SPORT

Reprezentační snajpr Draky neposílí, upláchl do Polska

29. srpna 2018, 14:00, Petr Fišer
Reprezentační snajpr Draky neposílí, upláchl do Polska Šumperk – Přestože je se skladbou týmu relativně spokojený, pořád se pečlivě rozhlíží na hráčském trhu. Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil povolal na Tyršův stadión zkušeného snajpra, který v dobách největší slávy patřil na Slovensku k nejlepším střelcům tamní elitní soutěže.

Do úterního utkání zasáhl dvaatřicetiletý křídelník Roman Tománek. Čtyřnásobný vítěz slovenské extraligy má na kontě několik startů za národní tým, za nějž si zahrál na mezinárodním turnaji v Německu. „Kdy se vám podaří dostat do Šumperka útočníka s reprezentační minulostí a není to za milión? Bylo by dobré podepsat ho co možná nejdřív, ať máme jistotu a nikdo nám ho nevyfoukne,“ přál si po skončení zápasu s polským protivníkem Zavadil.
Události nabraly rychlý spád. Ze šumperského pohledu se jednalo o průběh negativní. „Ještě ten den mi volal o půl jedenácté večer, že mu v Polsku nabídli 3000 euro měsíčně. Sbalil si věci, sedl na rychlík a byl fuč,“ popisoval zarmouceně kouč Draků.

Bez Petelina a Korhoně

Tománek mohl v zahraniční kolonii nahradit Luku Petelina, jenže zůstalo pouze u přání. Slovinský forvard v Šumperku neprorazil a stěhoval se zpátky domů. „V úvodním zápase s Porubou byl špatný. Cizinec by měl hrát v první lajně, jeho aktuální forma by stačila tak na čtvrtou formaci,“ vysvětloval bez okolků sdílný kormidelník.
Ač stál o služby hokejového veterána Lubomíra Korhoně, ze vzájemných námluv nakonec sešlo. „Souhlasil se smlouvou, nafasoval výstroj, ale bohužel nás na poslední chvíli oblafl. Před pondělním dopoledním tréninkem nám dal v 8:10 vědět, že si to rozmyslel,“ mrzelo zkušeného trenérského stratéga.
Od středy má znovu k dispozici Lukáše Králíka. Jeden z největších hrdinů posledního play off se v uplynulých dnech vylízával z nepříjemného zranění. „Na ledě byl předtím jen čtyřikrát. Odehrál jeden přátelák za Přerov a potom se zranil. Naše příprava na sezónu vrcholí a jsme v ní dál a dál. Každý trénink se mu snažím věnovat patnáct minut individuálně a modlíme se za to, aby se do toho co nejrychleji dostal. Ve čtvrteční odvetě v Polsku ho hodíme do vody a bude muset plavat. Sám jsem zvědavý, jak se se vším vypořádá,“ vyjádřil se ke „kauze Králík“ Jozef Zavadil.

Nezdravá přemotivovanost

Divoké střetnutí s týmem Jastrzebie mu moc radosti neudělalo. „Když si skládám mužstvo a stavím ho na super brankářích a super obraně, těžko se můžu radovat z výsledku 6:6. A je mi úplně jedno, že jsme hráli s několikanásobným mistrem Polska. Vůbec mě to nezajímá. Doma nemůžeme dostat tolik gólů,“ hudroval naštvaně. Podle něj poznamenala houpačkový výkon jeho svěřenců až nezdravá přemotivovanost. „Tak moc chtěli před lidmi vyhrát, že zapomněli, kdo stojí proti nim. Sestava Poláků je hodně nabitá a na ledě to bylo dobře patrné. Všechno jsou to výborní hokejisté. Puk je poslouchal a kvalita jim rozhodně nechyběla. Když se na to podívám střízlivě, na takhle silné soupeře ve druhé lize asi narážet nebudeme. Hodnotím snahu, nasazení, bojovnost a také fakt, že se chlapcům podařilo dotáhnout tříbrankovou ztrátu a že byli nadprůměrně produktivní v přesilovkách. To všechno kvituji. Celkově ale u mě převažuje nespokojenost,“ hodnotil otevřeně trenér ze Slovenska.

Přecechtěl: Nebyl to hokej, ale řeckořímský zápas

O dva dny později se v Šumperku představili přerovští Zubři a domácí vyzyvatelé odehráli s prvoligovým sokem zcela odlišnou partii. „Celý předzápasový trénink jsme věnovali nacvičování defenzívy. Věděli jsme, že Přerov bude herně, bruslařsky i silově lepší než my. Kvůli divákům jsme se chtěli vyhnout případné ostudě, a tak jsme dobrou hodinu pilovali výhradně obranu. Přestože jsme měli v sestavě sedm dorostenců, vyšlo to. Nejvíc si cením toho, jaká naše hráče zdobila touha po vítězství,“ uznale pokyvoval hlavou Jozef Zavadil.
„Nebyl to hokej, ale řeckořímský zápas. Prohráli jsme ho na praporky,“ nebral si servítky jeho protějšek Kamil Přecechtěl. Hosté nenašli recept na pozornou defenzívu nadšeně bojujících Draků a v přípravném období utrpěl už sedmou porážku. Rozzlobený lodivod to nenesl lehce. „Něco takového jsem v přáteláku už dlouho nezažil. Ze strany rozhodčích to byla malá tragédie. Nehrálo se podle nových ani starých pravidel. Hrálo se podle toho, jak se jim zrovna chtělo foukat. Celý večer znehodnotili tak, že pro nás neměl žádný přínos,“ zkritizoval výkon hlavních arbitrů.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

7. SRPNA: Šumperk – Poruba 3:4 (Romančík 2, Řezáč). 15. SRPNA: Skalica – Šumperk 2:3 pn. (Ostřanský, Romančík, Vachutka). 16. SRPNA: Martin – Šumperk 3:0. 17. SRPNA: Považská Bystrica – Šumperk 2:4 (Vachutka, Romančík, Antonov, Hroch). 21. SRPNA: Šumperk – Jastrzebie 6:7 pn. (Romančík 2, Antonov, Ostřanský, Tománek, M. Haloda). 23. SRPNA: Šumperk – Přerov 2:1 (Vachutka, Romančík). 30. SRPNA: 18.00 Jastrzebie – Šumperk. 6. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Moravská Třebová.

LOS DRUHÉ LIGY

12. ZÁŘÍ: Orlová – Šumperk. 15. ZÁŘÍ: Šumperk – Opava. 19. ZÁŘÍ: Nový Jičín – Šumperk. 22. ZÁŘÍ: Šumperk – Valašské Meziříčí. 26. ZÁŘÍ: Kopřivnice – Šumperk. 3. ŘÍJNA: Šumperk – Hodonín. 6. ŘÍJNA: Písek – Šumperk. 13. ŘÍJNA: Šumperk – Orlová.


Foto: Hokejprerov.cz

Hokejový Šumperk je spojován s možným příchodem mladého útočníka Michala Gaga, jenž v minulé sezóně hostoval v týmu přerovských Zubrů. Kmenový forvard extraligového Zlína měl původně nastoupit už ve čtvrtečním utkání. „Přerovu se bohužel pro nás zranil na tréninku jeden hráč do ofenzívy, a tak jím zaplnili volné místo v sestavě. Dokonce nám dal ve vzájemném zápase gól. Teprve se uvidí, jak se to nakonec vyvrbí,“ pronesl v opatrné tónině trenér Draků Jozef Zavadil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.8.2018 14:18
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Kolik bere Zavadil? Mohl by to říct, když už prozrazuje platy jiných.
Reagovat
Datum: 31.8.2018 17:30
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
Nástupní plat 25 000kč a pak o něco nahoru!
Reagovat