ZPRÁVY

Radost z rekordu překazil výbuch bomby

9. června 2014, 17:52, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperským pivařům se podařil obdivuhodný výkon. V pátek 6. května vytvořili nový rekord v pivní štafetě. Pořadatelům radost z triumfu překazil požár a následný výbuch plynové bomby, který místo, kde k pokoření rekordu došlo, proměnil v hromádku popela. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

 „K požáru došlo v noci, to už u restaurace nikdo nebyl. Stalo se to tak, že někdo zapálil rákosový plot, od kterého se požár rozšířil na venkovní přístřešek a výbuch bomby dílo zkázy dokonal,“ řekl Týdnu pořadatel pivního rekordu Petr Hradil. Hasiči požár zlikvidovali během několika minut, provozovateli podniku však vznikla škoda za více než padesát tisíc korun.  Pivní štafetu zvládli vytrénovaní borci s přehledem. „Padesátce pivařů se podařilo vypít během půl hodiny 333 piv, což znamená, že dosavadní rekord byl překonán o více než stovku půllitrů,“ uvedl Hradil.

Bludov má další unikát

Víkend rekordů pokračoval v sobotu 7. června v Bludově, kde nadšenci sestavili největší autodráhu v Česku. „Měří 704 metry a jedenáct centimetrů a je sestavena z více než dvou a půl tisíce dílů. Autodráha je navíc opravdu funkční,“ oznámil o uplynulém víkendu Mihal Jurečka z agentury Dobrý den, která české rekordy eviduje. Zájemci si autodráhu v bludovském kulturáku mohou prohlédnout i projet do tohoto pátku. Autíčku zabere zdolání trasy zhruba devět minut.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.6.2014 21:26
Titulek: Největší z Moravanů
Autor: kinderman
51
V čem tkví "vytrénovanost" borců si dovedu představit, v čem je ovšem tenhle výkon "obdivuhodný", to bych si rád nechal někým vysvětlit. A následná zpráva o největší autodráze mi hned připomněla vynikající Sedláčkův film Největší z Čechů (2010), který sice je především sebereflexí filmaře, ale to absurdní pinožení se za podobnými "rekordy" je tam vystiženo taky velmi trefně. Při srovnání s pivaři ale jo, tu autodráhu aspoň jako atrakci pro děcka beru...
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).