ZPRAVODAJSTVÍ

Recept na sociálně vyloučené? Městská firma!

28. listopadu 2019, 13:00, hap
Hanušovice – Program zaměřený na dlouhodobě nezaměstnané připravuje vedení Hanušovic. Radnice chce prostřednictvím nové iniciativy nabídnout lidem hned deset pracovních míst. Pilotní projekt spustí příští rok.

 „Moje představa je taková, že lidé budou pomáhat se zametáním města, mohou vykonávat různé drobné zednické či zámečnické práce. V podstatě vytvoříme městský podnik, který bude s těmito lidmi dlouhodobě pracovat,“ vysvětluje záměr Hanušovic starosta Marek Kostka.

Vedení radnice věří, že když lidem nabídne smysluplnou práci v místě bydliště, pomůže jim tak obnovit pracovní návyky – a ještě k tomu ušetří za firmy, kterým by jinak práci muselo zadávat.
Neotřelé nápady, jak řešit na první pohled komplikované potíže, už Hanušovice předvedly i v jiných oblastech – město například zřídilo romské hlídky, které pomáhají řešit problémy ve vyloučených lokalitách.

„Samozřejmě, že kdo to nechce vidět, tak to nevidí. Žiju v Hanušovicích nějakých deset let a vnímám silně, že současný starosta se nechce smířit se stavem, který tu dlouhou dobu byl. Pokud vím, tak některé obce už se naučily, že má smysl se lidem ze slabší sociální vrstvy věnovat, a jsem rád, že naše město už dnes k těmto obcím patří,“ říká pětapadesátiletý Jan z Hanušovic.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.12.2019 03:18
Titulek: OK
Autor: Polášek
To je socializace dospělých občanů prací, což je nejlepší metoda. Schází socializace Romů přímo v rodinách. To by měla dělat šumperská pobočka neziskovky Jekhetane, ale ta to nemá v seznamu činností. A měla by starostovi v této oblasti pomáhat, nejen pořádáním tanečků a sháněním bytů a dávek pro Romy.
Díky starostovi se situace v Hanušovicích mění viditelně k lepšímu. Romské rodiny dodávají do systému nesocializované dospívající děti, jejichž socializaci za neschopnou Jekhetane bude dělat městská firma.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.