KULTURA

Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla

3. února 2014, 19:12, Ondřej Polák
Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla Šumperk - V letošním roce zahájí cyklus koncertů vážné hudby Klasika Viva čtrnáctou sezónu koncertů v Šumperku, Jeseníku a nově také v Rapotíně. Také letos chce pořadatel Roman Janků přivážet do našeho regionu zajímavé podněty a umělce.

„Stejně jako tomu bylo již několik let zpátky, i letos budeme první čtyři koncerty pořádat společně s festivalem Preludium, které od letošního ročníku získává oficiální název Preludium Aloise Motýla. Je to jen malý příspěvek nás všech, abychom takto vzpomněli na člověka, který toho pro Šumperk a jeho kulturu tolik udělal,“ řekl naší redakci Roman Janků.

V pondělí 10. února přivítá festival Preludium Aloise Motýla laureáty mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro – hornistku Kateřinu Javůrkovou a varhaníka Pavla Svobodu. „Oba interprety jsme již mohli v Šumperku slyšet. Kateřina Javůrková před třemi lety reprezentovala Pražskou Konzervatoř na koncertě nejlepších žáků této jedinečné školy a Pavel Svoboda vystupoval v Šumperku v roce 2010,“ připomíná Janků.

Druhý večer Preludia Aloise Motýla se uskuteční 24. února a představí se na něm současní mladí čeští skladatelé. Své skladby přiveze a také zahraje komorní soubor vedený hudebním skladatelem Ondřejem Štochlem.

Další dva koncerty festivalu a zároveň cyklu Klasika Viva jsou plánovány na březen. V pondělí 10. března zazpívá posluchačům jeden z nejzajímavějších mužských vokálních souborů u nás Gentlemen Singers a 24. března zahraje šumperskému publiku violoncellové Duo Brikcius.

Všechny pořady Preludia Aloise Motýla se uskuteční v klášterním kostele vždy od 19 hodin.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.