ZPRÁVY

Řadový dům zavalil kouř

19. října 2012, 10:39, BH
Řadový dům zavalil kouř Šumperk – Při požáru rodinného domu v Šumperku v Banskobystrické ulici zasahovali ve čtvrtek 18. října profesionální hasiči ze Šumperka, dobrovolní hasiči z Temenice a z Nového Malína.

K události došlo kolem jedenácté hodiny dopolední. Záchranáři na místě zjistili, že hoří starší přízemní řadový dům. Z oken a ze dveří se valil hustý černý dým. „Devadesátiletou majitelku vyvedl z hořícího domu soused ještě před příjezdem hasičů, nikdo další v něm nebyl. Záchranáři odpojili elektřinu a začali likvidovat požár,“ uvedla mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Ohnisko nalezli v ložnici, kde plameny zničily vnitřní vybavení. Ostatní prostory naplnil silný dým, hasiči proto pomocí přetlakové ventilace dům odvětrali. Po důkladné kontrole termokamerou předali dům synovi majitelky.

„Podle prvotních zjištění požár s největší pravděpodobností způsobila technická závada elektrického zařízení. Výše škody byla vyčíslena na půl miliónu korun,“ doplnila mluvčí.foto: HZS OLDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.