SPORT

Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu

2. května 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu Velké Losiny – Střelecký prach jim zvlhnul natolik, že přestali vyhrávat. Fotbalisté Velkých Losin spalovali jednu šanci za druhou a série neúspěšných výsledků způsobená nízkou produktivitou je v tabulkovém pořadí katapultovala do míst, kde jim začaly hrozit záchranářské starosti. Gólové probuzení si užili v zápase, který patří k nejprestižnějším v širokém okolí. Před tisícovkou diváků důkladně naložili lokálnímu rivalovi z Rapotína.

VELKÉ LOSINY – RAPOTÍN
6:1 (3:1)
KRAJSKÝ PŘEBOR



K tomu, aby si vypracovali dvougólový náskok, potřebovali pouhých osmnáct minut hry. Na křížnou přízemní parádu Jana Mičundy, jenž dostal míč za obranu, navázal o chvíli později autor přihrávky Hugo Hegner. Ze vzdálenosti pokutového kopu se zavěsil do vzdušného centru a hlavičkovým kladivem zatloukal balón pod břevno.
Rapotín si uvědomoval vážnost situace a začal vystrkovat růžky. Tomáš Indra ve 24. minutě snížil a hostitelé znejistěli. V prostoru šestnáctky si naskočil na Valentův rohový kop. „Bránění standardek nám dělalo problémy. Soupeř jich měl v prvním poločase pět a při všech jsme hořeli,“ vypozoroval losinský marod Jakub Tejkl.
Domácí mužstvo vydatně pookřálo těsně před pauzou. Mičunda se nebál ostřejšího souboje s gólmanem a ze svého důrazu vytěžil zlomový gól pro neobsazeného Lukáše Kováče.
O přestávce zazněl v losinské kabině jednoznačný pokyn. Hlavně se vyvarovat karetních prohřešků a zabránit případnému vyloučení. I když se podle očekávání hrálo od podlahy, zbytečných zákeřností se zápasoví aktéři vyvarovali.
Nalomený Rapotín čím dál znatelněji vypadával z role. Ondřej Nýdecký se po rohovém kopu zmocnil odraženého míče a před velkým vápnem prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.
Nesnáze a problémy hostujícího týmu narůstaly. Trenér Losin Jiří Mika vypustil na zelený pažit Tomáše Pecháčka a ten po čtyřech minutách strávených na hřišti okamžitě skóroval. Účinnou kličkou se zbavil obránce a mazáckým způsobem ukončil své čekání na první branku po přesunu z Libiny. „Už jsme si ho ze srandy dobírali. Všichni jsme mu premiérový gól moc přáli,“ pousmál se Tejkl.
Třešničkou na vítězném dortu ochutil sladké nedělní hodování kapitán vítězů Jakub Zatloukal. Po prudkém zakončení Pecháčka si náležitě poradil se situací, která bezprostředně následovala. „Jejich pětičlenná obrana byla stále rozloženější. Konečně nám to po všech stránkách vyšlo. Už bylo načase. Snad nám zaslouženě vysoká výhra pomůže a zase se vrátíme na úspěšnější vlnu. Rapotín dvacet minut zlobil, potom se absolutně vytratil. Neměl vůbec nic,“ řekl Jakub Tejkl. Na postu stopera jej solidně zastoupil přeškolený útočník Marek Žídek.
„Naši hráči po čtvrtém gólu rezignovali. Hráli bez chuti, přesnosti a nápadu. Navíc chybovali v defenzívě a opět se projevila jejich tradiční bolest v podobě špatné finálky. Byl to zmar a velké trápení,“ klopil smutně oči tiskový mluvčí rapotínského klubu Milan Stratil.
BRANKY: 14. Mičunda, 18. H. Hegner, 41. L. Kováč, 53. Nýdecký, 67. Pecháček, 87. J. Zatloukal – 24. Indra. Diváci: 1000.
VELKÉ LOSINY: Hatala – J. Zatloukal, J. Gargulák, M. Žídek, Rýznar – M. Kobza, Nýdecký, Linet, H. Hegner – Mičunda, L. Kováč. Střídali: 46. Trunkát, 63. Pecháček, 72. Žák, 72. A. Bureš, 76. Kubíček.
RAPOTÍN: Mošonec – Holomek, Michal Kocourek, M. Strnad, Z. Horák, Šlesinger – Vicenec, Valenta, Indra – Hymr, Březina. Střídali: 46. Morong, 63. Š. Hudec, 69. Pham The, 76. Koziel.


Foto: Petr Fišer

Losinám se rozpadla stoperská dvojice. S kolenem znovu laborujícího Jakuba Tejkla doplnil na marodce Martin Kupčík. Vzdušné souboje se tak v neděli týmového veterána kvůli svalovému zranění netýkaly.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.