ZPRÁVY

Radní řešili další vietnamskou večerku

29. října 2013, 01:00, jak
Šumperk - Podnikavost asijských prodejců se začíná šumperské radnici zajídat. Ta už podruhé v uplynulých několika týdnech řešila vietnamskou večerku, na jejíž provoz si stěžují obyvatelé okolních domů. Vadí jim, že obchod neprodává jen potraviny, ale volně i alkohol, což vítají tamní pobudové.

„Skoro celej den tady postávají partičky takzvaných nepřizpůsobivých, kteří nemají nic jinýho na práci, než na ulici popíjet pivo a kořalku. Z večerky si prakticky udělali hospodu,“ řekl Týdnu jeden z obyvatelů města, který nedaleko obchodu asijského prodejce žije. Problémem večerky v Tatranské ulici se minulý týden zabývala rada města, která zastupitelstvu doporučila přidat dotyčnou lokalitu do seznamu míst, kde vyhláška veřejné popíjení zakazuje.

Smyčka se utahuje

První vyhlášku omezující veřejnou pijatyku vydala šumperská radnice v roce 2009 a obsahovala čtrnáct lokalit. Kromě autobusových zastávek a centra města také vlakové nádraží a několik parků. Letos vydal Šumperk další aktualizaci, kde přibylo okolí vietnamské večerky na ulici 8. května. Teď se počet lokalit rozšíří o další podnik stejného druhu ve výše zmiňované lokalitě. „Podobný trend, tedy rozšiřování míst se zákazem veřejné konzumace alkoholu, je patrný i v jiných městech. Otázka je, kam až se to za čas v Šumperku rozšíří,“ uzavírá Holub.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.10.2013 02:40
Titulek: Jednoduché
Autor: CVVOKK
161
Uzákonit pracocní povinnost a je po problému.
Reagovat
Datum: 29.10.2013 07:28
Titulek: Re: Jednoduché
Autor: Mar.
68
A pracovní místa vezmete kde?
Reagovat
Datum: 29.10.2013 08:36
Titulek: Re: Jednoduché
Autor: aNONYM
58
To už tady jednou bylo a ekonomika šla do ha..lu
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).