KULTURA

Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla

3. února 2014, 19:12, Ondřej Polák
Preludium mění po čtyřiceti letech název podle sbormistra Motýla Šumperk - V letošním roce zahájí cyklus koncertů vážné hudby Klasika Viva čtrnáctou sezónu koncertů v Šumperku, Jeseníku a nově také v Rapotíně. Také letos chce pořadatel Roman Janků přivážet do našeho regionu zajímavé podněty a umělce.

„Stejně jako tomu bylo již několik let zpátky, i letos budeme první čtyři koncerty pořádat společně s festivalem Preludium, které od letošního ročníku získává oficiální název Preludium Aloise Motýla. Je to jen malý příspěvek nás všech, abychom takto vzpomněli na člověka, který toho pro Šumperk a jeho kulturu tolik udělal,“ řekl naší redakci Roman Janků.

V pondělí 10. února přivítá festival Preludium Aloise Motýla laureáty mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro – hornistku Kateřinu Javůrkovou a varhaníka Pavla Svobodu. „Oba interprety jsme již mohli v Šumperku slyšet. Kateřina Javůrková před třemi lety reprezentovala Pražskou Konzervatoř na koncertě nejlepších žáků této jedinečné školy a Pavel Svoboda vystupoval v Šumperku v roce 2010,“ připomíná Janků.

Druhý večer Preludia Aloise Motýla se uskuteční 24. února a představí se na něm současní mladí čeští skladatelé. Své skladby přiveze a také zahraje komorní soubor vedený hudebním skladatelem Ondřejem Štochlem.

Další dva koncerty festivalu a zároveň cyklu Klasika Viva jsou plánovány na březen. V pondělí 10. března zazpívá posluchačům jeden z nejzajímavějších mužských vokálních souborů u nás Gentlemen Singers a 24. března zahraje šumperskému publiku violoncellové Duo Brikcius.

Všechny pořady Preludia Aloise Motýla se uskuteční v klášterním kostele vždy od 19 hodin.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).