ZPRAVODAJSTVÍ

Rušení zahrádkářské kolonie nahrálo spekulantům

26. února 2019, 13:00, jak
Šumperk – Dvakrát obezřetní by měli být lidé, kteří se v Šumperku ohlíží po koupi zahrádky. Snadno se jim totiž může stát, že si pořídí zajíce v pytli. Podle informací týdeníku Týden na severu se už objevilo několik případů, kdy se spekulanti snažili prodejem zbavit zahrádek, které mají pronajaté od radnice. Kupujícím přitom neřekli, že město chce příští rok jejich záhonky zrušit a místo nich vybudovat stavební parcely.

„Doporučuji zájemcům, kteří si v Šumperku chtějí pronajmout pozemek k zahradničení, aby se nejprve důkladně informovali o tom, na jak dlouho město dotyčnou parcelu pronajalo,“ zdůraznil místostarosta Šumperka Jakub Jirgl.

Radnice zahrádkářům pronajímá pozemky v celkem deseti koloniích. Příští rok město neprodlouží pronájem zahrádkářům v lokalitě U Sanatoria. Plánuje tam totiž vybudovat desítky stavebních parcel. Právě někteří z tamních pěstitelů se už pokusili pomocí inzerátů nájemní vztah honem přeprodat jiným zájemcům.

„Údajně se mělo jednat o částky v řádech statisíců korun. Součástí prodeje byly i chatky postavené načerno,“ řekl naší redakci s případem dobře obeznámený zdroj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.2.2019 15:22
Titulek: Černé stavby?
Autor: Anonym
50
Co dělala radnice celá léta, když jim na pozemcích rostli černé stavby?
Proč se nekontrolovalo řádné plnění nájemních smluv a užívání pozemků v souladu s nimi?
Reagovat
Datum: 27.2.2019 07:15
Titulek: Re: Černé stavby?
Autor: Pepik
37
A proč by to dělala? Spíš by si měla pohlídat, aby na konci nájemního vztahu předali zahrádkáři pozemky zpět v řádném stavu, t.j. bez černých staveb. Nebo tyto stavby odstranit na jejich náklady.
Reagovat
Datum: 27.2.2019 22:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Radovan Vrba
23
Nové stavební pozemky si všichni po letech zasloužíme, ale stejně tak si zaslouží náhradní pozemky zahrádkáři.
https://www.facebook.com/radovanvrba/posts/2148683285443155
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.