ZPRÁVY

Radní řešili další vietnamskou večerku

29. října 2013, 01:00, jak
Šumperk - Podnikavost asijských prodejců se začíná šumperské radnici zajídat. Ta už podruhé v uplynulých několika týdnech řešila vietnamskou večerku, na jejíž provoz si stěžují obyvatelé okolních domů. Vadí jim, že obchod neprodává jen potraviny, ale volně i alkohol, což vítají tamní pobudové.

„Skoro celej den tady postávají partičky takzvaných nepřizpůsobivých, kteří nemají nic jinýho na práci, než na ulici popíjet pivo a kořalku. Z večerky si prakticky udělali hospodu,“ řekl Týdnu jeden z obyvatelů města, který nedaleko obchodu asijského prodejce žije. Problémem večerky v Tatranské ulici se minulý týden zabývala rada města, která zastupitelstvu doporučila přidat dotyčnou lokalitu do seznamu míst, kde vyhláška veřejné popíjení zakazuje.

Smyčka se utahuje

První vyhlášku omezující veřejnou pijatyku vydala šumperská radnice v roce 2009 a obsahovala čtrnáct lokalit. Kromě autobusových zastávek a centra města také vlakové nádraží a několik parků. Letos vydal Šumperk další aktualizaci, kde přibylo okolí vietnamské večerky na ulici 8. května. Teď se počet lokalit rozšíří o další podnik stejného druhu ve výše zmiňované lokalitě. „Podobný trend, tedy rozšiřování míst se zákazem veřejné konzumace alkoholu, je patrný i v jiných městech. Otázka je, kam až se to za čas v Šumperku rozšíří,“ uzavírá Holub.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.10.2013 02:40
Titulek: Jednoduché
Autor: CVVOKK
125
Uzákonit pracocní povinnost a je po problému.
Reagovat
Datum: 29.10.2013 07:28
Titulek: Re: Jednoduché
Autor: Mar.
35
A pracovní místa vezmete kde?
Reagovat
Datum: 29.10.2013 08:36
Titulek: Re: Jednoduché
Autor: aNONYM
22
To už tady jednou bylo a ekonomika šla do ha..lu
Reagovat