ZPRÁVY

Pro keňské fotbalisty jela napříč Evropou

9. září 2014, 11:00, Martina Buchtová
Pro keňské fotbalisty jela napříč Evropou Kolšov - Spojit sportovní výzvu s podporou dobré věci napadlo mladou sportovkyni Michaelu Heclovou. Rodačka z Kolšova se rozhodla, že přijede ze Ženevy, kde už pátým rokem žije a pracuje, do domovské obce na kolečkových bruslích. Nechtěla jen pokořit další sportovní metu, její cesta měla podpořit jeden žákovský fotbalový klub z Keni.

 Během patnácti dnů překonala Michaela Heclová vzdálenost 1350 kilometrů. Za splněním svého cíle vyrazila 1. srpna ze Ženevy za doprovodu Libora Hecla na kole a dvojice Miroslav Mazal a Jakub Šalek, kteří vytvářeli patřičné zázemí v doprovodném vozidle. Vychutnala si komfort švýcarských a německých cyklostezek i okresních silnic. S výraznějšími problémy s kvalitou komunikací se setkala až na Vysočině. Když 15. srpna dorazila do rodného Kolšova, přivítaly ji desítky příbuzných a známých. K mimořádnému sportovnímu výkonu jí přišlo blahopřát i vedení obce.

Afričtí kluci obují nové kopačky

„Velice dobře si uvědomuji, co všechno mě sport naučil a co mně dal,“ říká mladá sportovkyně, která svou spanilou jízdou získala prostředky pro charitativní organizaci Play Kenya podporující začlenění dětí z ulic do společnosti prostřednictvím sportu. V následující sezóně tak díky ní nastoupí malí fotbalisté v nových dresech a kopačkách, dokonce i s novými míči. 
Michaela Heclová se celý život věnuje sportu. Začínala s basketbalem, v patnácti letech si dokonce v dresu Přerova zahrála extraligu mladších dorostenek. Přestože její kariéru zabrzdily zdravotní problémy, sportu se vzdát nechtěla. Ráda plave, lyžuje, jezdí na kole. V posledních deseti letech propadla právě kolečkovým bruslím. Denně na nich ujede desítky kilometrů, o víkendech si dopřává i stovku. Podmínky v okolí Ženevského jezera má k tomu přímo ideální.

Sympatická sportovkyně ujela za 15 dnů více než tisíc kilometrů.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).