichtil. V tu chvíli dohrávali své partie Nicola, Patrik a Martin Červený na první desce s pěšcem míň. Patrik se bránil útoku soupeřovi dámy v koncovce různobarevných střelců. Ve věžové koncovce došlo k fatální chybě domácího hráče, kdy vyměnil věž tak nešťastně,že přešel do prohrané pěšcovky. Šachistka Velkých Losin Nicola Lužíková získala svým vítězstvím pátý bod.

Rapid Pardubice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1.5 : 6.5
Letošní MS mládeže v šachu se uskutečnilo ve slovinském Mariboru. Nicola Lužíková ze šachového oddílu TJ Sokol Lázně Velké Losiny startovala jako extra hráčka v kategorii dívek do šestnácti let. Nicola zahájila turnaj prohrou se Slovinkou Tijanou Blagojevič,ve druhém kole si spravila chuť s Jihoafričankou Tasnim Amra, kterou pěkně přehrála.Další hráčka z Rumunska byla nad síly šachistky Velkých Losin.Ve čtvrtém kole Nicola zabojovala a porazila domácí Andreju Dobrovoljc. Ve dvoukole Nicola ukořistila jeden bod, ráno měla s Kazaškou přivyhranou pozici, ale bohužel se situace na šachovnici zvrtla a Nicola prohrála. Odpoledne převálcovala Mongolku Enkhjin Sukhbaatar. V závěrečných kolech se velkolosinské šachistce podařilo dvakrát remizovat a třikrát odešla poražena. V turnaji nasbírala celkem čtyři body a obsadila 89. místo. Nicola Lužíková je žákyně druhého ročníku Ekonomického lycea v Šumperku a zároveň první šachistka okresu Šumperk která hrála na Mistrovství světa.V Havlíčkově Brodě se uskutečnilo MČR juniorek a polofinále juniorů. Junioři TJ Sokol Lázně Velké Losiny Marek Malý a Standa Stárek potvrdili stoupající formu a odvezli si domů medaile za třetí místa. Marek Malý v turnaji nasbíral 6.5 bodu a výhry v posledních dvou kolech ho vynesly na konečné třetí místo v kategorii do dvaceti let. Druhou bronzovou medaili v kategorii do osmnácti let ukořistil Stanislav Stárek, který v turnaji skončil na celkovém šestém místě. Oba si tak zajistili účast v jarním finále MČR juniorů, které se bude konat v Koutech nad Desnou.

foto: archiv TJ Sokol Lázně Velké Losiny


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.