ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice chce vysvětlovat

15. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Necelé tři stovky lidí se v Šumperku podepsaly pod petici, která odmítá plány radnice na revitalizaci lokality Karlov. Ty mimo jiné počítají s tím, že volnou plochu zaplní nové bytové domy a prostor pro vybudování firem dostanou i drobní podnikatelé. Obyvatelé Karlova se bojí, že jejich ulice přijdou o klid. Město už chystá veřejné setkání, na kterém chce svůj záměr podrobně představit a Šumperanům vysvětlit.

„Důležité je s lidmi mluvit. To je také hlavní důvod, proč se veřejné jednání o změně územního plánu, která souvisí s lokalitou Karlov, uskuteční. Na petici, kterou lidé městu zaslali, je vidět, že nemají dost informací. Rádi bychom jim je předali a objasnili,“ uvedla místostarostka Šumperka Irena Jonová.
Zmiňovaná diskuze se uskuteční 21. ledna od šestnácti hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Jesenické ulici. Kromě zástupců města budou na jednání přítomni i zpracovatelé studie přeměny Karlova.

Bojí se o klid

Navrhovaná změna územního plánu, která umožní další rozvoj Šumperka, se týká prostoru za bývalým areálem ČSAD mezi ulicemi Blanická a Žerotínova. Lidé, kteří dnes v lokalitě žijí, se obávají hlavně rušného dopravního provozu a hluku. Místo kamiónů, které chce město odklonit na novou páteřní komunikaci, je prý bude obtěžovat zvýšený pohyb osobních aut. „Žádáme o zachování původních ploch pro rozvoj bydlení venkovského typu. Nelogický je také navrhovaný záběr orné půdy ve prospěch podnikatelských aktivit,“ uvádí v petici Lenka Bartošová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.1.2019 07:39
Titulek: za toho špatného bolševika
Autor: Fajman
43
Za toho špatného bolševika se na orné půdě stavět nesmělo. Státní strategie spočívala na soběstačnosti ve výrobě potravin. Bolševik byl strašně hloupý, nepochopil, že na polích je lepší stavět sklady, firmy, solární panely.
P.F.
Reagovat
Datum: 17.1.2019 08:10
Titulek: Re: za toho špatného bolševika
Autor: Martin
15
No jo, ale to jme si museli vypěstovat všechno sami, nic se nedováželo. Takže nebyly pomeranče ani banány, jablka, hrušky brambory byly pouze sezónně. Dnes ani nevím, jestli jím brambory české nebo španělské. A zda ty z dovozu nejsou levnější. A dále je důležité, jestli teď vůbec se na tom poli něco pěstuje. Abychom tedy nějaký statek sebráním užitečného pole ekonomicky nezlikvidovali.
Reagovat
Datum: 19.1.2019 13:12
Titulek: Re: za toho špatného bolševika
Autor: X
52
Spíš je to o tom tady bydlíme my a nikdo jiný.
Stačí se podívat na Javoříčko kde jeden aktivista (už tam prý ani nebydlí)byl proti všemu ostatní zblbnul. Místo toho aby se to zrevitalizovalo teď´to tam vypadá otřesně.
Reagovat
Datum: 23.1.2019 20:16
Titulek: Nevyprojektoval geodet poslanec KDU-ČSL Ivo vykydal
Autor: dm
41
bydlištěm Olomouc, tajemník Státního fondu dopravní infrastruktury, od roku 2007 náměstek ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS), od roku 2009 člen TOP 09, místostarosta a radní Šumperka 1998-2014 náhodou na stejném místě čtyřproudový obchvat Šumperka a čtyřpruhovou rychlostní silnici až do Petrova nad Desnou?

Skrz Jeseníky má totiž podle KDU-ČSL a ODS jezdit celoevropská kamiónová tranzitní doprava.
"V nejbližších deseti letech po zprovoznění tranzitní komunikace má dojít dle údajů investora k 12-násobnému ! zvýšení průjezdu nákladních automobilů středem Jeseníků. Jaký ekonomický přínos pro daný region bude mít velmi vysoký provoz kamiónů? Jistě vznikne několik nových hostinských zařízení, pár benzínových pump, pár veřejných záchodků, nová odstavná parkoviště pro kamióny… Objekty vesměs cizí, zcela se nehodící do esteticky mimořádně hodnotné krajiny Jeseníků."

Reagovat
Datum: 23.1.2019 19:49
Titulek: !
Autor: DM
31
Na orné půdě! a v záplavové oblasti.
Reagovat
Datum: 23.1.2019 19:57
Titulek: Nosatí lidovci si přišli do pohraničí nakrást
Autor: DM
39
Neznám nikoho, kdo volí lidovce. Myslím si, že volby byly zfalšované, v noci z pátku na sobotu vyměňují volební lístky v urně jak v obci Tatrovice, Karlovarský kraj, kde vládnoucí ODS nachytali, že vyměnila lístky v roce 2010. Jenže to je vesnice a většina voličů podepsala čestné prohlášení, že ODS nevolili.
Vítězství ODS v Tatrovicích řeší kriminálka, voliči se k němu nehlásí (28. listopadu 2010)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vitezstvi-ods-v-tatrovicich-resi-kriminalka-volici-se-k-nemu-nehlasi.A101127_1489701_vary-zpravy_klu
Reagovat
Datum: 24.1.2019 22:21
Titulek: Bravo, Leničko a signatáři petice
Autor: v.
28
Statečná žena. Čeští muži jsou zbabělci nečestní.

„Nemáme zájem o rozvoj dalších podnikatelských aktivit a změny typu výstavby domů venkovského typu na výstavbu domů obytných. Požadujeme pro danou lokalitu klidné a kvalitní bydlení rodinného charakteru, na které navazuje oddychové území – zeleň, zahrádkářská kolonie či rekreační oblast, sportovní areál,“ uvádí se v petici, kterou podepsalo okolo 260 lidí. Jde o místo za Tyršovým stadionem vedle bývalého ČSAD.
Reagovat
Datum: 2.2.2019 15:42
Titulek: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: X
62
To je sranda od kdy jsou na Tyršově, Svatováclavské, Javoříčku, Blanické, Dolnomlýnské, Linhartové a Šlechtové domy venkovského typu ? Co to je jak to vypadá ? A co ostaní obyvatelé města ? Když se to tady nebude rozvíjet stane se z tohoto města pr.el ještě větší než je.
Reagovat
Datum: 2.2.2019 17:01
Titulek: Re: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: Ales
36
to X - vidím, že jste odborník na Českou čtvrť - zejména na Šlechtovu ulici...
Titulek "Bojí se o klid" vymyslel autor článku - ne my. Nebojíme se o klid v této lokalitě, protože tu není už hodně dlouho díky Prametu, Českým drahám, Tyršovu stadionu, Toptransu, bývalému ČSAD, atd. Často je to tu už docela síla a máme proto obavy, že se to dále zhorší. Navíc je studie nedotažená a je v ní několik sporných míst, které pokud se nevyřeší, budou mít za následek vznik špatné čtvrti v našem městě.
Toho se bojíme - promiňte nám to...
Reagovat
Datum: 4.2.2019 19:04
Titulek: Re: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: X
35
Ha ha já bydlel hromadu let na Javoříčku. Když byla možnost to tam zrevitalizovat tak to dopadlo jak dopadlo.
ANONYM taky to byla reakce na příspěvek autora V.
Reagovat
Datum: 4.2.2019 19:44
Titulek: Re: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: X
56
Reagovat
Datum: 4.2.2019 19:57
Titulek: Re: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: X
48
file:///C:/Users/FS/Downloads/2018_12_21_00867_us_karlov_m.pdf
Reagovat
Datum: 3.2.2019 10:31
Titulek: Re: Bojí se o klid kdo ne ?
Autor: aNONYM
39
Já v článku o domech venkovského typu nic nevidím :-/
Reagovat