ZPRÁVY

Řadový dům zavalil kouř

19. října 2012, 10:39, BH
Řadový dům zavalil kouř Šumperk – Při požáru rodinného domu v Šumperku v Banskobystrické ulici zasahovali ve čtvrtek 18. října profesionální hasiči ze Šumperka, dobrovolní hasiči z Temenice a z Nového Malína.

K události došlo kolem jedenácté hodiny dopolední. Záchranáři na místě zjistili, že hoří starší přízemní řadový dům. Z oken a ze dveří se valil hustý černý dým. „Devadesátiletou majitelku vyvedl z hořícího domu soused ještě před příjezdem hasičů, nikdo další v něm nebyl. Záchranáři odpojili elektřinu a začali likvidovat požár,“ uvedla mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Ohnisko nalezli v ložnici, kde plameny zničily vnitřní vybavení. Ostatní prostory naplnil silný dým, hasiči proto pomocí přetlakové ventilace dům odvětrali. Po důkladné kontrole termokamerou předali dům synovi majitelky.

„Podle prvotních zjištění požár s největší pravděpodobností způsobila technická závada elektrického zařízení. Výše škody byla vyčíslena na půl miliónu korun,“ doplnila mluvčí.foto: HZS OLDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).