ZPRÁVY

Pro keňské fotbalisty jela napříč Evropou

9. září 2014, 11:00, Martina Buchtová
Pro keňské fotbalisty jela napříč Evropou Kolšov - Spojit sportovní výzvu s podporou dobré věci napadlo mladou sportovkyni Michaelu Heclovou. Rodačka z Kolšova se rozhodla, že přijede ze Ženevy, kde už pátým rokem žije a pracuje, do domovské obce na kolečkových bruslích. Nechtěla jen pokořit další sportovní metu, její cesta měla podpořit jeden žákovský fotbalový klub z Keni.

 Během patnácti dnů překonala Michaela Heclová vzdálenost 1350 kilometrů. Za splněním svého cíle vyrazila 1. srpna ze Ženevy za doprovodu Libora Hecla na kole a dvojice Miroslav Mazal a Jakub Šalek, kteří vytvářeli patřičné zázemí v doprovodném vozidle. Vychutnala si komfort švýcarských a německých cyklostezek i okresních silnic. S výraznějšími problémy s kvalitou komunikací se setkala až na Vysočině. Když 15. srpna dorazila do rodného Kolšova, přivítaly ji desítky příbuzných a známých. K mimořádnému sportovnímu výkonu jí přišlo blahopřát i vedení obce.

Afričtí kluci obují nové kopačky

„Velice dobře si uvědomuji, co všechno mě sport naučil a co mně dal,“ říká mladá sportovkyně, která svou spanilou jízdou získala prostředky pro charitativní organizaci Play Kenya podporující začlenění dětí z ulic do společnosti prostřednictvím sportu. V následující sezóně tak díky ní nastoupí malí fotbalisté v nových dresech a kopačkách, dokonce i s novými míči. 
Michaela Heclová se celý život věnuje sportu. Začínala s basketbalem, v patnácti letech si dokonce v dresu Přerova zahrála extraligu mladších dorostenek. Přestože její kariéru zabrzdily zdravotní problémy, sportu se vzdát nechtěla. Ráda plave, lyžuje, jezdí na kole. V posledních deseti letech propadla právě kolečkovým bruslím. Denně na nich ujede desítky kilometrů, o víkendech si dopřává i stovku. Podmínky v okolí Ženevského jezera má k tomu přímo ideální.

Sympatická sportovkyně ujela za 15 dnů více než tisíc kilometrů.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.