SPORT

První double pro šumperské basketbalisty

17. října 2012, 18:59, redakce, mošo
Šumperk – Mužské áčko tento víkend čekal již druhý výjezd v letošní sezóně, konkrétně do Třebíče a do Brna-Žabovřesk. Přes vysoký počet zraněných ze Šumperka odcestovalo jedenáct hráčů společně s trenérem Šímou a Šichem jako asistentem.

Sobotní zápas v Třebíči pro Šumperk nezačal vůbec příznivě. Hráči se museli potýkat jak s nízkou teplotou v hale, tak s úřadováním rozhodčích. Za první čtvrtinu nasbírali jedenáct faulů, soupeři pět. Hra tudíž často stagnovala a ani jeden z týmů se nemohl dostat do tempa. Po příchodu Sitaře na palubovku se ovšem hra hostů uklidnila. Předvedl svoji přesnou mušku v podobě tří trefených trojek a zejména díky němu a Markovi Müllerovi tak Šumperk do poločasu dokázal lehce poodskočit na rozdíl šesti bodů.

Do druhého poločasu Šumperk vstoupil velmi agresivně. Na obranné polovině získal spoustu míčů, na útočné začal úřadovat Kresta. Domácí nebyli schopni držet se Šumperskými krok, působili unaveným a poněkud odevzdaným dojmem. Šumperk si tak vytvořil pohodlný náskok. V závěru zápasu se sice domácí ještě pokusili průběh zápasu zvrátit, Šumperští si však výsledek s přehledem pohlídali.

Nedělní utkání se neslo ve znamení tvrdé hry. Rozhodčí byli oproti sobotě benevolentnější, zejména ve vymezeném území tak probíhaly souboje takřka o každý bod. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, Žabovřesky se až do poločasu držely těsně v závěsu. O přestávce se ovšem trenér Šíma rozhodl vyzkoušet zónovou obranu a toto rozhodnutí se ukázalo být klíčovým pro další vývoj zápasu. Šumperk nedovolil týmu ze Žabovřesk prosazovat se ve vnitřním prostoru, soupeři se tudíž začali mnohem více uchylovat ke střelbě z dálky. Jejich úspěšnost však v tomto zápase zůstala hluboko pod průměrem. Šumperk, který se v průběhu celého zápasu mohl střelecky spolehnout zejména na Wiesnera a Krestu, tak pozvolna zvyšoval svůj náskok, hrál klidně a s rozvahou. Žabovřesky se už na další nápor nezmohly a Šumperk tak může slavit. Díky solidní hře a mimo jiné i slušné úspěšnosti trestných hodů si odváží dvě cenná vítězství z cizích palubovek.

Ve středu sedmnáctého října čeká Šumperk další utkání v rámci Českého poháru, tentokrát proti prvoligovému Zlínu. Zápas začíná v šest hodin večer na Tyršově stadionu.
 

TJ Třebíč : TJ Šumperk SK Žabovřesky : TJ Šumperk
68 : 80 58 : 69
body hosté: Müller 23, Kresta 20, Sitař 17, Wiesner 10, Gonda 6, Skoumal 2, Kuchtík 2 body hosté: Kresta 21, Wiesner 19, Müller 9, Sitař 6, Gonda 5, Kuchtík 4, Špunda 3, Skoumal 2
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.