KULTURA

Princezna zakletá v čase obsadila sobotínský zámek. Nejprve při natáčení a poté třikrát při předpremiéře

18. března 2020, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Princezna zakletá v čase obsadila sobotínský zámek. Nejprve při natáčení a poté třikrát při předpremiéře Sobotín – Novou českou pohádku Princezna zakletá v čase měli v pátek 6. a v neděli 7. března možnost jako první zhlédnout lidé v Sobotíně. Tamní zámecký resort, kde herci 14 dní bydleli a v jehož zahradách se točily závěrečné scény, připravil zájemcům hned tři předpremiéry s účastí filmové delegace. Do kin měla novinka poprvé vstoupit 19. března.

 „Jsme fanoušci Pána prstenů a chtěli jsme něco podobného sami natočit. Sešla se dobrá parta, tak jsme se do novodobého Harry Pottera pustili,“ okomentoval fantasy snímek, plný trikových prvků a světelných efektů režisér Petr Kubíček.

Opakování zážitků jediného dne

Příběh plný čar a kouzel je postaven na opakování zážitků jediného dne a vznikal v zatopených lomech u Lipnice nad Sázavou či na hradě Točník. Velká část snímku se pak odehrává v našem regionu - v kulisách hradu Bouzov, na loukách okolo Sobotína a v Zámeckém resortu v Sobotíně. Kromě místních lidí využili filmaři i zvířata.

Zapojení lidí i zvířat

„Obyvatele Sobotína jsme zapojili prostřednictvím komparsu, koně byli od místních chovatelů. Majitel zámku si v pohádce zahrál i se synem,“ prozradil detaily producent pohádky Viktor Krištof.
„Musím říct, že mám od té doby neustále zapnutý telefon a čekám Hollywood,“ glosoval s nadsázkou spolumajitel resortu Milan Hroch, kterého filmaři obsadili do role druhého krále. Dále diváci ve snímku uvidí Romana Zacha, Marka Lamboru, Jána Révaie, Martina Písaříka či Elišku Křenkovou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.