KULTURA

Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu

26. února 2019, 20:00, Jan Kratochvíl
Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu Šumperk – Festival Preludium Aloise Motýla pokračuje příští týden koncertem nejen skutečných hvězd mladé generace, ale i vystoupením talentovaných dětí ze Šumperska.

V pondělí 4. března vystoupí v klášterním kostele mladí akordeonisté Martin Kot a Viktor Stocker. Martin je v současnosti jedním z největších hudebních talentů v Česku. Studuje na Pražské konzervatoři a má za sebou vystoupení se zahraničními orchestry i předními českými umělci, jako je například Václav Hudeček. Třetí koncertní večer 46. ročníku festivalu začne v 19 hodin.


Foto: archiv

Martin Kot patří v současnosti mezi největší hudební talenty v Česku.


Akordeonová naděje z Benkova


Jako „předskokanka“ se posluchačům představí desetiletá Veronika Štelcová z Benkova. “Už ve školce, když jí bylo pět let, začala hrát na zobcovou flétnu. Hudba ji vtáhla natolik, že ve hře pokračovala na naší hudební škole, kde ji na akordeon doprovázela učitelka Ludmila Pokorná. Verunce se akordeon natolik zalíbil, že na něj teď hraje druhým rokem a její první vystoupení měla pozitivní ohlas,“ popisuje aktivity žačky své školy Miroslav Machala.

Zahraje i brněnský Mozart

Závěrečný koncert letošního ročníku Preludia se odehraje v pondělí 18. března. Program bude patřit čtrnáctiletému Radkovi Bagárovi, jemuž se přezdívá „brněnský Mozart“. Bagár pravidelně vystupuje s brněnskou filharmonií a stal se opakovaně vítězem klavírní soutěže Amadeus. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.