ZPRAVODAJSTVÍ

Rušení zahrádkářské kolonie nahrálo spekulantům

26. února 2019, 13:00, jak
Šumperk – Dvakrát obezřetní by měli být lidé, kteří se v Šumperku ohlíží po koupi zahrádky. Snadno se jim totiž může stát, že si pořídí zajíce v pytli. Podle informací týdeníku Týden na severu se už objevilo několik případů, kdy se spekulanti snažili prodejem zbavit zahrádek, které mají pronajaté od radnice. Kupujícím přitom neřekli, že město chce příští rok jejich záhonky zrušit a místo nich vybudovat stavební parcely.

„Doporučuji zájemcům, kteří si v Šumperku chtějí pronajmout pozemek k zahradničení, aby se nejprve důkladně informovali o tom, na jak dlouho město dotyčnou parcelu pronajalo,“ zdůraznil místostarosta Šumperka Jakub Jirgl.

Radnice zahrádkářům pronajímá pozemky v celkem deseti koloniích. Příští rok město neprodlouží pronájem zahrádkářům v lokalitě U Sanatoria. Plánuje tam totiž vybudovat desítky stavebních parcel. Právě někteří z tamních pěstitelů se už pokusili pomocí inzerátů nájemní vztah honem přeprodat jiným zájemcům.

„Údajně se mělo jednat o částky v řádech statisíců korun. Součástí prodeje byly i chatky postavené načerno,“ řekl naší redakci s případem dobře obeznámený zdroj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.2.2019 15:22
Titulek: Černé stavby?
Autor: Anonym
10
Co dělala radnice celá léta, když jim na pozemcích rostli černé stavby?
Proč se nekontrolovalo řádné plnění nájemních smluv a užívání pozemků v souladu s nimi?
Reagovat
Datum: 27.2.2019 07:15
Titulek: Re: Černé stavby?
Autor: Pepik
A proč by to dělala? Spíš by si měla pohlídat, aby na konci nájemního vztahu předali zahrádkáři pozemky zpět v řádném stavu, t.j. bez černých staveb. Nebo tyto stavby odstranit na jejich náklady.
Reagovat
Datum: 27.2.2019 22:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Radovan Vrba
Nové stavební pozemky si všichni po letech zasloužíme, ale stejně tak si zaslouží náhradní pozemky zahrádkáři.
https://www.facebook.com/radovanvrba/posts/2148683285443155
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.