ZPRAVODAJSTVÍ

Rekonstrukce bazénu se komplikuje. Stavební práce stále nezačaly 

17. července 2018, 13:00, jak
Šumperk – Ačkoli byl krytý bazén v Šumperku připraven k rekonstrukci již letos na jaře, stavební práce na novém plavečáku stále nezačaly. Důvodem je zdržení při výběru dodavatele stavby. Jeden z účastníků výběrového řízení se totiž proti rozhodnutí města, které vybralo jeho konkurenta, odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 

 Úřad na postupu města nic špatného nenašel, jeho šetření ale trvalo týdny, které mohou dělníkům při opravě bazénu chybět. Navíc stále běží lhůta, během níž se může jedna z nespokojených firem proti zamítavému verdiktu ÚOHS odvolat. Pokud to udělá, bude to pro projekt znamenat další nepříjemné zdržení. „Pakliže k odvolání nedojde, může se s vybraným dodavatelem uzavřít smlouva o dílo a předat mu staveniště k zahájení prací. K tomu by mohlo dojít už na přelomu července a srpna,“ přiblížila průběh optimistické varianty mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.   
Termín na dokončení náročné rekonstrukce bazénu, který je mimo provoz už od loňského ledna, stanovila radnice na říjen 2019. Špatný technický stav bazénu trápil plavce mnoho let. Vloni potíže vygradovaly tím, že došlo k neopravitelné poruše jednoho z kotlů, který zajišťoval vytápění celého areálu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.7.2018 10:41
Titulek: info
Autor: laďa
34
No nedá se nic dělat, budeme otužilcY. Budeme chodit na Bencle i v zimě. Třeba mezi tím přehodnotí rada města výběrová kritéria. Moc nevěřím tomu, že výběrové řízení, obzvláště v Šumperku, probíhalo čistě. Známe přeci Brožboys.
Reagovat
Datum: 19.7.2018 11:14
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
33
Neblbni jdi jsi radši zaplavat ke starostovi do vany!
Reagovat
Datum: 20.7.2018 18:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: glosatorman
33
Blbneš asi ty, myslíš, že má senatore Brož vanu? Šetřili se zetěm na projektu, a postavili stejný rodinný dům, dvojče, a ještě vedle sebe. Ten určitě vanu nemá, chodí se sprchovat na zahradu za plentu, používá asi tu zahradní sprchu, nebo využívá deště. Nebo se sprchuje v senátu za státní.
Reagovat
Datum: 2.8.2018 17:41
Titulek: bazén
Autor: jan
18
Ládíku už jsi se byl u starosty vykoupat!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.