ZPRAVODAJSTVÍ

Rušení zahrádkářské kolonie nahrálo spekulantům

26. února 2019, 13:00, jak
Šumperk – Dvakrát obezřetní by měli být lidé, kteří se v Šumperku ohlíží po koupi zahrádky. Snadno se jim totiž může stát, že si pořídí zajíce v pytli. Podle informací týdeníku Týden na severu se už objevilo několik případů, kdy se spekulanti snažili prodejem zbavit zahrádek, které mají pronajaté od radnice. Kupujícím přitom neřekli, že město chce příští rok jejich záhonky zrušit a místo nich vybudovat stavební parcely.

„Doporučuji zájemcům, kteří si v Šumperku chtějí pronajmout pozemek k zahradničení, aby se nejprve důkladně informovali o tom, na jak dlouho město dotyčnou parcelu pronajalo,“ zdůraznil místostarosta Šumperka Jakub Jirgl.

Radnice zahrádkářům pronajímá pozemky v celkem deseti koloniích. Příští rok město neprodlouží pronájem zahrádkářům v lokalitě U Sanatoria. Plánuje tam totiž vybudovat desítky stavebních parcel. Právě někteří z tamních pěstitelů se už pokusili pomocí inzerátů nájemní vztah honem přeprodat jiným zájemcům.

„Údajně se mělo jednat o částky v řádech statisíců korun. Součástí prodeje byly i chatky postavené načerno,“ řekl naší redakci s případem dobře obeznámený zdroj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.2.2019 15:22
Titulek: Černé stavby?
Autor: Anonym
31
Co dělala radnice celá léta, když jim na pozemcích rostli černé stavby?
Proč se nekontrolovalo řádné plnění nájemních smluv a užívání pozemků v souladu s nimi?
Reagovat
Datum: 27.2.2019 07:15
Titulek: Re: Černé stavby?
Autor: Pepik
26
A proč by to dělala? Spíš by si měla pohlídat, aby na konci nájemního vztahu předali zahrádkáři pozemky zpět v řádném stavu, t.j. bez černých staveb. Nebo tyto stavby odstranit na jejich náklady.
Reagovat
Datum: 27.2.2019 22:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Radovan Vrba
15
Nové stavební pozemky si všichni po letech zasloužíme, ale stejně tak si zaslouží náhradní pozemky zahrádkáři.
https://www.facebook.com/radovanvrba/posts/2148683285443155
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.