KULTURA

Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu

26. února 2019, 20:00, Jan Kratochvíl
Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu Šumperk – Festival Preludium Aloise Motýla pokračuje příští týden koncertem nejen skutečných hvězd mladé generace, ale i vystoupením talentovaných dětí ze Šumperska.

V pondělí 4. března vystoupí v klášterním kostele mladí akordeonisté Martin Kot a Viktor Stocker. Martin je v současnosti jedním z největších hudebních talentů v Česku. Studuje na Pražské konzervatoři a má za sebou vystoupení se zahraničními orchestry i předními českými umělci, jako je například Václav Hudeček. Třetí koncertní večer 46. ročníku festivalu začne v 19 hodin.


Foto: archiv

Martin Kot patří v současnosti mezi největší hudební talenty v Česku.


Akordeonová naděje z Benkova


Jako „předskokanka“ se posluchačům představí desetiletá Veronika Štelcová z Benkova. “Už ve školce, když jí bylo pět let, začala hrát na zobcovou flétnu. Hudba ji vtáhla natolik, že ve hře pokračovala na naší hudební škole, kde ji na akordeon doprovázela učitelka Ludmila Pokorná. Verunce se akordeon natolik zalíbil, že na něj teď hraje druhým rokem a její první vystoupení měla pozitivní ohlas,“ popisuje aktivity žačky své školy Miroslav Machala.

Zahraje i brněnský Mozart

Závěrečný koncert letošního ročníku Preludia se odehraje v pondělí 18. března. Program bude patřit čtrnáctiletému Radkovi Bagárovi, jemuž se přezdívá „brněnský Mozart“. Bagár pravidelně vystupuje s brněnskou filharmonií a stal se opakovaně vítězem klavírní soutěže Amadeus. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.