SPORT

První double pro šumperské basketbalisty

17. října 2012, 18:59, redakce, mošo
Šumperk – Mužské áčko tento víkend čekal již druhý výjezd v letošní sezóně, konkrétně do Třebíče a do Brna-Žabovřesk. Přes vysoký počet zraněných ze Šumperka odcestovalo jedenáct hráčů společně s trenérem Šímou a Šichem jako asistentem.

Sobotní zápas v Třebíči pro Šumperk nezačal vůbec příznivě. Hráči se museli potýkat jak s nízkou teplotou v hale, tak s úřadováním rozhodčích. Za první čtvrtinu nasbírali jedenáct faulů, soupeři pět. Hra tudíž často stagnovala a ani jeden z týmů se nemohl dostat do tempa. Po příchodu Sitaře na palubovku se ovšem hra hostů uklidnila. Předvedl svoji přesnou mušku v podobě tří trefených trojek a zejména díky němu a Markovi Müllerovi tak Šumperk do poločasu dokázal lehce poodskočit na rozdíl šesti bodů.

Do druhého poločasu Šumperk vstoupil velmi agresivně. Na obranné polovině získal spoustu míčů, na útočné začal úřadovat Kresta. Domácí nebyli schopni držet se Šumperskými krok, působili unaveným a poněkud odevzdaným dojmem. Šumperk si tak vytvořil pohodlný náskok. V závěru zápasu se sice domácí ještě pokusili průběh zápasu zvrátit, Šumperští si však výsledek s přehledem pohlídali.

Nedělní utkání se neslo ve znamení tvrdé hry. Rozhodčí byli oproti sobotě benevolentnější, zejména ve vymezeném území tak probíhaly souboje takřka o každý bod. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, Žabovřesky se až do poločasu držely těsně v závěsu. O přestávce se ovšem trenér Šíma rozhodl vyzkoušet zónovou obranu a toto rozhodnutí se ukázalo být klíčovým pro další vývoj zápasu. Šumperk nedovolil týmu ze Žabovřesk prosazovat se ve vnitřním prostoru, soupeři se tudíž začali mnohem více uchylovat ke střelbě z dálky. Jejich úspěšnost však v tomto zápase zůstala hluboko pod průměrem. Šumperk, který se v průběhu celého zápasu mohl střelecky spolehnout zejména na Wiesnera a Krestu, tak pozvolna zvyšoval svůj náskok, hrál klidně a s rozvahou. Žabovřesky se už na další nápor nezmohly a Šumperk tak může slavit. Díky solidní hře a mimo jiné i slušné úspěšnosti trestných hodů si odváží dvě cenná vítězství z cizích palubovek.

Ve středu sedmnáctého října čeká Šumperk další utkání v rámci Českého poháru, tentokrát proti prvoligovému Zlínu. Zápas začíná v šest hodin večer na Tyršově stadionu.
 

TJ Třebíč : TJ Šumperk SK Žabovřesky : TJ Šumperk
68 : 80 58 : 69
body hosté: Müller 23, Kresta 20, Sitař 17, Wiesner 10, Gonda 6, Skoumal 2, Kuchtík 2 body hosté: Kresta 21, Wiesner 19, Müller 9, Sitař 6, Gonda 5, Kuchtík 4, Špunda 3, Skoumal 2
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.