KULTURA

Premiéru historického velkofilmu Jan Hus v šumperském Oku navštíví delegace tvůrců

11. listopadu 2015, 14:00, Ondřej Polák
Premiéru historického velkofilmu Jan Hus v šumperském Oku navštíví delegace tvůrců Šumperk - Filmovou delegaci uvítá v pátek 13. listopadu v 18 hodin šumperské kino Oko. „Diváci se mohou těšit na známé herecké tváře Vladimíra Javorského, Luboše Veselého nebo na scenáristku Milenu Štráfeldovou,“ potvrdil naší redakci ředitel kina Kamil Navrátil.

 Film Jan Hus: Cesta bez návratu uvidí široká veřejnost až na Vánoce ve vysílání České televize. Zájemci ovšem dostanou ojedinělou příležitost spatřit snímek také na filmovém plátně, a to tento pátek pouze v kině Oko. A proč zrovna v Šumperku? Výpravnou historickou ságu s hvězdným hereckým obsazením totiž vytvořila společnost Vistafilm ze Šumperka.

Beseda s tvůrci

Projekci v Oku krátce uvede historik Martin Chadima a po skončení filmu bude následovat beseda s tvůrci. „Herec Petr Štěpán, který pochází ze Šumperka, bohužel kvůli premiéře jiného projektu Král Lear nedorazí,“ uvedl režisér a majitel společnosti Vistafilm Lubomír Hlavsa. „Ovšem další významní tvůrci filmu o Husovi už účast na premiéře potvrdili,“ dodal Hlavsa.

Vstupenky zkontrolují mušketýři

Návštěvníci premiéry se mohou těšit také na prezentaci reálných filmových rekvizit, které budou v kině vystaveny.
„Diváci by si měli určitě včas zajistit vstupenky, protože je budou tentokrát u vstupu kontrolovat mušketýři v plné zbroji,“ doplnila produčkní filmu Iva Hlavsová.
Vstupenky za symbolickou cenu padesát korun jsou v prodeji v pokladně Oka a také online na webu kinosumperk.cz.
Reprízu filmu kino Oko neplánuje, jedná se tak o ojedinělou projekci.


Foto: Jakub Hlavsa

Výpravný snímek Jan Hus: Cesta bez návratu natočil filmový štáb ze Šumperka. Zleva: Jiří Jáně, Luboš Hlavsa, Mirek Kousal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.11.2015 23:05
Titulek: Veřejná diskuze s KDU-ČSL vítající muslimy a imigranty
Autor: 13. listopadu 2015 Šumperk
80
Diskuze s ministrem Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) na téma imigrační krize bude v pátek 13.11.2015 v Šumperku a Jeseníku. Vstup volný.
Od 15:00 Šumperk, G-klub, Dům kultury Šumperk (vchod z parku)
Od 18:00 Jeseník, Kaple
Co by řekl Jan Hus na dnešní činnost politické strany KDU-ČSL a na muslimské hordy valící se do Evropské unie za jejich podpory?
Nebo na to, že strana KDU-ČSL, která ve volbách do Poslanecké sněmovny 2013 obdržela pouhých 6,78 % hlasů, obsadila ve vládě Bohuslava Sobotky ("Jsem křesťan a hlásím se k římsko katolické církvi.") ministerstva klíčová pro církevní restituce: Marian Jurečka Ministerstvo zemědělství ČR (podléhá mu Státní pozemkový úřad a státní podnik Lesy ČR) a kněz Daniel Herman Ministerstvo kultury ČR (podléhá mu Národní památkový ústav).
Reagovat
Datum: 13.11.2015 10:16
Titulek: Re: Veřejná diskuze s KDU-ČSL vítající muslimy a imigranty
Autor: Pštros Frantílek Debílek
104
126
Kdo tu předvolební agitačku teho papaláša černoprdélníckého platí?
Reagovat
Datum: 15.11.2015 13:29
Titulek: Jan Hus by se otáčel v hrobě.
Autor: Fajman
87
Jan Hus tehdy brojil proti rozežrané církvi žijící v přepychu. Proto ho katolíci poslali na hranici. Bylo by zajímavé setkání Jan Hus a Kalousek. Jan Hus chtěl církev skromnou, Kalousek rozdal před nedávnem černoprdelníkům miliardy. Církev v historii přišla k majetkům samozřejmě legálně. Zrovna v tomto kraji, kde církev upalovala čarodejnice, tak tomu budu věřit.
Reagovat
Datum: 15.11.2015 15:33
Titulek: Re: Jan Hus by se otáčel v hrobě.
Autor: Frantílek Debílek
116
153
Nebyla to jen TOPka (účelová katolická partaj - odnož KDU-ČSL), stejně tak ODSsáci a kdo další hlasoval?

Pročpak KDU-ČSL tak histericky vydírala, že musí mít pod palcem ministerstvo zemědělství..?
Reagovat