ZPRAVODAJSTVÍ

Rapotín má první knihobudku v okrese. Je o ni velký zájem

28. května 2019, 14:00, hap
Rapotín – Milovníkům knih vyšli vstříc v Rapotíně. U tamního „kulturáku“ totiž postavili vůbec první knihobudku v okrese. Na rozdíl od knihovny je přístupná 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Půjčování knih je zdarma.

 „Dřevěnou knihobudku jsme instalovali na konci dubna a první knížky, které jsme do ní umístili, už prošly výměnou. Pokud nechcete knížku, kterou jste už přečetli, vyhodit, můžete ji dát do knihobudky a přečte si ji ještě někdo další. Potom ji buď vrátí na stejné místo, nebo si ji nechá a vrátí tam na oplátku nějakou jinou knížku,“ vysvětluje vedoucí rapotínské knihovny Lenka Drechslerová.

Knihobudka je dílem studentů Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk a je umístěna nedaleko Kulturního centra Rapotín. „Pod lípou je odpočívadlo, které slouží cykloturistům a turistům. Lidé tu relaxují, a přitom se mohou začíst do knížky. Jedenkrát týdně chodím knihobudku kontrolovat a zdá se, že se setkala se zájmem a dobrým přijetím,“ dodává Drechslerová.

Rapotín je tak dalším místem v Česku, které takto těší čtenáře. Obliba knihobudek stoupá. V celé republice se jejich počet počítá na stovky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.5.2019 14:09
Titulek: "Rapotín má první knihobudku v okrese."
Autor: Jarda
12
Postřelmov ji má už skoro 2 roky 8-/ :

http://postrelmov.knihovna.cz/news/nova-knihobudka/
Reagovat
Datum: 28.5.2019 17:51
Titulek: Re: "Rapotín má první knihobudku v okrese."
Autor: Mart.ini
Nenapsali jste to na Rej, tak máte peška :-)
Reagovat
Datum: 29.5.2019 15:52
Titulek: fejk
Autor: alex
Vážená redakce, já plně chápu, že nejste zodpovědní za názory čtenářů, ale určitě jste zodpovědní za zprávy Vašich rádoby redaktorů,takže příště místo bombastických titulků raději ověřovat fakta, než něco vypustíte, padáte na úroveň časopisu PLESK.
Reagovat
Datum: 30.5.2019 07:39
Titulek: Bez titulku
Autor: Z. Balgová
Velmi dobrý počin vhodný k následování. Blahopřeju
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.