ZPRAVODAJSTVÍ

Rekonstrukce bazénu se komplikuje. Stavební práce stále nezačaly 

17. července 2018, 13:00, jak
Šumperk – Ačkoli byl krytý bazén v Šumperku připraven k rekonstrukci již letos na jaře, stavební práce na novém plavečáku stále nezačaly. Důvodem je zdržení při výběru dodavatele stavby. Jeden z účastníků výběrového řízení se totiž proti rozhodnutí města, které vybralo jeho konkurenta, odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 

 Úřad na postupu města nic špatného nenašel, jeho šetření ale trvalo týdny, které mohou dělníkům při opravě bazénu chybět. Navíc stále běží lhůta, během níž se může jedna z nespokojených firem proti zamítavému verdiktu ÚOHS odvolat. Pokud to udělá, bude to pro projekt znamenat další nepříjemné zdržení. „Pakliže k odvolání nedojde, může se s vybraným dodavatelem uzavřít smlouva o dílo a předat mu staveniště k zahájení prací. K tomu by mohlo dojít už na přelomu července a srpna,“ přiblížila průběh optimistické varianty mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.   
Termín na dokončení náročné rekonstrukce bazénu, který je mimo provoz už od loňského ledna, stanovila radnice na říjen 2019. Špatný technický stav bazénu trápil plavce mnoho let. Vloni potíže vygradovaly tím, že došlo k neopravitelné poruše jednoho z kotlů, který zajišťoval vytápění celého areálu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.7.2018 10:41
Titulek: info
Autor: laďa
18
No nedá se nic dělat, budeme otužilcY. Budeme chodit na Bencle i v zimě. Třeba mezi tím přehodnotí rada města výběrová kritéria. Moc nevěřím tomu, že výběrové řízení, obzvláště v Šumperku, probíhalo čistě. Známe přeci Brožboys.
Reagovat
Datum: 19.7.2018 11:14
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
24
Neblbni jdi jsi radši zaplavat ke starostovi do vany!
Reagovat
Datum: 20.7.2018 18:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: glosatorman
11
Blbneš asi ty, myslíš, že má senatore Brož vanu? Šetřili se zetěm na projektu, a postavili stejný rodinný dům, dvojče, a ještě vedle sebe. Ten určitě vanu nemá, chodí se sprchovat na zahradu za plentu, používá asi tu zahradní sprchu, nebo využívá deště. Nebo se sprchuje v senátu za státní.
Reagovat
Datum: 2.8.2018 17:41
Titulek: bazén
Autor: jan
Ládíku už jsi se byl u starosty vykoupat!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.