KULTURA

Respo vrací úder

4. února 2008, 01:56, Petra Krobotová
Popsat Respa je jednoduše nemožné.
Buď vás jeho názory naprosto odrovnají a dáte mu za pravdu, nebo ho budete považovat za umachrovaného puberťáka, který se snaží zviditelnit. Jeho názory jsou sice leckdy tvrdé a nekompromisní, ovšem já v nich vidím kus pravdy. Převážně když poukazuje na fakt, že mnozí rádobymuzikanti pouze okopírují určitý styl od jiných a považují se za „hrdiny“.


Dlouho jsem přemýšlela co o něm napsat na úvod. Respo se ovšem mých otázek zhostil s takovou „chutí“, že  by byla škoda na úkor úvodu proškrtat  jeho výstižné odpovědi, aby se vešel
celý rozhovor.  


Takže dámy a
pánové, pohodlně se usaďte, show začíná:

 

Hned na úvod si neodpustím otázku ohledně tvého názoru na Šumperk. V jednom rozhovoru jsi se dost nelichotivě zmínil o zdejší hudební scéně, veřejně propaguješ, že se od šumperské hiphopové scény naprosto distancuješ. Proč to bereš až tak tvrdě a nekompromisně?

Proč? Uplně upřímně- nedistancuju se od celé šumperské hip hopové scény. Házet všechny lidi do jednoho pytle, to dělají wannabeez. Já se distancuju od určitých lidí, kapel které nemíním zmiňovat. Je v tom minulost a to jak se ke mně zachovali jako k začínajícímu interpretovi co miluje hudbu. Vypískání od týpka na akci, kterej byl předtím dá se říct "kámoš" se kterým jsem se mj. den předtím normálně bavil, sám za mnou přišel a potřasl mi rukou.
Přes vyhružný zprávy až po zažalování o 10 000 kč za autorská práva - což samozřejmě nebyla taky pravda a celá věc vypadala uplně jinak. Ale nebudu to tady rozebírat, jen bych si přál, aby o tom lidi vědeli víc než ted. No prostě lži, to je právě to. A já tady nikomu do hlavy nevidím, ale tito lidi se mnou dost hnusně zametli, víš co. Já dřív hodně makal a snažil se, ale nebyl jsem rozhodně na takové úrovni a když to tak řeknu byl jsem doslova "wack" a místo toho, aby mi někdo pomohl, tak mě spíše podrazil.
Nejsem paranoidní, takhle to bylo, nikdo mi tady nepomohl a ani mi neporadil, všechno jsem si udělal sám, naučil jsem se rapovat jak tady v Špk nikdo. Makal jsem na textech, udělal jsem si svoje kontakty a lidi kolem sebe. Lidi tady se mi dřív smáli, jenomže hodně lidí taky smích přešel hned potom, co jsem udělal track jako je Invaze člověka.
Ten track je podle lidí tady prý jeden z těch nejlepších v Špk. Udělal jsem mixtape , dělám rozhovory, a myslím, že jsem tady v 19 letech hodně lidem zavřel hubu. Proto to možná beru tak nekompromisně. Sám se znám teď s lidma, co mají 14-17 let a dělají rap. Sám vím jak je těžké prorazit a vypracovat se, ale milujou to a snažím se jím spíše pomoct, poradit .Nebo když je v mých silách udělat proma, feat etc. Řídím se už asi rok podle priorit a jedna z nich je "nikdy nezapomeň odkud jsi přišel".
Jedním slovem zametli se mnou a já nezapomínám, takže bych je tím chtěl připravit, že můj rap napadne jejich nervovou soustavu. Poslední věc je, kolik  lidí se mě tady snaží zastavit v postupu za svým snem Abych to vysvětlil -prostě určitá parta tady v Šumperku hledá příležitost mě v tom rapu odrovnat.

 

Hodláš se jednou vrátit s tím, že tady uděláš vítr a ukážeš jak má vypadat pořádnej hiphop, nebo je tvá priorita pokusit se prorazit v zahraničí?

V zahraničí ne, chci si ho udělat tady doma v česku.

 

Přece jen, nenajde se v Šumperku někdo, kdo u tebe stojí díky své tvorbě za respekt?

Určitě Valdez, človek za kterým si stojím. Pozděj mi pomohl, vysvětlil mi game a hlavně jsem se naučil od něj dělat věci s láskou. Naše friendship zůstalo dodnes. Jinak co se tvorby týče tak zatím vidím lidi co tady makají, začínající MCz co mají ambice, ale zatím to není uplně ono.
Potom tady jsou znamé jména, které nedělají vůbec nic. Stojí tady progress, srovnej si třeba tracky jako jsou “komnata” x “chci tě poznat” , nebo “terapie zmrdům” x “nikdy nezapomenem” cítím p**u” x “sen”. Tak prostě zjistíš, že ten rap je úplně na jiné úrovni a když se na to podívám z pohledu že cca 2-3 roky zpět jsem byl nikdo a teď dělám na hip hopových webech viz. EHH rozhovor "RESPO NOVÁ NADĚJE ČESKÉ SCÉNY" tak to je prostě krásnej pocit a věř mi, že jsem rád když vidím, že všechno to co jsem v tom rapu udělal…
Bylo to k něčemu dobré, jsem na kompilacích. Lidi mě zvou na rozhovory, momentálně pracuji s lidma, s kterýma nedělá už jen tak každý a, že jsem ty lidi, kteří tady v Špk jsou i 8 let na té naší malé scéně a já jsem ten co je doslovně předehnal. Je to fakt krása, prostě za toho idiota kterého jsem v Špk byl jsem jím tu prdel nakopl a dost silně, to ti dneska řekne úplne každý.

 

Teď už ale přejděme k tvé tvorbě – na světě je tvůj mixtape "3:15 Zemřeš!" , má 14 stop a ve většině z nich tvrdě kritizuješ, poukazuješ dá se říct na ubohost hip hopu v ČR atd. . Určitě je ti jasný, že to leckdo může brát jako vyhlášení války na hipácké scéně. Nebo to byl záměr?

Ne ne, určitě ne. Lidi by měli pochopit, že tohle k tomu stylu prostě patří. Ten battle o tom je. Záměr to vážně nebyl, já nevěděl, že to nějakou citlivku vezme u srdce. Abych to shrnul jednou větou, lidi nejsou zvyklí na tohle. Oni mají rádi pohodu, všichni se radši zhulí, všichni nadavájí na neonacisty, proč? Protože to dělá většina hip hoperů.
Proč se nadává v Špk i přes to, co jsem udělal, na mě? Protože to je IN. Však si klidně dejte všici klíčenky na krk, sedněte si ze svého okna v paneláku, pusťte si naplno track o ztracený holce nebo Penery a napište si transparenty "RESPO KU**I HIP HOP".

 

Kterej ze svých tracků považuješ tak nějak za nejzdařilejší? Když pomineme úvodní 3:15 zemřeš.

Král Sýrů!!! Ale jinak se to nedá přesně takhle určit. Každej z těch tracků má v sobě něco origo.

 

Vždycky se najde šťoura, podle kterýho jsi naprostá nula. Diskuze pod recenzí na tvůj mixtape byla docela ostrá. Dost lidí tě tam odsoudilo. Zajímaj tě tyhle názory, nebo si jdeš za svým ať to stojí co to stojí?

Názory mě nezajímají. Ať už mi někdo napíše pozitivní, nebo negativní kritiku, tak zjistíš, že ti to ve výsledku až budeš psát text stejně nepomůže. Bude to v tom, že lidi nemají rádi tak agresivní styl. Oni nepotřebují slyšet mě nebo Marpa, jak nadávají na zbytek scény, jak mají kruté metafory kde říkají, že oni jediní jsou top a všichni ostatní wack.
Lidi jsou ovce, respektive stádo. Nechci už ani, aby o mě někdo říkal "respo ty seš hip hoper". Podívej se co pod tu skupinu spadá za lidi. Stydím se za ně, ale miluju hudbu. Všichni tady nejsou stejní, ale i na tenhle hudební žánr se bohužel nabalili blbci vyhulenci, špíny na které se úplně normální clověk díva skrz prsty. Je to tak, na druhou stranu by bylo dobré si přiznat odkud hip hop přišel.
Takže je to těžký o tomhle mluvit, ale všichni lidi co dělají hip hop nezewlujou, nehulí. Věř mi dělá to i naprosto normální skupina lidí, a jak už rekl přede mnou můj kámoš “kdyby tu bylo víc lidí jako je právě Marpo, česká scéna by nebyla tolik k smíchu”. A je to prostě tak.

 

Co máš v nejbližší době v plánu? Můžeme se v brzké době těšit na tvou show? Je jasný že právě tito šťourové budou chtít vidět, co v tobě vlastně je.

Udělal jsem přesně 8 tracků na Mixtape Fuerzy Army, takže sama vidíš, že v poměrně krátké době po vydání Mixtapu 3:15 jsem zamakal a udělal tohle. Mám toho teď zase celkem dost, zrovna teď jsem dopsal track na můj úplně první singl. Mimochodem chci k tomu natočit i videoklip. Mělo by to být opravdu hodně kontroverzní, chci tam mít jak chuligany z bazalů Silesian Hunters, tak určitě dalších x lidí kterých si vážím.
Ještě nemám zatím ani představu jak by to mělo vypadat, ale věřím, že to bude hodně nadupané a samotný videoklip bych chtěl natočit duben/květen. Momentálně to je ve stavu, že sháním schopného režiséra a když to tak řeknu - "team" lidí, kteří v tom mají knowledge.
Teď už musím dodělat asi tři tracky a pak začnu už konečně dělat EP, které chci samozřejmě jak jinak než pořádně promakat, a vyždímat ze sebe fakt všechno. Co se showz týče, tak mě tady v Špk můžou lidi vidět až tak od toho dubna, jsem teď mimo ČR, a ještě sám nevím kdy se vrátím. Upřímně víc nabídek na akce jsem dostal z Prahy než tady ze Špk, ale jsem teď v kontaktu s lidma co tady organizujou akce, takže si myslím, že až se vrátím tak v tom dubnu něco se mnou a celou Fuerzou Armou bude.

 

"Přicházim na scénu s cílem dobýt tenhle svět, zničim tuhle scénu jako berlínskou zeď,jako z MI:5 přicházim všechny pozabíjet jdu nahoru jako praotec Čech, rozrážim haters jako ledoborec" či "Já se snažim makám den co den, připrav se na úder, já jsem silnější než achilova pata, ty jseš další návrat idiota" To je malej výřez v tracku Komnata. Sebevědomí ti rozhodně nechybí. Proč myslíš že zrovna ty jsi narazil na návod jak být úspěšný? Kde dělají ostatní chybu? Můžeš tak vlastně poradit mladším raperům...

Sebevědomí  mám, díky, ale žádnej návod není a nikdy nebyl. Musíš to mít v sobě (jak mně teď řekl můj kámoš, já mám v sobě něco origo). Rapuju  úplně  jiným stylem než všici ostatní, a proč? Já  prostě nevím dělám věci jinak než ostatní, nejsem ovce jako lidi v Česku a jsem rád, že už jsem z toho vyrostl. Miluju  battle rap, ale dělat battle styl není easy. Když si poslechneš třeba Komnatu, Krále Sýrú, nebo Invazi…
To není prostě styl rapu který bych si vycucal z prstu, to je fakt kus origo práce za kterou si stojím. Ale co by měl takovej rapper mít? Musí mít schopnost oslovit masu lidí, musí mít styl podání a barvu hlasu jako nikdo, musí mít v sobě něco origo a dělat to co tu ješte předtím nikdy nebylo. Jít si pevně za svým, trvrdě pracovat. Nakonec jsou duležité kontakty, bez kterých to už dneska nejde.

Zdroj: www.myspace.com


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2008 07:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Carlos
112
104
Ve spouste songu naprosto nepresne zazpivano,
Reagovat
Datum: 4.2.2008 07:28
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Carlos
79
108
Navic se seka psani prispevku:-). Takze jeste jednou nepresne zazpivano, pokus o tvrdacky hlas je umocnen efekty (ne ve vsech pisnich), hodne veci je az prilis inspirovano Marpem a je to z toho citit. Navic povaha cloveka co to zpiva je akorat tak maximalne na thai loket ci koleno, uz jen kvuli sprostym prispevkum kapelam do jejich guestbooku ze Respo?
Reagovat
Datum: 4.2.2008 08:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Carlos
75
Jezisi ted jsem si vsiml jak se to album jmenuje :-D to je primo vrchol originatlity :-D
Reagovat
Datum: 5.2.2008 19:24
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Manglý
87
To Carlos: Ty ses zase vrchol vsech uplakanku :D
Reagovat
Datum: 6.2.2008 07:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Quarell
99
No kdo by z takovyho nafoukanyho decka neplakal ze? Mozna tak jen zase decka. BTW Myslim, ze takto tendence vedeny clanek nema na rej.cz co delat, zvlaste kdyz autorka vi, co za diskuzi se strhlo na jinych serverech. A vy decka, si dejte lekce slusneho vychovani, sprosta slova z lidi tvrdaky nedelaji :-) to delaji uplne jiny veci :-P.
Reagovat
Datum: 6.2.2008 13:54
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Manglý
71
Hej sasku, nevis o co tady jde, tak zmiz !! :D
Reagovat
Datum: 15.2.2008 23:53
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: ach jo
115
hey to se neda poslouchat.ten bigga nigga je ubohej,agresivni,si tim neco kompenzuje?...dekuju bohu ze mame v spk str8 union a dalsi jim podobni,jinak bych se musel stydet...co si pamatuju tak ten vas respo,byl dycky ten uplakanek,co utika k mamince se vsim...a btw,musim se smat,jak vsude cpe anglictinu:Dyeaaah bro...to me odrovnalo,si krutej speaker...milujme ameriku
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:28
Titulek: A?
Autor: Mecca alias Kassari
93
109
hej i kdyby to bylo inspirovane MArpem tak at je protoze Marpo je gooda
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:32
Titulek: Re: A?
Autor: Carlos
82
Marpo mozna...Respuv pocin nikoli 8-)
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:42
Titulek: Si moc
Autor: Mecca alias Kassari
98
110
hej udelej neco lepsiho a pak prid a muzes si rikat "KING". Pokud se ti Respo nelibi tak ho neposlouchej a STFU.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:52
Titulek: Re: Si moc
Autor: Carlos
souhlas
1
nesouhlas
1
Aha aha, ale ja nemam potrebu neco vytvaret jenom proto, abych mohl o rict, ze se mi neco nelibi. Je to proste neoriginalni ... (smazáno rejdakcí)...., tot vse, a jedna se o muj nazor. MUJ OSOBNI NAZOR chytracku.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:33
Titulek: :(
Autor: Pitrs
98
to je nejlepsi jak ti nejvic marni lidi nejvic hulakaj co? sou to trapný pokusy
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:34
Titulek: Re: :(
Autor: Pitrs
121
to je pro carlos
Reagovat
Datum: 5.2.2008 09:51
Titulek: Re: :(
Autor: Carlos
58
114
Opravdu? Respo byl v Americe a tam sezral svet ze? :-D
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:00
Titulek: Šumperská hip-hopová scéna
Autor: Honza
83
105
ROFL :-)
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:23
Titulek: Dze Dze
Autor: Mecca alias Kassari
souhlas
5
nesouhlas
1
Hej konecne nekdo normal tady z SPK. Naky STR8 union to je proste děs. Respo to je to je kral ... (smazáno rejdakcí)....
Reagovat
Datum: 4.2.2008 09:49
Titulek: Respo
Autor: Alvareez
110
142
Hej lidi vite o tom hovno a delate tady ramena.chtel bych videt vas nekde na scene.nevidali by ste ze sebe ani hlasku.a jestli vam to prijde divny tak si zajdete na usni ocasi.respo je proste good
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:02
Titulek: Re: Respo
Autor: Mecca alias Kassari
80
moje řeč dobre chlape
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:05
Titulek: fu
Autor: sampon
souhlas
3
nesouhlas
1
jaky pokus o tvrdacky hlas?efekty sou v kazdem tracku a kazdej ma jinak postavej hlas...terapie zmrdum je jeste zcela nevymastrovana...ty efekty sou jenom v komnate to je cely a jestli myslis tu ozvenu ktera v ni je, tak ta tam je naschval jinak je to cely bez efektu to se zase nejakej... (smazáno rejdakcí).... kterej otom ví ... (smazáno rejdakcí).... ozval cokde sou pan a pan...diego a str8 union?co treba mit trochu ucty bez nosu nahoru ! a jestli je nekdo na koleno tak ten ... (smazáno rejdakcí).... ze str8 union,co lze.... (smazáno rejdakcí).... str8 union se k tomu i priznali, lhari, ... (smazáno rejdakcí).... !! jinak tohle neni album ale mixtape, ses mimo..nejakej zakomplexovanej ... (smazáno rejdakcí)....,tvoje nazory odpovidaji tvoji inteligenci a znalosti o hudbe..
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:41
Titulek: Re: fu
Autor: Anonym
74
zato tys složil svět hudby na kolena, frajere...
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:43
Titulek: Re: fu
Autor: sampon
52
ale nevis o koho se jedna, nebavim se tu osobe ale p respovi, a ty té hudbe budes hodne rozumet jak vidim.. :)) :-D
Reagovat
Datum: 4.2.2008 10:53
Titulek: Re: fu
Autor: Carlos
91
Podle tebe se asi inteligence urcuje frekvenci sprostych slov v reakci ze? Einsteine :-D.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 12:29
Titulek: Re: fu
Autor: sampon
90
hele rekni ti to takto, neco tu kritizujes ani nevis co.. vrat se na zem si myslis ze kdyz poslouchas bylo nebylo od tech curáků ze rozumís hudbe.. kez by te nekdy sejmula celá Frueza Arma
Reagovat
Datum: 4.2.2008 13:12
Titulek: Re: fu
Autor: Carlos
79
Cha cha to vis ze jo. Hip Hop posloucham cca. od roku 1988. To jen tak pro tvou informaci, ze o hiphopu nic nevim :-D Kasparku.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 11:10
Titulek: ..
Autor: mAx
souhlas
1
nesouhlas
1
... (smazáno rejdakcí)....
Reagovat
Datum: 4.2.2008 13:01
Titulek: WTF??
Autor: DieNow
108
1. "Štve" mě, že redakce maže nevhodná slova v příspěvcích. Myslím, že sprosté slovo je vyjadřovací prostředek jako každý jiný. Nevím, jestli se redakce hlásí otevřeně ke komunismu, ale chová se stejně, jako dnešní poslanci KSČM.

2. Nezlobte se na mě lidi, ale všichni mi tu přijdete trochu mimo mísu. Jeden radikálně stojí za Respem, druhej zase radikálně proti.. Koukám, že tu chybí střed. Mám Respovu Mixtape a líbí se mi a říká mi víc, než kdejakej rap počin v ČR. MArpo mi taky něco říká... Rozhodně mi nic neříká Casey, Majkl Tafrob a pod. Zase na druhou stranu trochu míň nos na hoře by neškodil (respo, vsak vis), zase ohánět se tím, že yt jsi nic lepšího neudělal tak jak můžeš někoho kritizovat, nemusíš udělat všechno líp, abys pak mohl kritizovat. Všechno je to názor jedné osoby, osobitý, osobní...tak ho nikomu neberte...
Reagovat
Datum: 4.2.2008 16:08
Titulek: Re: WTF??
Autor: Jonny
76
Zajímavý, chceš všechny, co se starají o úroveň svých diskuzí, přirovnávat ke komoušům? :D na svým blogu taky urážky nestrpím, vypovídá to o mým politickým smýšlení?
Reagovat
Datum: 4.2.2008 14:41
Titulek: Bez titulku
Autor: mAx
100
Respo je king a super fela, tohle nedela jen tak nekdo.. budte radi za neco noveho (, s uctou: Respo jed dal..
Reagovat
Datum: 4.2.2008 16:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Carlos
99
101
Vis jakz je vzynam vubec slova fella? Navic se to pise se dvema L!
Reagovat
Datum: 4.2.2008 17:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: sampon
102
mas pravdu Maxi, Respo je neco novyho co tu jeste nebylo, proto po nem jdou vsichni,ale ja verím že sejme šumperský str8union
Reagovat
Datum: 4.2.2008 19:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Casey (str8 union)
72
134
chce to mit trochu soudnosti a ne psat o kazdym malym decku, co nic nedokazalo, kde ho na homodiskuzi podporuji homokamosi.....cekam jak do me zacnete solit vseci, ale ja jsem tady na tech strankcah poprve a naposled, takze si to ani neprectu. probudte se
Reagovat
Datum: 5.2.2008 16:27
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: DieNow
76
Seš marnej a otravnej jako ho**o na botě....
Reagovat
Datum: 4.2.2008 19:37
Titulek: Bez titulku
Autor: Casey (str8 union)
113
114
a navic, prosimte nesrovnavej nase treky s tvyma pokusama. nemuzes srovnat me, co produkuje naplno 365 a nekdo, kdo ma uznani a obrovskej respekt mu navic rekne, ze za neco stoji. ty si zatim dokazal hovno. tesim se, az te znovu potkam. pokud mas vubec odvahu se do tohodle mesta vratit
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
72
100
Ale tak děcka, nehádejte se!
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: ...(smazáno rejdakcí.).. , bye bye
souhlas
3
nesouhlas
0
...(smazáno rejdakcí.).., kdo by se sem bál vrátit, v spk je porad se respem dost lidi natolik, aby se tady musel bát... nety social jako vy že vsechny omámí smutnýma trackama,a srovnej si nekd jeho a tvoje tracky.. ...(smazáno rejdakcí... co to je, kde sme? prober se kámo, respovy tracky jsou uplně na jiné úrovni, akorát nezpívá a ztracené holce a podobných ...(smazáno rejdakcí)..... prber se, si myslis ze kdyz ...(smazáno rejdakcí.).. v spk 5000 lidí svýma ...(smazáno rejdakcí)... třema trackama, s kterýma operujete na scéně uz 2 roky, ze neco zmuzes jo? nevim jak respo,ale já mám z vás akorát ...(smazáno rejdakcí...:D a myslim ze on taky :D:D ale nechcu mluvit za nej kamo ;-) a priste zase nejakm prijdi,a poustej svoje tracky jak ...(smazáno rejdakcí).....sem tu taky naposled, uz se nneuvidime, bye, a do spka dlouho nepojedu jestli tam uvidím týpky co zpívají o ztracené holce *IN LOVE* ...(smazáno rejdakcí.)..
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: fuck you , bye bye
95
je jedno jestli prijdeš na jedničku a zacnes poustet svoje tracky a delat machra,ano prijde str8union tak zacne pan DJ pustí ztracenou holku a řvat do mikrofonu sumperk kdyz mu koupite panaka :D nebo kdyz pominu tvoje akce na perle kazdej tyden uz dva roky,kdy ses nasral k majitelovi, nezna te vlastne vubec nikdo na cz rap scene jak bysmet .. kdyz tohle vsechno vezmu bokem ses hovno, celej str8union ste hovno, zna vas jenom spk a zabřeh, jinde na sceně ovás nikdo neví, bye bye sráči :D
Reagovat
Datum: 4.2.2008 20:42
Titulek: Bez titulku
Autor: Pitrs
118
141
str8 union to sou ti gejové co je znají na perle v zábru co?
Reagovat
Datum: 4.2.2008 22:37
Titulek: Bez titulku
Autor: mAx
62
presne
Reagovat
Datum: 4.2.2008 21:06
Titulek: černá vs. bílá ?
Autor: Simír
98
1) Respo a Tví zarputilí příznivci, na jednu stranu píšeš cosi o tom nezapomínat na to, odkud člověk vzejde. Na druhou stranu jsou Tvé odpovědi vedeny za přispění spousty anglických slovíček - takže tomu nerozumím. Buďto víš odkud jsi vzešel - ve Tvém případě ČR a nepoužívej tedy v každé větě (myslšno metaforicky) anglické slovíčko, anebo je s touto Tvojí odpovědí něco v nepořádku. Vypadá to fakt divně, a jestli to je "kultura" tohoto stylu - s čímž na mě můžete vyrukovat, pak je tento styl divný. Nevšiml sem si totiž, že by rappeři jiných zemí říkali ve svých výtvorech česká slovíčka.
2) Stejně množství, jako anglických slovíček, se v článku objevilo také stejné množství slovíček o originalitě. Zakládáš si na ní, pochopil li sem správně. Jenže, jak chceš tedy potom obhájit název desky ? 3:15 zemřeš. Je to český název filmu Amityville horror a to si předpokládám - nežiješ li v jeskyni, věděl.
3) Skutečně sem si poslechl všechny tvé výtvory, a ano, přijde mi že co do kvality projevu jsou velmi špatné. není Ti moc rozumnět - navíc Tvůj projev je takový vyráživý. Nevím, nemůžu říct že by to nemělo šťávu, ale tím provedením mi přijde že si to zbytečně mrvíš.
4) Proč mám pocit že z diskuze, kde jsou evidentně dva různé "směry"(respo vs str8 union nebo co) má tohle všechno takový rozměr, že to má vypadat, jako z filmu 8 míle ? A to "2 gangy, 2 frajeři, rap a hezký holky a....všem Vám to nandám a stanu se vítězem který zaslouží respekt". Přijde mi to jako umělé navozování amerického rádoby podsvětí a jak říkám - film 8 míle to vystihuje. Proti tomuto stylu nic nemám, respektuji ho (byť většinou právě Vy-rappeři - ktereé "nikdo" nerespektuje - většinou nerespektujete ostatní styly.

5) Kdosi reagoval, že sprostá slovíčka jsou výrazový prostředek. Ne ve slušné společnosti. A myslím, že ty sám doma nemluvíš s mámou nebo babičkou těmito výrazovými prostředky. Rej.cz je slušný server a tak se Vy, jenž se neobejdete bez nějakého toho "výrazového prostředku" nedivte, že Vás smaže, ostatně, nám všem ostatním to je jasné, tak si neseďte na vedení.

6) Každopádně sem rád, že ačkoliv s mnoha postřehy nesouhlasím, nesedí respo a spol doma a nehulí jointy. O něco se snaží a každá snaha je dobrá a já každou snahu podporuju. Ale hlavu zase zpátky na zem.
Reagovat
Datum: 5.2.2008 16:25
Titulek: Re: černá vs. bílá ?
Autor: DieNow
92
Máš pravdu, ve všech věcech, ja se svojí babičkou nemluvím sprostě. Ani se svou matkou, ani se svým otcem, pokud to není nutný. O slušné společnosti mi tady nemluv a nedělej kázání. Vsadím se, že jsi taky sprosté slůvko použil a také mi připadá, že si myslíš, že ten, kdo mluví sprostě neví nic o dobrém vychování. Poznal jsem hodně lidí, kteří mluví sprostě, ale mají lepší vychování a chovají se daleko lépe, než někteří z těch "slušně" vychovaných. Navíc sprostá slova najdeš v polovině slovníků, v česko angl. slovníku jsem našel skoro všechny. Proč tam jsou, když se nesmí v "lepší" společnosti lidí, jako jsi ty vůbec používat. Proč taky zakazovat někomu, aby jich použil, když je chce použít, ať to udělá, je to jeho vizitka, a nemyslím, že vždy špatná. A jestli sis nevšiml, experte na český jazyk, tak jsem ani jedno nepoužil.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 21:33
Titulek: Originalita
Autor: Mart.ini
96
102
ZDENĚK MILER NAKRESLIL KRTKA.
Reagovat
Datum: 4.2.2008 22:43
Titulek: Bez titulku
Autor: mAx
103
respo je kral tyhle novodoby SPK scény.. kdo chce delat RAP, tak delejte, ale prestante kritizovat co jste sami doposud nevzladli..
Reagovat
Datum: 6.2.2008 12:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiřina
104
Panebože co to je za rapůjící děcko? Co ví o životě? :-D To si snad dělá srandu :-D . Hodně dlouho jsem se tak nepobavila. Máš přiliš mnoho volného času chlapče, leč nevhodně investovaného :-D
Reagovat
Datum: 6.2.2008 12:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiřina
124
Co to je za raplujici ditko ten Respo?
Reagovat
Datum: 6.2.2008 14:01
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
63
128
Co ses ty, zakomplexovana feministko ? :D
Reagovat
Datum: 6.2.2008 14:12
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jirina
93
No jo ses tvrdej, asi jako dvojka maslo kluciku :-). Jen tu ukazujes jakou uroven tve IQ ma ;-). Jeste vedet co je feministka a bude to dobre...protoze moje reakce nema s feminismem nic spolecneho.
Reagovat
Datum: 6.2.2008 14:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
109
113
Ty zas nemas nic spolecnyho s Respem, tak bez spat !! :D
Reagovat
Datum: 6.2.2008 15:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jirina
73
106
Jeste abych s nim mela neco spolecneho. Ale zato ty uz mas patricne hnedou hlavu ze ano? :-)
Reagovat
Datum: 6.2.2008 16:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
128
106
Nemam, jsem blondyna :D
Reagovat
Datum: 6.2.2008 17:46
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jimbo
120
118
V tom pripade neni co dodat :-)
Reagovat
Datum: 7.2.2008 10:05
Titulek: Neni to jedno?
Autor: mx
104
Respo, Marpo, Str8 Union, Peneri - vzdyt se to neda poslouchat jedno vedle druheho. Hip-Hop posloucham, ale ne ceskoslovenskou scenu, ktera stoji za ho.no. Typci v teplakach hrajici si na tvrde niggas, texty o nicem (v tom lepsim pripade). Poslat je na tyden do ghetta a mozna by je to preslo :)
Toto je muj subjektivni nazor a upozornuji jeste jednou, ze HH mam rad (Tribe Called Quest, De La Soul, ...)
Reagovat
Datum: 8.2.2008 12:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Piotrek
63
103
No neda mi to, musim zareagovat. Dnesni hip hop uz zdaleka neni co byval. Dnesni "vymekle" songy smeriujici spis k RnB cajdakum, jsou uplne o nicem. Jsou trapne jako rapujici 19ti lety beloch, ktery ze sebe dela nejdrsnejsiho mukla a pri prvnim konfliktu si pusti do kalhot. Zdejsim ditkum doporucuji k poslechu toto: "LL Cool J - Mama said knock you out" ci " NWA - Straight Outta Compton " a nebo mene znamy " South Central Cartel - Servin' 'Em Heat". Tohle je roots of hip hop a nejakej zdeformovanec, co byl jednou ci vicekrat v LA a pak si tu hraje na muzikanta. ;-)
Reagovat
Datum: 10.2.2008 19:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Life Fife
79
Tohle je na internetových diskuzích pořád stejné.Nedokážete prostě pochopit,že tohle je styl rapu který v tom spočívá metafory,rýmy,nadsázka atd.Napsat k tomutou rohozvoru,že Respo není žadné ghetto,že si máme radši pustit radši "Straight Outta Compton" je skutečně "trochu" mimo mísu
Reagovat
Datum: 20.2.2008 21:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Kie
77
nad tím je třeba jen mávnout rukou,každý si tu bude stát za svým a nikdo tu nikomu nic nevyvratí...jak se vidi marpo v zesnulým tupacovi( tupacelypse - marpoelypse) ,tak se vidí i respo v marpovi , což o to...jeho věc,marpo na druhou:)) někdo by to bral jako uražku, 14 letý holky + respo by to braly jako lichotku.. i když respo si v určitých věcech protiřečí co se týka " originality" ...poslouchal jsem jeho songy, hledal jsem aspon jeden song ,kterej by měl hlavu a patu..ale bohužel jsem nenašel . Respovo vyjadřovaní přesahují hranice seběvědomí s namachrovaným. Jeho styl "rapu "je ,jak kdyby žil od mala v comptonu a jediné co si s dětství( jako ne,že by byl ted dospělej) pamatuje je chudoba,drogy,kriminalita..atd...ale je tomu jinak,tak nevim kde s v tobě bere taková nenavist. Tvoje texty nejsou na zamyšlní ,ale na pobavení. Myslim,že ti je jedno kdo tě bude poslouchat. takže 14 letý holky: podporujte rádoby hip hop. Českoslevenskou novodobou scénu neposloucham. Nemají o čem rapovat. Každej se dissuje a neví ani proč. Smutné to,kam se hip hop dostal
Reagovat
Datum: 21.2.2008 18:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
73
já ti řeknu kde bere tolik nenávisti...ten kluk je ještě panic a žádná ho nechce...a to ho nasralo a nesrovnával bych str8 union a respa...to je jako lamborghini a trabant...no a s tím co sem psal nahoře si nedělam srandu...
Reagovat
Datum: 1.3.2008 21:15
Titulek: Bez titulku
Autor: CFKFruiT
78
103
Heyyy borecku, co si rika "R E S P O", jestli te to Bavi a Veris tomu, tak Makej dal a dej do toho Vsechno, nejvic Sebe... Jsi za sebe RESPOnsible.....Tecka
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.