ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice ve Starém Městě začala provozovat první elektromobil

11. června 2019, 11:00, jak
Staré Město – Na vlně elektromobility se veze také staroměstská radnice. Město nedávno koupilo nový automobil pro komunální služby, který nejezdí na benzin nebo naftu, ale pohání ho elektromotor.

„Jde o obdobu multikáry, kterou používáme v komunálních službách. Výhodou jsou nejen nulové emise, ale také velmi jednoduché dobíjení z běžné zásuvky, takže není potřeba žádná speciální dobíjecí stanice,“ vysvětlil starosta Starého Města Jiří Kamp.

Na nákup automobilu získala radnice dotaci. Staré Město je patrně prvním místem v okrese, kde obecní elektromobil slouží. Podobný krok letos učinila také krajská metropole. Auta poháněná elektřinou budou sloužit městským strážníkům v Olomouci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.6.2019 22:51
Titulek: Elektromobil
Autor: Antonín Pospišil
V obci Moravičany jezdí elektromobil od prosince 2018
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.