KULTURA

Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla

3. února 2014, 19:12, Ondřej Polák
Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla Šumperk - V letošním roce zahájí cyklus koncertů vážné hudby Klasika Viva čtrnáctou sezónu koncertů v Šumperku, Jeseníku a nově také v Rapotíně. Také letos chce pořadatel Roman Janků přivážet do našeho regionu zajímavé podněty a umělce.

„Stejně jako tomu bylo již několik let zpátky, i letos budeme první čtyři koncerty pořádat společně s festivalem Preludium, které od letošního ročníku získává oficiální název Preludium Aloise Motýla. Je to jen malý příspěvek nás všech, abychom takto vzpomněli na člověka, který toho pro Šumperk a jeho kulturu tolik udělal,“ řekl naší redakci Roman Janků.

V pondělí 10. února přivítá festival Preludium Aloise Motýla laureáty mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro – hornistku Kateřinu Javůrkovou a varhaníka Pavla Svobodu. „Oba interprety jsme již mohli v Šumperku slyšet. Kateřina Javůrková před třemi lety reprezentovala Pražskou Konzervatoř na koncertě nejlepších žáků této jedinečné školy a Pavel Svoboda vystupoval v Šumperku v roce 2010,“ připomíná Janků.

Druhý večer Preludia Aloise Motýla se uskuteční 24. února a představí se na něm současní mladí čeští skladatelé. Své skladby přiveze a také zahraje komorní soubor vedený hudebním skladatelem Ondřejem Štochlem.

Další dva koncerty festivalu a zároveň cyklu Klasika Viva jsou plánovány na březen. V pondělí 10. března zazpívá posluchačům jeden z nejzajímavějších mužských vokálních souborů u nás Gentlemen Singers a 24. března zahraje šumperskému publiku violoncellové Duo Brikcius.

Všechny pořady Preludia Aloise Motýla se uskuteční v klášterním kostele vždy od 19 hodin.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.