KULTURA

Průkazky do filmového klubu nabídnou výhodné vstupné

30. prosince 2012, 07:51, redakce, Kamil Navrátil
Průkazky do filmového klubu nabídnou výhodné vstupné Šumperk – Pro rok 2013 FILMOVÝ KLUB (FK) chystá pro své diváky příjemná překvapení. Dochází k základní změně promítacího dne. FK bude promítat filmy pro návštěvníky každou středu, což umožní promítnout více kultovních děl, zajímavých novinek nebo vítězných filmů z mezinárodních festivalů. Výrazně zvýhodněni budou diváci, kteří si zakoupí průkazku filmového klubu v ceně 60 korun.

V roce 2012 vzrostl počet členů filmového klubu. „Díky zájmu diváků jsme mohli nasadit více představení. Celkem 1439 návštěvníků vidělo 45 představení, a to je pozitivní bilance,“ vypočítává úspěch Kamila Šeligová, vedoucí filmového klubu v Šumperku.

Jednotlivá představení navštěvuje široká veřejnost, nejenom členové filmového klubu. Ti však po předložení členské průkazky získávají nárok na slevu ze vstupného. „Pro rok 2013 chystá filmový klub pro své diváky příjemná překvapení. Dochází k základní změně promítacího dne. FK bude promítat filmy každou středu, což umožní promítnout více kultovních děl, zajímavých novinek nebo vítězných filmů z mezinárodních festivalů. Výrazně zvýhodněni budou diváci, kteří si zakoupí průkazku filmového klubu v ceně 60 korun. Novinkou jsou i samostatné plakáty s vkusnou grafikou,“ doplňuje informace Šeligová.

Pro rok 2013 se podařilo získat komerčního partnera filmového klubu. “Rozhodli jsme se podpořit filmový klub, protože nabízí zajímavé tituly. Díky našemu příspěvku budou filmy dostupnější většímu počtu lidí a hlavně studentům. S průkazkou na filmový klub v hodnotě 60 korun koupí návštěvníci vstupenky na vybraná představení se zvýhodněním až 20 korun,“ řekla k partnerství s filmovým klubem Tereza Čechová, jednatelka partnerské společnosti. Průkaz člena klubu umožňuje zároveň získat slevu ze vstupného na zajímavé filmové semináře a festivaly nejen u nás, ale i na Slovensku a v Polsku.

Mezi členy šumperského FK je velmi oblíbená Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Každoročně se jí ze Šumperka zúčastňuje skupina zhruba 10 nadšenců. „V roce 2012 jsme měli jedinečnou možnost setkat se na LFŠ s režiséry Carlosem Saurou, Istvánem Szabó nebo uhrančivým iránským režisérem Abbásem Kiarostamím,“ zmiňuje zajímavé možnosti Šeligová. V rámci filmového klubu jsou promítány filmy populárního Projektu 100. V roce 2013 se můžeme těšit na filmy: Sunset Blvd. Režiséra Billyho Widera, Tenkrát na Západě, režiséra Sergia Leone nebo Big Lebowski bratrů Coenů .

Bližší informace o promítaných filmech najdete na webových stránkách www.kinosumperk.cz, plakátech, letácích, na facebooku pod názvem Kino OKO a ve vitríně na budově kina, která je určená samostatně jen pro FK. Své připomínky mohou zájemci posílat na mail kinosumperk@seznam.cz, nebo seligova@knihovnaspk.cz. „Rádi přivítáme další zájemce o šumperský filmový klub. Zajímají nás také vaše názory a náměty na promítané filmy. Zájemci, kteří pošlou svůj mailový kontakt, mohou být pravidelně informováni o aktuálním promítání FK v daném měsíci. Ještě stále máme co zlepšovat. Naše další aktivity bychom chtěli směřovat i na přehlídky filmů zajímavých režisérů. U vybraných českých titulů bychom rádi zajistili i účast tvůrců. Zakoupením průkazu podporujete činnost klubu a zároveň tím dáváte najevo, že máte zájem, aby se v místním kině promítaly kvalitní filmy,“ říká na závěr Šeligová.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.